רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה או בדיקות דם

רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה ובדיקות דם

רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה או בדיקות דם – בכתבה ניתן למצוא מידע וסקירה של עורך דין רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה ובדיקות דם וכיצד מתרחשת בנושא בדיקת דם רשלנות רפואית ומה דרכי ההתמודדות. לעתים חושבים כי אין בכל הקשור אל בדיקת דם רשלנות במעבדה פרטית אך אין זה המקרה, בדיקות דם רשלנות רפואית יכולות להתרחש בכל סוגי המעבדות ועם כל סוגי הציוד והמכשור.

רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה או בדיקות דם
בדיקות דם רשלנות רפואית

לא פעם רופאים מפנים אותנו לביצוע בדיקות מעבדה או בדיקות דם לשם מעקב שיגרתי או לשם המשך טיפול רפואי. כך למשל רופא המשפחה לרוב יבקש שנעשה בדיקות דם כלליות או בדיקות מעבדה כלליות בהתאם למצבנו הרפואי גם אם אנחנו נחשבים בריאים. הרבה פעמים מתרחשת רשלנות רפואית כאשר הרופא המפנה לבדיקות לא עוקב אחרי תוצאות הבדיקה שהוא עצמו שלח את המטופל בעוד על פי הפסיקה הרווחת קיימת חובה לעשות זאת. יתרה מכך, פסקי הדין בנושא מעקב אחרי בדיקות בכלל ובדיקות דם או מעבדה בפרט מחמירים בעניין אחריות הרופא למעקב אחר הבדיקות שאליהם הוא הפנה. כך למשל גם אם תוצאות הבדיקה מגיעות למטופל ולא לרופא עדיין הרופא הוא זה שמחוייב להסבר אודות תוצאות הבדיקה החריגות.

רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה או בדיקות דם

עו”ד רשלנות רפואית אילן בנימיני – למטופל ולא לרופא עדיין הרופא הוא זה שמחוייב להסבר אודות תוצאות הבדיקה החריגות. כך למשל ציין בית המשפט הנכבד בת”א 10061-10-14 א.ה. נ’ שירותי בריאות כללית, מקום בו מועברת לרופא מטפל תוצאה של בדיקה אליה הפנה את מטופלו, אשר חורגת מן הנורמה ומחייבת המשך טיפול, ובמיוחד תוצאות בדיקה המתייחסות למחלה מסכנת חיים, מוטלת חובה על הרופא לעדכן את המטופל, בדחיפות המתבקשת מן הבדיקה ותוצאתה, ולדון עמו בהמשך הטיפול. זאת מבלי לתלות את בחינת התוצאות ביוזמת המטופל

רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה ובדיקות דם לצערנו היא דבר נפוץ, הסיבה ששולחים מטופל לבצע בדיקות דם היא על מנת  למצוא מקור של תחלואה או מחלה. בדיקות מעבדה יכולות לגלות דברים כמו סיבה להתקפי לב מחלות הסרטן ועוד. בדיקת דם רשלנות רפואית היא עניין חמור מפני שבדיקות אלו יכולות להציל חיים. לעתים כאשר מדובר על בדיקות דם רשלנות רפואית , מדובר על רשלנות במעקב אחר התוצואת.

רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה או בדיקות דם יכולה להיות גם, בדיקת מעבדה או בדיקת דם רשלונות במעבדה פרטית ולאו דווקא דרך הקופה הרגגילה שלך. כאשר מתרחשת רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה או בדיקות דם במחלה קריטית העיקוב והפספוס לא פעם עושים את ההבדל בין חיים ומוות.

בדיקת דם רשלנות רפואית

בדיקת דם רשלנות רפואית
רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה ובדיקות דם

בדיקת דם רשלנות במעבדה פרטית או דרך קופות החולים קורות בצורות שונות. רשלנות נפוצה היינה רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה ובדיקות דם אך בדיקת דם רשלנות רפואית יכולה להיות כאשר ישנן בדיקות המעבדה שגרתיות ויש טעות או כאשר אין פיקוח מספק על הדרך בה מבוצעות הבדיקות או פרשנות התוצאות, הסבירות לטעויות מוגברת.

