עורך דין נכי צהל

עורך דין נכי צהל

ייצוג עורך דין נכי צה”ל

במהלך השירות הצבאי של חיילי צה”ל או במהלך שירותם של אנשי כוחות הביטחון, לא פעם לדאבוננו מתרחש אירוע של פציעה או מחלה או  אירוע של רשלנות רפואית בצבא. אגף השיקום במשרד הביטחון הוא הגוף האמון על הכרה של נפגע כנכה צה”ל או נפגע בכוחות הביטחון. כדי לקבל הכרה כנכה צה”ל בתביעות נגד משרד הביטחון, על הטוען לנכות ופגיעה שהתרחשה בין אם בשירות הסדיר או בשירות הצבאי בקבע, או במהלך השירות בכוחות הביטחון, להגיש תביעה לקצין התגמולים שבמשרד הביטחון.

נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב – משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים

קצין התגמולים באגף השיקום של משרד הביטחון הוא זה שיקבע לפי חוק הנכים תגמולים ושיקום האם החבלה או המחלה או  הרשלנות  הרפואית בצבא, התרחשה במהלך שירותם ועקב שירותם של חיילי צה”ל ואנשי כוחות הביטחון. אלו הם תנאים שצריך לעמוד בהם כדי להיות מוכר כנכה צה”ל. כך למשל, לא כל מחלה הפורצת במהלך השירות הצבאי היא בהכרח גם עקב תנאי השרות. במידה והתביעה מול קצין התגמולים ואגף השיקום נדחתה, על הנכה להגיש ערעור בבתי המשפט.

עורך דין נכי צהל מומלץ בתל אביב

במידה והנפגע הטוען לנכות הוכר כנכה צה”ל, השלב הבא בהליך ההכרה כנכה, הינו קביעת אחוזי הנכות בגין הפציעה או המחלה. לקביעת דרגת הנכות לפי חוק מוזמן מי שהוכר כנכה לועדה רפואית של משרד הביטחון. ועדות רפואיות מחוזיות בוחנות את המסמכים הרפואיים של הגשת התביעות ובודקות קלינית את הנכה וקובעות את אחוזי הנכות. במידה ונכה סבור שאחוזי הנכות שנקבעו על ידי ועדה רפואית מחוזית נמוכה ולא משקפות את פגיעותיו, ניתן לערער על הועדה הרפואית המחוזית בפני הועדה הרפואית העליונה. יחד עם זאת, כדי לבחון היטב האם לערער שכן לוועדה הרפואית העליונה במשרד הביטחון הסמכות גם להוריד את אחוזי הנכות שנקבעה בועדה המחוזית.

אחוזי הנכות שנקבעים על ידי הועדה הרפואית חשובים בהליך מול משרד הביטחון שכן מ1%- 9% נכות הנכה לא מקבל מענק כספי והטבות כלשהן.

עורכי דין נכי צהל

עורכי דין נכי צהל ועורך דין המתמחה בתביעות נגד משרד הביטחון ובייצוג נכי צה”ל ואנשי כוחות הביטחון מול אגף השיקום, ידע להעריך מראש את סיכויי התביעה והגשת התביעה תעשה כך שהנכה יעמוד בדרישות של קצין התגמולים ומשרד הביטחון לפי חוק הנכים תגמולים ושיקום.

עורך דין נכי צהל

בתביעות נכי צה”ל לקבלת הכרה מול קצין התגמולים, מול משרד הביטחון, נדרש עורך דין נכי צהל ומשרדי עורכי דין שיודעים להתמודד בתביעות מול קצין התגמולים ושעוסקים בתחום. לא כל משרד העוסק בנזקי גוף ותביעות נכות בקיא בחוק והדין שחל על נכי צה”ל. חוק הנכים שחל על נכי צה”ל וכוחות הביטחון שונה מדיני הנזיקין הרגילים כגון תאונות דרכים אזרחיות או מתאונות עבודה ותביעות של ביטוח לאומי למשל. עורך דין נכי צהל מומלץ לבחור בקפידה מתוך רשימת עורכי דין העוסקים בתחום של נכי צה”ל אחד שבקיא בדרך הנדרשת להגיש תביעות נגד משרד הביטחון  ולקבל הכרה במשרד הביטחון ואחוזי נכות בועדה הרפואית.

