רשלנות רפואית תסמונת דאון

רשלנות רפואית תסמונת דאון

כאשר מדברים על רשלנות רפואית תסמונת דאון, זוהי בעצם רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון. והיא כמובן נמצאת תחת המטריה הגדולה של רשלנות רפואית בהריון ולידה.

רוצה לבדוק אם יש לך קייס?
חווית רשלנות רפואית ונותר נזק?
יתכן ומגיע לך מיליוני שקלים פיצויים! *
אל תוותרו על בדיקת המקרה!
שכר טרחה רק במקרה של הצלחה!

משרדנו יעניק לכם ייעוץ ראשוני טלפוני חינם

*כפוף לנסיבות המקרה

התסמונת היא תסמונת מולדת ואינה יכולה להיגרם כתוצאה מפעולה רשלנית של הצוותים הרפואיים, אך האבחון בזמן משנה את התמונה.

מה זה תסמונת דאון

תסמונת דאון (Down syndrome) היא תוצאה של ליקוי בכרומוזומים, כלומר זוהי תסמונת הקשורה לגנטיקה. אך לא להתבלבל, זוהי לא תסמונת תורשתית. המדע מסביר זאת כתקלה בחלוקת הכרומזומים. תקלה המתרחשת אפילו לפני ההפריה.

ניתן לאפיין את הסובלים מהתסמונת על פי מבנה הגולגולת ותווי הפנים הייחודיים של הסובלים ממנה. אך הבעיה אינה מסתכמת במראה חיצוני. תסמונת דאון מלווה בפיגור שכלי, שיכול לבוא לידי ביטוי ברמות חומרה שונות.

בנוסף הם סובלים מבעיות רפואיות רבות העשויות לכלול גם מומי לב.

הרפואה לא יכולה להסביר מה גורם לאותו ליקוי בחלוקת הכרומוזומים, ולפיכך גם אין דרך למנוע אותה. ידוע כי מקובל לערוך בדיקות גנטיות אצל ההורים על מנת למנוע מחלות תורשתיות, אך מכיוון שזו אינה מחלה תורשתית – אין שום בדיקה שיכולה לזהות סיכון להתרחשות תסמונת דאון.

מה שאנו כן יודעים זה שרמת הסיכון עולה ככל שגיל האם מבוגר יותר.

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון

ילדים הסובלים מתסמונת דאון יכולים לחיות חיים מאושרים ולהשתלב בחברה. אך התסמונת יכולה לבוא לידי ביטוי ברמות חומרה  שונות, ורובם ידרשו לסיוע רפואי צמוד. המשמעות היא שהם לא יוכלו לחיות חיים נורמטיביים, והדבר ישפיע על כל בני המשפחה.

מקרים שכאלו יכולים להוביל לתביעת הולדה בעוולה. כלומר מקרים שבהם בגלל הרשלנות הרפואית (רשלנות באבחון) נולד תינוק הסובל ממומים קשים אשר פוגעים באופן קיצוני באיכות חייו.

מכיון שאין דרך לדעת מה תהיה חומרת המצב, מוטב להימנע מלידת תינוקות אשר אובחנו כסובלים מתסמונת דאון. ההחלטה היא כמובן של ההורים, אך ישנו צורך באבחון על מנת לאפשר להורים לקב את ההחלטה במהלך ההיריון. במידה והרופאים כשלו באבחון, וכתוצאה מכך נולד תינוק הסובל מתסמונת דאון – זוהי עילה לתביעת רשלנות רפואית תסמונת דאון.

אבחון תסמונת דאון

ישנן כמה דרכים לגלות תסמונת דאון:

בדיקות סינון –  בדיקות סינון מתבצעות באמצעות אולטרא סאונד ובדיקת דם. הן אינן יכולות לזהות בוודאות כל מקרה של תסמונת דאון, אך הן יכולות לקבוע את רמת הסיכון. ובהתאם לרמת הסיכון יבוצעו בדיקות נוספות. גם במידה ואובחנה רמת סיכון נמוכה, עדיין מדובר בסיכון שקיים.

