רשלנות רפואית – איסכמיה חריפה של המעי

רשלנות רפואית - איסכמיה חריפה של המעי

נושא המאמר: איסכמיה של המעי מנקודת מבט של רשלנות רפואית – איסכמיה חריפה של המעי, איסכמיה שקטה וכו’ ובכלל איסכמיה מה זה.

מאת: עורך דין לתביעות רפואיות במשרדנו.

רשלנות רפואית – איסכמיה חריפה של המעי

איסכמיה שקטה דורשת שמירה על סודיות רפואית, ועד כמה שהיא נשמעת מוזר ונראית נדירה, אנשים רבים הסובלים ממנה יודעים בדיוק איסכמיה מה זה. איסכמיה של המעי היא בעיה בכלי הדם המעבירים את הדם למעי. למעשה רשלנות רפואית – איסכמיה חריפה של המעי יכולה להביא אף למוות, במקרים חמורים מאוד, בעיקר כאשר ההפרעה היא בכלי דם גדולים. יש הקוראים לזה ‘התקף לב של המעיים’. ההתקף מתרחש באחד משלושת כלי הדם המספקים דם למעי. שלושת כלי הדם הם: עורק מזנטריאלי תחתון, עורק מזנטריאלי ועורק צליאקי. דופק לא סדיר ומחלות לב עלולות לגרום לקריש דם, הקריש חוסם את אחת משלושת כלי הדם וגורם להתקף.

רשלנות רפואית - איסכמיה חריפה של המעי
רשלנות רפואית – איסכמיה חריפה של המעי

איסכמיה של המעי – מונחים רפואיים

באיסכמיה שקטה הדם לא זורם לרקמה עקב חסימה או עקב כך שכלי הדם נעשים צרים יותר. יש איסכמיה של המעי ויש איסכמיה שגורמת לאוטם שריר הלב ולתעוקת חזה. מי שחווה על בשרו איסכמיה מה זה, מרגיש שינויים בקצב הלב וירידה בפעילות הלב הגורמת לקשיים בעת מאמץ יתר. הפרעה בקצב הלב עלולה לגרום למחלת היפוקסיה. ישנם הפרעות נוספות הקשורות לאיסכמיה, כגון פגיעה בכלי הדם בכרכשת, איסכמיה של הכרכשת, חסימת העורק המזנטרי העליון או התחתון. הסיבות לאיסכמיה חריפה יכולות להיות תופעות כמו אזוקונסטריקציה או פקקת קיצונית וכן מחלות הפוגעות במערכת כלי הדם או ברקמת החיבור. עצם המושג חסימה של כלי הדם יכול להתכוון לחסימה עורקית או לחסימה וורידית. חסימה עורקית נגרמת מטרשת של כלי הדם.

איסכמיה של המעי
איסכמיה של המעי

האם הרופאים יודעים להגדיר במדויק איסכמיה מה זה

אם שריר הלב אינו מקבל כמות מספקת של דם פירוש הדבר הוא שגם חמצן מספיק אינו מקבל, מה שגורם לכך שהדם ‘אינו יכול’ להזרים חמצן רב לשריר הלב אך הלב רוצה וצריך לקבל חמצן רב מכפי שהדם יכול לספק. הדבר נגרם בדרך כלל כתוצאה ממחלה טרשתית, כגון טרשת העורקים. מעשנים, חולי סוכרת, בעלי יתר לחץ דם או כולסטרול נמצאים בסיכון גבוה לחלות במחלות אלו. מתבגרים ותורשתיים הם גם בין קבוצות הסיכון למחלות אלו.

הארכנו בטרמינולוגיה הרפואית כדי להראות עד כמה הסיכון בהם גבוה לרשלנות רפואית – איסכמיה חריפה של המעי היא מחלה שיכולה להסתעף ולגרום למחלות נוספות ורבים באוכלוסייה סובלים מאחת הסיבוכים או נמצאים בקבוצת סיכון לכך, ומצד שני מעטים הם הרופאים שבאמת בקיאים בכל נבכי המחלה ויודעים לתת את הפתרון המתאים.

איסכמיה מה זה
איסכמיה מה זה

מה הציפיות שלנו מהרופאים בהתקפה של איסכמיה שקטה

וכמו בכל הקשור לאיסכמיה על כל צורותיה, גם לגבי איסכמיה שקטה מעטים הם הרופאים שנותנים מענה מושלם לכך בעיקר בעתות חירום. כלומר טיפול מציל חיים כן, אך לפעמים נגרם נזק אחר לגוף. לא רבים הם אנשי המקצוע שיודעים באמת איסכמיה מה זה ואיך לטפל באופן מושלם. במשרדנו מתנהלים תיקים של רשלנות רפואית של חולי סוכרת שנתקפו באיסכמיה, גם איסכמיה של המעי וגם איסכמיה של שריר הלב. חולי סוכרת נמצאים בסיכון גבוה יותר להיפגע מרשלנות רפואית – איסכמיה חריפה של המעי היא בעיה שהשכיחות שלה בקרב סוכרתיים היא כ-20%. אם נגרם לכם נזק בעקבות טיפול לקוי באיסכמיה חריפה או שנפגעתם מכל מקרה אחר של רשלנות רפואית מחלת צהבת או כללית אנו רוצים לשוחח אתכם. היו בריאים.

איסכמיה שקטה
איסכמיה שקטה

אנשים שקראו מאמר זה התעניינו גם על: ערעור לוועדה רפואית.

ייצוג רשלנות רפואית – איסכמיה חריפה של המעי

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין רשלנות רפואית – איסכמיה חריפה של המעי מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button