ייצוג עו”ד נכי צהל עם ניסיון

למשרדנו ניסיון רב בייצוג חיילים וכוחות הביטחון שנפגעו או חלו בשל ועקב השירות. אנו בקיאים בפסקי הדין והדין בישראל בכל הנוגע להכרת זכות נכה מול קצין התגמולים. לעורך הדין אילן בנימיני שלו ניסיון רב והצלחות רבות ומוכחות לאורך השנים כמשרד עורכי דין. עו”ד נכי צה”ל אילן בנימיני עוסק בתחום ייצוג נכי צהל וכוחות הביטחון נפגעים מכל רחבי הארץ ומשרדנו בתחום נכי צה”ל בתל אביב. השגת נכות משרד הביטחון ותביעות כנגד משרד הביטחון היא מלאכה מורכבת הדורשת ידע ובקיאות בהתמודדות מול ועדות רפואיות מחוזיות ועליונות של משרד הביטחון. אנו נדע כיצד להשיג לנכה את אחוזי הנכות שמגיעים לו ולבקר את החלטת הועדות ואת חוות דעת רפואית של משרד הביטחון. למשרדנו ניסיון רב גם מול הועדות הרפואיות בתביעות החמרת מצב בשל פגיעות גופניות ונפשיות כגון פוסט טראומה, הלם קרב שעשויות לגרום במשך השנים להחמרת מצב. למשרדנו הצלחות רבות גם בערעורי נכים בבתי משפט. ההתמחות שלנו והייחוד שלנו בתביעות חיילים ואנשי כוחות הביטחון הינה שאנו מלווים את הנכים ומיידעים אותם על ההטבות העיקריות שמגיעים להם כנכי צה”ל כגון הנחות בארנונה, מענקים, טיפול רפואי לאורך השנים, הטבות המעוגנות בהוראות אגף השיקום במשרד הביטחון. אנו נשמח לעמוד לרשותכם ללא התחייבות בפגישה הראשונה.

עורכי דין נכי צהל

צור קשר עם עורך דין בתביעות נכי צה”ל ואנשי כוחות הביטחון לרבות ייצוג בוועדות רפואיות, ערעורים לוועדה עליונה ותביעות להחמרת מצב, נכות מוסבת, משפחות שכולות, נפגעי פעולות איבה וערעורים לבית המשפט.

ייצוג נכי צהל

בקרב אנשי קבע חוק הנכים החדש מעורר עניין רב, זאת בשל שינויים רבים שהוכנסו בחוק והם משנים את הכללים לגבי הכרה כנכה צהל. החוק החדש נועד לענות על בעיות שנוצרו מהחוק הישן, אך מצד שני גם יוצר בעיות אחרות. אז מה קורה בעת מחלה בשירות הצבאי או חבלה על פי החוק החדש ומתי הנפגע מוכר כנכה צה“ל.

אנשי קבע חוק הנכים החדש

חוק הנכים החדש ידוע גם בתור חוק הנכים תגמולים ושיקום. החוק המקורי נחקק בשנת 1959 והוא הוחל על חיילים בסדיר, אנשי קבע ובעלי תפקידים נוספים בכוחות השיטור והביטחון. כמו למשל המשטרה, השב“ס, המוסד והשב“כ. מטרת החוק הייתה להסדיר את זכויותיהם של אלו אשר נפגעו במהלך שירותים הצבאי.

החוק קבע את הקריטריונים ל הכרה כנכה צהל, קביעת אחוזי נכות באמצעות וועדות, סוגי התגמולים וכל הנגזרת של הנושא וההליכים הקשורים אליו.