בדיקות אבחון – לצורך האבחון משתמשים בבדיקת מי שפיר ובדיקת סיסי שליה.

בדיקת מי שפיר מתבצעת לאחר השבוע ה 16 של ההיריון ועד השבוע ה -22. יתכנו בדיקות גם לאחר השבוע ה 22, אך רק כאשר רופא מומחה יקבע כי הבדיקה נחוצה.

בבדיקה זו נלקחת דוגמה של מי השפיר, ובהם ישנן שאריות של תאים עובריים עליהם ניתן לבצע את הבדיקה. באמצעות הבדיקה ניתן לראות האם ישנה תוספת של כרומוזומים או עודף/חוסר של מקטעים כרומוזומליים.

בדיקת סיסי שליה –  בדיקה זו מאפשרת אבחון של תסמונת דאון באופן דומה לבדיקת מי שפיר. אך במקום לבצע דיקור מי שפיר משתמשים בדגימה של סיסי השליה. היתרון של בדיקת מי שליה הוא שניתן לבצע אותה בשלב מוקדם יותר (בין השבוע ה 10 ל 13).

בדיקות דם לאם – הרפואה תמיד מתפתחת ומוצאת דרכים חדשות ויעילות יותר לאבחון ולטיפול. כיום ישנן גם בדיקות דם שניתן לערוך לאם ובאמצעותן לגלות תסמונת דאון באחוזי דיוק גבוהים. נכון לעכשיו עלותן גבוהה והן מתבצעות באופן פרטי. אך יתכן כי בעתיד יחולו שינויים.

הערה: הבדיקות הנ“ל הן בדיקות חשובות. הן נועדו לצורך אבחון מחלות גנטיות באופן כללי ולא רק מקרים של תסמונת דאון. ובאותו ההקשר ניתן לציין כי ישנם מקרים של תביעות רשלנות באבחון גנטי שאינן קשורות לתסמונת דאון אלא לבעיות אחרות.

במידה והתסמונת לא אובחנה, היא בדרך כלל מתגלה מייד לאחר הלידה בשל המאפיינים הפיזיים של התינוק.

רשלנות רפואית תסמונת דאון

רשלנות רפואית תסמונת דאון

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון יכולה להיות כתוצאה מאי הפנייה לבדיקות מתאימות כאשר ישנו סיכון, כמו גם פענוח לא נכון של בדיקות.

במידה ונולד תינוק הסובל מתסמונת דאון, והתסמונת לא זוהתה לפני הלידה, ישנו חשש כי מדובר ברשלנות רפואית.

במקרים שכזה הצעד הנכון יהיה לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית. עורך הדין נעזר ברופא מומחה אשר מכין חוות דעת רשלנות רפואית. בעצם הרופא ייבחן את כל התיק הרפואי ויעריך מחדש את התנהלות הרופאים לאור הממצאים, הפרקטיקה הרפואית המקובלת והתקנות של משרד הבריאות.

במידה ויעלה החשש כי אכן היה כאן מקרה של רשלנות רפואית, ניתן להגיש תביעת פיצויים רשלנות רפואית. אמנם שום סכום כסף לא יכול לפצות על הסבל שנגרם, אך הפיצוי הכספי יכול לסייע לממן את הטיפולים והמסגרות המיוחדות שידרשו.

עו“ד רשלנות רפואית אילן בנימיני מייצג את כל מי שנפגעו בגופם או בנפשם כתוצאה מרשלנות רפואית. למשרדינו ניסיון רב במקרי רשלנות רפואית לרבות רשלנות באבחון סרטן, רשלנות רפואית בטיפול שיניים ועוד מקרי רשלנות בכל תחומי הרפואה.

רשלנות רפואית תסמונת דאון | רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון

עו”ד אילן בנימיני בפייסבוק

 

מאמרים נוספים..