בגלל שהתהליכים של בדיקות המעבדה אינם מדויקים תמיד חשוב לוודא כי תוצאות הבדיקה נכונות ובפרט כאשר יש ממצאים קריטים. חשוב להבין כי גם במעבדות איכותית יש בדיקות דם רשלנות רפואית ואבחון שגוי. לעתים הממצאים שגועים עקב ציוד שאינו כשיר או בדיקות שהתלכלכו או לא נבדקו במועד הרצוי.  חוסר התאמה בהזמנת הבדיקות לסוג התחלואה, חוסר מעקב ותקשורת בין המפנה לבין המעבדה, דגימות בדיקה שלא נשמרים בקירור או שמשוימות באופן שגוי ועוד.

בדיקות דם רשלנות רפואית – פרשנות או ביצוע בדיקה?

עורך דין תאונות מעבדה – הדיוק בביצוע בדיקות הדם ופרשנות התוצאות חיוני כדי שרופאים יוכלו לקבל החלטות נאותות לגבי המשך הטיפול. אם תוצאות הבדיקה מתעכבות, המטופל עלול להיפגע כשאינו מקבל טיפול בזמן. אם תוצאת בדיקה מתפרשת באופן שגוי, המטופל עלול להיפגע עקב אבחון שגוי של מצבו.

אם דגימות מעורבבות במעבדה, חולה אחד עלול לקבל את ההודעה שיש לו סרטן ולהתחיל טיפולים פולשניים במחלה שאין לו, בעוד שמטופל אחר אינו מקבל את הטיפול הדרוש כשהמחלה שלו מחמירה.

איזה ההשלכות יש לטעויות בביצוע בדיקות או בפרשנות שגויה של התוצאות?

רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה ובדיקות דם
רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה או בדיקות דם

ישנן השלכות רבות היכולות להיות לטעות בביצוע או בפרשנות של בדיקות מעבדה. כאשר התוצאות לא מדויקות יכולה להתרחש רשלנות, כמו גם כאשר התרופות או הטיפול שניתן אינו מתאים ויכול ליצור אף פעולה הפוכה. כמו גם מינון התרופות חשוב כי במידה ויש מינון גבוה מידי יכולה להיגרם סכנה בעוד שמינון נמוך מידי יכול להיות לא מועיל.

בדיקות מעבדה ובדיקות דם – איזה טענות אפשר לטעון ברשלנות מסוג זה?

אילו נזקים שיש לבקש עבורם פיצוי? עוגמת נפש סבל וכאב פיזי, נזקי גוף, הוצאות רפואיות, אובדן שכר עבודה וכל אובדן המתרחש עקב רשלנות רפואית. אחד הנקודות החשובות יהיו להגיש את התביעה בהקדם ובסמוך להתרחשותה, חשוב לבחור עו”ד רשלנות רפואית התמקצע בתחום של רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה או בדיקות דם וכי זו המיומנות שלו. לרוב עורך דין בעל הניסיון והמיומנות הנדרשת ידע להגיש תביעות ולתנהל מול הגופים הרלוונטים. תביע לרוב תוגש נגד מרפאות לאבחונים, בתי חולים, מעבדות ורופאי משפחה או רופאים מומחים בנושאים שונים, לעתים תוגש תביעה נגד ייצרני ציוד או טכנאים של מעבדות.

רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה או בדיקות דם | רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה ובדיקות דם | בדיקת דם רשלנות רפואית | בדיקת דם רשלנות במעבדה פרטית | בדיקות דם רשלנות רפואית

 

ייצוג רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה או בדיקות דם

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין רשלנות במעקב אחרי בדיקות מעבדה או בדיקות דם מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button