אנשי קבע חוק הנכים החדש

חוק הנכים תגמולים ושיקום

החל מ 24.4.17 נכנס לתוקפו חוק חדש המחליף את החוק הישן. כל תביעת פיצויים המוגשת לקצין התגמולים וארעה החל מתאריך כניסתו לתוקף של החוק – מתנהלת על פי החוק החדש. כמובן שבפועל הדברים הם אינם שחור ולבן – המחלות והפציעות לא בהכרח מצייתות לחוקים וישנם מצבים משפטיים מורכבים יותר. גם להם יש מענה. לצורך הדוגמה תביעת התגמולים יכולה להיות עבור החמרת מחלה שאירעה לאחר החלת החוק החדש, אך המחלה עצמה אובחנה עוד קודם. אם זה המקרה שלכם, פנו אל מומחה תביעות משרד הביטחון על מנת לבדוק מהן הזכויות המגיעות לכם.

השינויים ב חוק הנכים תגמולים ושיקום משפיעים בעיקר על אנשי הקבע. עד היום, לפי מתכונת החוק הישנה, כל משרתי זרועות הביטחון השונות, אשר נפגעו ”במהלך ועקב“ השירות הוכרו בתור נכי צה“ל. לגבי המשרתים בצבא הקבע הגדרת הזכות ל הכרה כנכה צהל הצטמצמה.

לאחר החלת החוק החדש, רק חבלה אשר נגרמה במהלך פעילות מבצעית או באירוע מיוחד וייחודי לשירות הצבאי, תוכר כנכות צה“ל. מכיוון שרבים מאנשי הקבע בכלל משרתים בתפקידים אדמיניסטרטיביים, הם עלולים להיפגע מתאונות המאופיינות כתאונות עבודה רגילות. ולכן מקרים רבים מטופלים כיום במסגרת הביטוח הלאומי ולא במסגרת משרד הביטחון.

השינוי חל גם על שוטרים, סוהרים, משמר הכנסת וכל שירות הביטחון. מעתה הם נאלצים להגיש תביעת תאונת עבודה לביטוח הלאומי.

הכרה כנכה צהל

ישנו הבדל גדול באופן הטיפול והשיקום של נכי צה“ל, לבין הטיפול בנכים במסגרת האזרחית. לזכותו של משרד הביטחון יאמר כי הוא מעניק מעטפת שירותים נרחבת הכוללת טיפולים רפואיים, שיקום ותגמולים אשר אינם ניתנים במסגרת הביטוח הלאומי. לכן מובן מדוע ישנה תרעומת בקרב משרתי הקבע.

בעקבות החלת החוק החדש, משרתי קבע יוכלו לקבל הכרה בתור נכי צה“ל רק במידה ויעמדו בתנאים הבאים:

חבלה בעת השירות

החוק הישן דרש להוכיח כי החבלה התרחשה בעת השירות, אך החוק החדש בוחן האם זוהי חבלת שירות. כלומר חבלה אשר נגרמה כתוצאה מפעילות מבצעית, אימון או אירוע בעל אופי, מהות ונסיבות ייחודיים לשירות הצבאי.

מחלה בשירות הצבאי

בעבר בעת מקרה של מחלה בשירות הצבאי, משרת הקבע נדרש רק להוכיח כי המחלה התרחשה או הוחמרה עקב השירות ובמהלכו. דרישה זו עדיין בתוקף, אך נוספו לה תנאים נוספים ויש להוכיח כי זו היא מחלת שירות. החוק קבע רשימה סגורה של מחלות ומצבים רפואיים המוגדרים כמחלת שירות: מחלה עקב חשיפה לחומר מסוכן, מחלה שנגרמה כתוצאה מחשיפה לקרינה מייננת או אינפרה אדומה, פגיעת רעש או מחלה שנגרמה כתוצאה מחשיפה למוצרי דם ונוזלי גוף במהלך טיפול בתנאי שדה.