עורך דין רשלנות רפואית ברחובות

עורך דין רשלנות רפואית ברחובות

עורך דין רשלנות רפואית ברחובות מעניק סיוע משפטי בעת הגשת תביעות רשלנות כנגד רופאים, רשלנות רפואית משרד הבריאות, בתי חולים, אנשי מקצוע ומוסדות שונים מהתחום הרפואי. רוצה לבדוק אם יש לך קייס? חווית רשלנות רפואית ונותר נזק? יתכן ומגיע לך מיליוני שקלים פיצויים! * אל תוותרו על בדיקת המקרה! שכר טרחה רק

רשלנות רפואית אסותא אשדוד

רשלנות רפואית אסותא

למרות הרמה הגבוהה של השירותים הרפואיים, רשלנות רפואית אסותא בהחלט יכולה להתרחש. ובמידה ונגרם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית, זכותכם להגיש תביעת פיצויים כנגד בית החולים. במאמר זה נזכיר מהם התנאים הבסיסיים להגשת התביעה, ומדוע חשוב לעשות זאת באמצעות עורכי דין רשלנות רפואית. רוצה לבדוק אם יש לך קייס? חווית רשלנות רפואית ונותר

שיתוק מוחין בעקבות רשלנות רפואית

רשלנות רפואית ושיתוק מוחין

רשלנות רפואית ושיתוק מוחין לעתים הולכים יחדיו, כלומר במקרים מסוימים מדובר בשיתוק בשיתוק מוחין אשר נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית. אך עצם אבחנו של שיתוק מוחין הוא אינו הוכחה לרשלנות רפואית. היכולות הרפואיות, מתקדמות ככל שיהיו אינן יכולות למנוע כל מקרה. רוצה לבדוק אם יש לך קייס? חווית רשלנות רפואית ונותר נזק? יתכן

רשלנות רפואית פיברומיאלגיה

רשלנות רפואית ופיברומיאלגיה

תביעות רשלנות רפואית ופיברומיאלגיה אינן תביעות שכיחות בנוף התביעות הרפואיות, אך בהחלט ישנם מקרים בהם ישנו חשש לרשלנות רפואית באבחון המחלה והצדקה להגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית. פיברומיאלגיה, על פי ההגדרה של גורמי הבריאות בישראל,  היא כאב כרוני מפושט הבא לידי ביטוי בצורה עזה. זהו אינו כאב נקודתי, אלא כאב המורגש

רשלנות רפואית דלקת קרום המוח

רשלנות רפואית בדלקת קרום המוח

רשלנות רפואית בדלקת קרום המוח עלולה לגרום לתוצאות לפגיעות קשות, ובכללן גם מותו של החולה. כמו בכל מחלה ובכל תחומי הרפואה, עלולים להיות כשלים שהם תוצאה של רשלנות. ובמידה והתרחשו, זוהי עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית. במידה ונפגעתם, או אחד מיקירכם, מדלקת קרום המוח, וישנו חשד כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית

רשלנות רפואית לוקמיה

רשלנות רפואית ולוקמיה

רשלנות רפואית ולוקמיה עלולים להוביל לסיבוכים רפואיים קשים, ואף לפטירתם של החולים. ובעקבות כך, אלו עשויות להיות עילות להגשת תביעת פיצויים רשלנות רפואית לוקמיה. במאמר זה נסקור עילות להגשת תביעת רשלנות רפואית סרטן הדם. רוצה לבדוק אם יש לך קייס? חווית רשלנות רפואית ונותר נזק? יתכן ומגיע לך מיליוני שקלים פיצויים! *

