רשלנות רפואית בצבא

רשלנות רפואית צבאית

תביעה רשלנות רפואית בצבא הוא מצב מוכר שכורה לעתים קרובות ויש לדעת איך לנהל תביעה מסוג רשלנות רפואית בצבא מפני שתביעת רשלנות רפואית צבאית שונה בהתנהלות כולה מתביעה של רשלנות רפואית שאינה בצבא.

תביעה רשלנות רפואית בצבא

רשלנות רפואית בצבא
רשלנות רפואית צבאית

כאשר חושבים על תביעת רשלנות רפואית בצבא נוטים לחשוב שמדובר במקרים בעלי משמעות וחוקים שונים מתביעות רשלנות רפואית שאינן בצבא, אך תביעה רשלנות רפואית בצבא אינה שונה. רופאי צה”ל מחויבים לתת מענה רפואי ועמוד בתקנות ובחוקים כמו רופאים שאינם מספקים שירות רפואי בצבא. לא הרבה יודעים זאת וחשוב להבין כי ניתן להגיש תביעה רשלנות רפואית בצבא  גם לאחר שהחייל הנפגע כבר אינו משרת בצה”ל ועצם היותו מאובטח בזמן התביע בקופות חולים לא שוללת את הזכות שלו להגיש תביעת רשלנות רפואית צבאית.

רשלנות רפואית צבא

רשלנות רפואית צבאית מוגשת כאשר ישנה עילה. רשלנות רפואית בצבא יכולה להיות כאשר אבחון מחלה או תחלואה כזו או אחרת אובחנה באיחור או באופן שגוי. כמו גם כאשר הרופא הצבאי אינו מפנה בזמן אל רופא מומחה ולא מספק טיפול רפואי מתאים או באיחור. כמו גם עילה לרשלנות תהיה טיפול רפואי שאינו מתאים כמו מתן תרופות שאינן מוצרכות ולא נכונות לתחלואת המטופל, גם כאשר אין מעקב ראוי או עברה על אחד מחוקי הסודיות וזכויות החולה.

על מנת להצליח לזכות בתביעת רשלנות רפואית בצבא חשוב לעשות כמה צעדים כמו לוודא כי יש ברשותך חוות דעת של רופאים מומחים שתשקף כי אכן התרחשה רשלנות רפואית בצבא וכך גם בכל תיק של רשלנות. ושיש קשר ישיר בין הטיפול ו/או האבחון לבין הנזק אשר נגרם לתובע.

תביעת רשלנות רפואית בצבא

תביעת רשלנות רפואית בצבא
רשלנות רפואית צבא

יש להכיר שכל הקשור אל רשלנות רפואית יחשב ככזה רק על ידי הגדרת החוק החוק שמכליל כי רשלנות רפואית בצבא תחשב לכזו רק במידה והנזק נעשה בזמן השירות הצבאי או כתוצאה משירות צבאי. יש לחלק מהמקרים זמן הגבלה לכמה זמן ולמתי חלה תקופת ההתיישנות לרוב משלוש שנים ומעלה עד אז יוכל החייל לו נגרם הנזק להגיש את התביעה. על מנת שהתביעה תתקבל יש לעמוד בכל הועדות הרפואיות והמסמכים הנדרשים. כמו שמוכר בסוגי תביעות נזיקין שונות אחוזי הנכות יקבעו לפי ועדה רפואית שיש להמציא לידיה את כל החומר הפרטי הרפואי הנדרש.

יש צורך בוועדות הרפואיות אך יש להכיר שלעתים ישנה רשלנות רפואית בוועדות רפואיות צבאיות כמו גם במרפאות צבאיות כמו מרפאת שיניים וכדומה. אם אתם נמצאים במצב בו אתם חושדים שהתרחשה רשלנות רפואית בצבא עליכם לקחת עורכי דין רשלנות רפואית בעלי ניסיון בתביעות משרד הביטחון ובעלי הניסיון הנדרש בעבודה מול קצין תגמולים.

רשלנות רפואית צבאית

רשלנות רפואית של רופא משפחה או בעל התמחות, כמו בכל המוסדות הרפואיים בין אם מדובר על שעות עבודה ארוכות או מחסור בכוח אדם גם בצבא יכולה להתרחש רשלנות מסיבה כזו או אחרת ולא פעם ישנה רשלנות מובהקת בכל הקשור אל רשלנות רפואית צבאית. הסיבות הן שונות ממקרה למקרה אך לא פעם טמונות בבעיית מחסור בכוח אדם וחלק גדול מהרופאים שלא פעם אינם מיומנים מספיק ואינם בעלי הניסיון הנדרש. זאת מפני שרובם אינם רופאים וותיקים אלא עתודאים בתחילת דרכם.

לעתים החיליים בעיקר קרביים, מסתירים כאבים וחולשות על מנת להצטייר כחזקים או לא להיפלט החוצה מהיחידה עכב תחלואה או מפגע גופני שהם חווים. בנוסף ישנה מחשבה כי הרבה פעמים חיילים מתלוננים לחינם או מגזימים בתלונות ורמת הכאב או אי הנוחות אותה הם חשים. יחס מזלזל יכול לא פעם להוביל לפספוס של פרטים חשובים במצב המטופל והתדרדרות מצבו ובכך תיווצר רשלנות רפואית בצבא.

רשלנות רפואית צבאית
רשלנות רפואית בצבא

מה גם כאשר מדובר על מחנה קרבי לעתים אין יכולות ראויה לטפל בכל חייל וחייל והאפשרות היא לשלוח אותו למרכז רפואי או מיון ולכן לרוב חייל ישלח לטיפול או בדיקה רק כאשר מצבו חמור ולא בשלבים הראשונים הכל כך חשובים לאבחון וטיפול על מנת למנוע החמרה. למידע נוסף ניתן להיכנס לקישור – תחומי עיסוק נוספים

תביעה רשלנות רפואית בצבא | רשלנות רפואית בצבא | רשלנות רפואית צבאית | רשלנות רפואית צבא

 

ייצוג רשלנות רפואית בצבא

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין רשלנות רפואית בצבא מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button