אם תנאים אלו מאפיינים את הפגיעה שלכם, פנו ל עורך דין מומחה לתביעות נגד משרד הביטחון. אם נפגעתם, אך אינכם נכנסים להגדרה של נכות צה“ל, עדיין מגיעים לכם פיצויים במסגרת אזרחית – כלומר באמצעות הגשת תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי.

הכרה כנכה צהל

עו“ד לתביעות משרד הביטחון

לגבי אנשי קבע חוק הנכים החדש (חוק הנכים תגמולים ושיקום) מביא איתו גם יתרונות וגם חסרונות. מצד אחד מצבים רבים שולחים אתכם לטיפול ושיקום במסגרות האזרחיות, אך החוק גם מעניק לכם אפשרות פעולה חדשה שלא ניתן היה לעשות כל פי החוק הישן, החוק החדש מאפשר לכם לתבוע את המדינה בתביעת נזיקין. כלומר גם אם אין הכרה כנכה צהל, עדיין תוכלו לתבוע את המדינה. תביעה שכזו יכולה להביא לסכום פיצוי מכובד, בהתאם לחומרת הפגיעה. אך יש לקחת בחשבון כי זהו הליך משפטי ממושך ויקר. יש לפנות ל עורך דין נכי צה”ל מומלץ.

כל מחלה בשירות הצבאי וכל חבלה היא מקרה מיוחד. אם אתם סובלים מפגיעה כלשהי, כזו שהתרחשה לאחר החלת החוק החדש או פגיעה שאובחנה עוד קודם, חשוב לפנות לעורך דין מומחה לתביעות משרד הביטחון. עורך הדין יבחן את נסיבות המקרה ואת הזכויות המגיעות לכם. עורך דין העוסק בתחום של זכויות נכי צה“ל בקיא בכל החקיקה וההליכים, ביכולתו לתת לכם ייעוץ וייצוג בתביעות מול משרד הביטחון, ערעור לוועדה רפואית וכו’. חשוב לממש את זכויותיכם גם אם צריך להילחם עליהן.

מחלה בשירות הצבאי

ערעור לועדת ערעורי נכים
ערעור לועדת ערעורי נכים

הפעם אנו רוצים לדבר אתכם על ערעור לועדת ערעורי נכים, הוועדה הקובעת את שיעורי הנכות שלכם, ולכך יש השלכות על סכום הפיצויים שתקבלו. במאמר זה נסביר

עורכי דין ייצוג מול אגף השיקום
עורך דין אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום הוא עורך דין אשר מביא איתו ניסיון בהתנהלות מול משרד הביטחון ותביעות של חיילי צה“ל וכוחות הביטחון. אמנם תכליתו של אגף השיקום

דוח פציעה משרד הביטחון
דוח פציעה צהל

דוח פציעה צהל הוא דוח הממולא עם התרחשות אירוע בו נפגע חייל, זהו דוח בסיסי ופשוט, אך יש לו חשיבות רבה. לעתים מדובר בפציעות קלות, וללא

דוח פציעה דיגיטלי
דוח פציעה דיגיטלי

נכון להיום עדיין לא קיים דוח פציעה דיגיטלי עבור נפגעי צה“ל. כלומר אין דו“ח פציעה דיגיטלי אותו ניתן למלא בצורה מקוונת. הדו“ח הקיים הוא עדיין מסמך

עורך דין תביעות משרד הביטחון
עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז מעניק ייצוג לכל אנשי כוחות הביטחון, מצה“ל והמשטרה, ועד משמר הכנסת והמוסד. השירות הביטחוני, בין אם זה במסגרת השירות הסדיר,

טופס החמרת מצב משרד הביטחון
החמרת מצב משרד הביטחון

מאמר זה דן בנושא של החמרת מצב משרד הביטחון, והוא מיועד עבור מי שסובל מנכות שכבר הוכרה בעבר על ידי משרד הביטחון, אך בחלוף הזמן חלה

ועדה רפואית משרד הביטחון
ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון היא אחד השלבים בעת הגשת תביעה נגד משרד הביטחון. תפקיד הוועדה הוא לקבוע את אחוזי הנכות שיש לכם. זה ישפיע על סכום