עורך דין רשלנות רפואית בטיפול שיניים

עורך דין רשלנות רפואית בטיפול שיניים

רשלנות רפואית ברפואת שיניים היא תופעה לא נעימה ועלולה אף להיות מסוכנת ומזיקה. כל אדם כמעט, גם מי שבריא באופן כללי, מבקר לעתים קרובות אצל רופא השיניים. או לדוגמה, ילד שנפל ברחוב ושבר את שיניו עשוי להזדקק לביקור דחוף אצל רופא השיניים (והוא זכאי כמובן להגיש תביעת נזיקין נגד העירייה). אם הרופא

רשלנות ניתוח בבית חולים

רשלנות ניתוח בבית חולים

בית החולים מחויב לביטחונכם האישי והרפואי. נקודה. בין אם מדובר בביקור רפואי בן כמה שעות ובין אם מדובר באשפוז קצר או ממושך. ולא משנה האם מדובר בכשל שנגרם עקב טיפול אקטיבי כגון בשל רשלנות ניתוח בבית חולים שגרמה לזיהום ולמחלה חמורה של השוהה בבית החולים או בשל חוסר בטיפול מתאים. אם נפגעתם

תביעת רשלנות רפואית דוגמא 2

מקרים של רשלנות רפואית

מתלבטים לגבי תביעה על מקרים של רשלנות רפואית? מתי ניתן ואפשרי לתבוע? מתי זה נועד לכישלון? ובכלל איך להוציא את הפיצוי המגיע לכם לאחר שהצוות הרפואי נכשל באי מתן טיפול מקצועי ומהימן. במאמר הנוכחי תקראו את הדברים שחובה לדעת לפני שניגשים לתביעה על רשלנות רפואית, כדי שהתביעה תהייה יעילה ותביא תוצאות. רוצה

רשלנות רפואית עורכי דין מומלצים

רשלנות רפואית עורכי דין מומלצים

רשלנות רפואית עורכי דין מומלצים מטפלים בכל התביעות הקשורות לרשלנות בהליכים רפואיים. לצערנו הרב ישנם מקרים בהם מתבצעות טעויות וכשלים שונים בהליך הרפואי, בעקבותיהן נגרם נזק ויש צורך לחפש עורך דין מומלץ לרשלנות רפואית. ישנם מקרים שונים של רשלנות רפואית, כמו למשל טעויות באבחון, או רשלנות בהליך רפואי. כשלים שכאלו יכולים לגרום למטופלים

רשלנות רפואית תביעה

רשלנות רפואית תביעה

האם המקרה שלכם הוא מקרה של רשלנות רפואית? במידה וכן, כמה שנים לאחור ניתן לתבוע על רשלנות רפואית? מה עלות רשלנות רפואית תביעה, ומה הסיכויים לזכות בתביעה שכזאת? שאלות אלו הן שאלות שעולות שוב ושוב על ידי מי שחווה על בשרו מקרה של רשלנות רפואית או טיפול רפואי שלא הצליח. רוצה לבדוק

עורך דין רשלנות רפואית במרכז

עורך דין רשלנות רפואית במרכז

עורך דין רשלנות רפואית במרכז מעניק סיוע משפטי לכל מי שנפגע מרשלנות רפואית או חושש שנגרם לו נזק בגלל רשלנות רפואית.  רוצה לבדוק אם יש לך קייס? חווית רשלנות רפואית ונותר נזק? יתכן ומגיע לך מיליוני שקלים פיצויים! * אל תוותרו על בדיקת המקרה! שכר טרחה רק במקרה של הצלחה! משרדנו יעניק

ייצוג רשלנות רפואית תסמונת דאון

עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין רשלנות רפואית תסמונת דאון  מומלץ
המלצות
מאמרים
רוצה לבדוק אם יש לך קייס?
חווית רשלנות רפואית ונותר נזק?
יתכן ומגיע לך מיליוני שקלים פיצויים! *
אל תוותרו על בדיקת המקרה!
שכר טרחה רק במקרה של הצלחה!

משרדנו יעניק לכם ייעוץ ראשוני טלפוני חינם

*כפוף לנסיבות המקרה
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button דילוג לתוכן