רשלנות רפואית באבחון סרטן

איחור באבחון סרטן צוואר הרחם

רשלנות רפואית באבחון סרטן שכיחה במצבים של איחור באבחון סרטן צוואר הרחם כמו גם איחור באבחון סרטן המעי הגס או איחור באבחון סרטן השד ובמצבים של  אבחון שגוי

רשלנות רפואית באבחון סרטן

רשלנות רפואית באבחון סרטן
רשלנות רפואית איחור באבחון סרטן

בדומה למחלות רבות גם במחלת הסרטן ואף בפרט במחלת הסרטן יש חשיבות רבה לאבחון מוקדם, יש להיות עם ערנות גבוהה לסימנים ותסמינים על מנת להגיע אל האבחון במהרה ולקדם מתן טיפול שלא פעם יכול להציל חיים, על מנת לעודד גילוי מוקדם במידה וישנה מחלה מסוג זה יש לבצע בדיקות תקופתיות ובכך להגביר את הסיכוי להימנע ממצב של רשלנות רפואית גניקולוג – איחור באבחון סרטן צוואר הרחם או איחור באבחון סרטן המעי הגס לדוגמה שבהם גילוי מוקדם יגדיל משמעותית את הסיכוי להחלמה.

רשלנות רפואית איחור באבחון סרטן השד

גם בסרטן השד ישנה חשיבות לגילוי בשלב מוקדם וזאת על מנת להימנע מהתפשטות ולבצע הליך כירוגי ממוקד במידת הצורך. אבחון מוקדם של הסרטן עשוי לעשות הבדל משמעותי בין החלמה להתדרדרות ואף מוות ולמעשה איחור באבחון סרטן יוכל לגרום להבדל בין חיים ומוות.

מפני שיש סוגים שונים של סרטן לכל מחלת סרטן יש גורמים בעלי סיכון שונה ויש להפנות לבדיקות תקופתיות בהתאם לגיל ולעבר הרפואי באופן שגרתי וכאשר ישנם סימנים חשודים או ממצאים חדשים, כמו סימנים, נקודות, בליטות או כאב, הרגשה רעה וחולשה היכולה להצביע על מחלה מסוג זה.

רשלנות רפואית בבתי חולים כמו גם במרפאות פרטיות – רשלנות רפואית באבחון סרטן הינה כאשר האבחון שגוי או אינו מדויק. חשוב לאבחן במדויק את סוג הסרטן כמו גם את מצב התקדמותו ובאיזה שלב התפתחות הוא נמצא ובהתאם לכך להתחיל במהרה את הטיפול הנכון והיעיל ביותר בהתאם למצב המטופל.

אבחון סרטן רשלנות רפואית

איחור באבחון סרטן השד
איחור באבחון סרטן המעי הגס

שימו לב כי חלק מהדרכים לזהות את מחלת הסרטן יהיה אם יש שינוי דרסטי במשקל עייפות מוגזמת עד תשישות ולעתים חום והזעות. מעבר לתחושות כלליות אלו המלוות את רוב סוגי המחלה יהיו סימנים הספציפיים לאותו סוג הסרטן, כמו נגעים בעור, כאבי ראש ועוד.. בהתאם לאזור הנפגע בגוף וסוג הסרטן.

על מנת להגיע אל אבחון בזמן על הרופא לעשות תשאול ובדיקה קלינית כמו גם בדיקות דם ובדיקת מעבדה ובהתאם לכך גם בדיקות CT’ MRI, PET רנטגן הדמיות, ביופסיות ועוד.

רשלנות רפואית באבחון סרטן – תהיה כאשר אין התייחסות מספקת לתסמינים וסימני גוף מחשידים וכאשר אין הפנייה או יש הפניות באיחור לבדיקות המתאימות.

רשלנות רפואית באבחון סרטן ואבחון שגוי – בנוסף למצב של רשלנות רפואית באבחון סרטן יש רשלנות רפואית באבחון סרטן שגוי. קריאה לא נכונה של הממצאים, פענוח שגוי ואבחון מוטעה

רשלנות רפואית וטיפול שגוי כאשר נותן הרופא טיפול רפואי שאינו מתאים או תרופות שאינן בתוקף ופועל באופן שאינו תקין לפי סטנדרט רפואי תקין כמו גם רשלנות יכולה להתבטא במתן תרופות שלא לצורך או שאינן מטפלות במחלה הנכונה מה שיכול להסב נזק מיותר

הנזק שיכול להיגרם מאבחון מחלה שהיא ממארת הוא גדול מעצם טבעה של המחלה לגדול ולהתפשט ובכך לפגוע בסיכויי ההחלמה של המטופל. מעבר להצלת חיים אבחון מוקדם יכול לחסוך כאב וסבל על ידי קיצור תהליך הטיפול והזדקקות לטיפול פחות אגרסיבי מה שמשנה את החוויה כולה ומקל על מצב המטופלים.

כאשר ניגשים אל תביעת רשלנות רפואית באבחון סרטן או תביעת איחור באבחון סרטן יש לוודא שאכן מדובר בסעיפים הנדרשים להוכחת רשלנות ולכן מומלץ לפנות אל עו”ד רשלנות רפואי המתמקצע בתחום.

איחור באבחון סרטן צוואר הרחם
רשלנות רפואית באבחון סרטן

במקרים בהם אבחון מוקדם לא רק הקל על תהליך הטיפול אלא ממש יכל להשפיע ישירות על ההחלמה  ניתן לייחס את כל הנזק שנגרם מהגידול הממאיר לרשלנות הרפואית. ניתן לקבל מידע נוסף על רשלנות, תאונות ונזקי גוף בקישור – תחומי עיסוק נוספים

רשלנות רפואית באבחון סרטן | איחור באבחון סרטן צוואר הרחם | איחור באבחון סרטן המעי הגס | איחור באבחון סרטן השד

ייצוג רשלנות רפואית באבחון סרטן

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין רשלנות רפואית באבחון סרטן מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button