פריצת דיסק בצבא
פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא היא אחת מהפציעות העלולות להתרחש במהלך השירות הצבאי, כמו גם בלט דיסק בצבא. פציעות בצבא מסוג זה עלולות להיות תוצאה של אירוע ספציפי

קרע ברצועה הצולבת בצבא
פציעת ברך בצבא

פציעת ברך בצבא היא אחת הפציעות השכיחות של חיילים. היא יכולה להתרחש במהלך פעילות מבצעית, אך גם במהלך אימונים ומאמץ גופני – דברים שעוסקים בהם הרבה

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא
קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא היא אחת הפציעות מהן יכולים לסבול חיילים, ולא רק חיילים אלא גם ספורטאים וכל מי שעוסק בפעילות גופנית. קרע ברצועה הקדמית

ערעור על ועדה רפואית עליונה
ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה אפשרי רק לגבי סוגיות שהן משפטיות, והוא נעשה בפני בית המשפט המחוזי. אך לפני שנדבר על זה כדאי להסביר על כל

נכות מוסבת
תביעה לפי תקנה 9

תביעה לפי תקנה 9 היא תביעה העוסקת בנכות מוסבת. הכוונה היא למקרים שבהם התפתחה נכות כלשהי כתוצאה מהנכות הראשית, ופגיעה באיברים או מערכות אחרות כתוצאה מאבדן

הכרה כנכה צהל
הכרה כנכה צהל

בקרב אנשי קבע חוק הנכים החדש מעורר עניין רב, זאת בשל שינויים רבים שהוכנסו בחוק והם משנים את הכללים לגבי הכרה כנכה צהל. החוק החדש נועד

תביעת פוליסת סיעוד נכי צה"ל
תביעת פוליסת סיעוד נכי צה”ל

תביעת פוליסת סיעוד נכי צה”ל הוא תחום מאוד ספציפי בתביעות סיעוד ויש להכירו לעומק. לרוב כאשר מדובר על תביעות פוליסת סיעוד נכי צה”ל אין לכל עורכי

הפרעת פוסט טראומה
הלם קרב פוסט טראומה בצבא PTSD

הלם קרב פוסט טראומה בצבא PTSD היא תופעה יחסית מוכרת אבל לא לכולם ברור מהיא בדיוק ואיך היא משפיע על מי שחווה אותה. אדם הסובל מהפרעת

ייצוג בוועדה רפואית
ייצוג בוועדות רפואיות

ייצוג בוועדות רפואיות יש לעשות עם עורך דין המתמחה בתחום ייצוג בוועדה רפואית שכן זהו נושא שיש להכיר לעומק ולהיות בקיא  בכל החוקים החדשים והישנים כאחד.

תביעת נכות מוסבת לפי תקנה 9
תביעת נכות מוסבת על פי תקנה 9

תביעת נכות מוסבת על פי תקנה 9 מהם? למעשה תביעות נכות מוסבת הן למעשה תביעת נכות מוסבת תקנה 9 . מה בעצם תביעת נכות מוסבת לפי

כאב ביטוח לאומי תביעת החמרת מצב
תביעת החמרת מצב

תביעת החמרת מצב נקראת גם תביעה לבדיקה מחדש. אם חש התובע כי יש שינוי במצבו ניתן להגיש טופס תביעה להחמרת מצב, את הטופס יש למלא בהתאם

תביעה להכרה נכה צהל
תביעת הכרה נכה צהל

תביעת הכרה נכה צהל היא תביעה שיש לעשות על מנת לקבל הכרה בהיותך נכה צה”ל  וכל המשתמע מכך כולל הזכויות המגיעות בעקבות הגדרה זו. תביעה להכרה

משרד עו"ד אילן בנימיני
עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין ערעור לועדת ערעורי נכים מומלץ
המלצות
מאמרים
נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב - משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button דילוג לתוכן