תביעות רשלנות רפואית

חוק רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית הן דבר מורכב מבחינה משפטית. במסגרתן נדרשת התנהלות מול גופים חזקים. כמו כן הוכחת הקשר בין הנזק להליך הרפואי שבוצע עלולה להיות מאתגרת. לכן חובה להיעזר בעורך דין רשלנות רפואית המביא איתו לא רק ידע משפטי, אלא גם בקיאות בהליכים רפואיים.

רשלנות רפואית פירושה מתן שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה, כאשר סטייה זו גרמה נזק למטופל, שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו. בעוד החוק היבש מגדיר זאת בצורה פשוטה, בפועל מדובר בדבר מורכב ולפעמים קשה מאוד להוכחה.

לפני שנביא דוגמאות למקרים של רשלנות רפואית ולפני שנסביר זאת בהרחבה, אולי כדאי להסביר מה לא נחשב כרשלנות רפואית. הליכים רפואיים עלולים להסתיים בסיבוכים שונים.

לדוגמה ישנם אנשים רבים אשר עוברים ניתוח לקיצור קיבה. זהו הליך מורכב ובעל סיכונים. יתכנו מקרים בהם הייתה רשלנות רפואית הקשורה לטיפול, אך אי הצלחת הטיפול או נזק שנגרם בעקבות הטיפול, בפני עצמם הם אינם סיבה מספיקה לטעון לרשלנות רפואית. (לקריאה נוספת בעניין רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה).

החוק לוקח בחשבון שבכל הליך רפואי ישנם סיכונים. אם נגרם לכם נזק והגשתם תביעת רשלנות רפואית פיצויים, בית המשפט יבחן את הנושא. במידה ובית המשפט יראה כי כל ההליך, מהבדיקות המקדימות, דרך הסברת הסיכונים למטופל ועד ביצוע ההליך עצמו והמעקב – בוצעו כראוי, תביעתכם צפויה להדחות על ידי בית המשפט אפילו אם נגרם לכם נזק. אך אם הצלחתכם להוכיח כי משהו היה לקוי, בית המשפט צפוי לפסוק לטובתכם.

חוק רשלנות רפואית

דוגמאות לסוגי רשלנות רפואית

רשלנות רפואית יכולה להתבטא בצורות שונות, להלן כמה דוגמאות:

תרופה במינון לא נכון – כאשר הרופא נותן למטופל תרופה, תמיד ישנן סיכונים הקשורים לשימוש בתרופה. אך באחריותו של הרופא לקבוע את המינון המתאים של התרופה בהתאם לפרקטיקות הרפואיות המקובלות. מינון לא נכון של תרופה עלול לגרום לפגיעה קשה וזו עשויה להיות עילה ל תביעות רשלנות רפואית. באפן דומה גם מתן תרופה לא מתאימה או נזקים שנגרמים בשל יחסי גומלין בין תרופות .

אבחון שגוי של מחלה / אבחון מאוחר – אבחון שגוי של מחלה יכול לגרום לתוצאות קשות ומדובר ב רשלנות רפואית באבחון. למשל במקרים רבים זה התרחש במקרים של מחלת הסרטן. חולים פנו אל הרופא והתלוננו על תסמינים מסוימים. הרופא שייך את התסמינים לבעיות אחרות, דבר שאומנם היה סביר. אך בכל זאת על הרופא היה לבצע בדיקות נוספות על מנת לשלול את האפשרות שמדובר בגידול סרטני. כתוצאה מכך החולה לא קיבל את הטיפול המתאים והגידול הסרטני המשיך להתפתח. מצב זה מביא לאבחון מאוחר שפירושו החמרת המצב הרפואי.

טיפול מיותר – ישנם מקרים של תביעות רשלנות רפואית בעקבות טיפולים מיותרים. עלולות להיות סיבות שונות לטיפולים מיותרים, מטעות באבחון ועד טעויות טכניות המבלבלות בין תוצאות בדיקה של אדם אחד לאחר. טיפול מיותר הוא טיפול אשר יכול לגרום נזק רב. במקרים רבים המשמעות של זה היא שקיימת בעיה רפואית שלא מקבלת טיפול, בעוד בעיה רפואית שלא באמת קיימת מקבלת טיפול.

פגיעה באוטונומיה – פגיעה באוטונומיה היא עוד היבט של תביעות רשלנות רפואית. זהו מושג כמעט ייחודי לחוק הישראלי. הכוונה היא למקרים בהם נשללה ממטופל האפשרות לבחור. למשל ישנם מקרים איתם ניתן להתמודד בשיטות טיפול שונות. כמובן שלכל שיטת טיפול היתרונות והחסרונות שלה. באחריותם של הרופאים להציג לרופא את האלטרנטיבות הקיימות.

תביעות רשלנות רפואית פיצויים

חוק רשלנות רפואית

בניגוד למה שאתם עשויים לחשוב, בישראל לא קיים חוק רשלנות רפואית. תביעות רשלנות רפואית פיצויים מתבצעות על פי פקודת הנזיקין ותוך התבססות על פסקי דין תקדימיים.

מושג הרשלנות הוא מושג כללי המוגדר בפקודת הנזיקין -כאשר אדם במשלח יד פלוני לא השתמש במיומנות, או לא נקט מידת זהירות שאדם סביר ונבון וכשיר לפעול באותו משלח יד היה משתמש או נוקט באותן נסיבות- הרי זו התרשלות. ואם התרשל כאמור ביחס לאדם אחר, שלגביו יש לו באותן נסיבות חובה שלא לנהוג כפי שנהג, הרי זו רשלנות והגורם ברשלנותו נזק לזולתו, עשה עוולה.

בעוד אין חוק רשלנות רפואית, הדין התקף לגבי רופא (או כל איש צוות רפואי) הוא הדין החל על כל בעל מקצוע.

תביעות רשלנות רפואית פיצויים

מקרים של רשלנות רפואית עלולים לגרום למטופלים לנזק רב. נזק אותו יישאו במשך כל חייהם. לצערנו הרב ישנם גם מקרים המסתיימים במוות. נושא הרשלנות הרפואית הוא נושא מורכב. ולפני שמקבלים פיצויים יש להוכיח זאת בבית המשפט.

תביעות רשלנות רפואית פיצויים יכול להגיש הנפגע עצמו או אפוטרופוסיו החוקיים; למשל הוריו של קטין. במידה והנפגע נפטר, יורשיו יכולים להגיש את התביעה.

כדאי גם לזכור כי הליך התביעה אינו דבר זול ויש לבצע שיקולי עלות מול תועלת. לא כל מקרה של רשלנות רפואית מביא לפגיעה חמורה, לעתים אפילו מדובר בפגיעה זמנית. חשוב גם שעורך דין רפואי יעריך את סיכויי ההצלחה של התביעה.

הפיצויים במקרים של רשלנות רפואית מתחלקים לנזקים ממוניים ונזקים שאינם ממוניים:

הנזק הממוני מתייחס לגריעה הממונית שנגרמה לתובע בשל הרשלנות הרפואית. למשל הוצאות טיפול ושיקום, ועד הוצאות דיור והוצאות ניידות.

נזקים שאינם ממוניים מתייחסים לכאב, עגמת הנפש, קיצור תוחלת החיים וכו‘. חישוב הפיצויים עבור נזק שאינו ממוני הוא אינו מדע מדויק. לא קיימת נוסחת חישוב, אך הפיצויים עשויים להגיע לסכומים נכבדים.

תביעות רשלנות רפואית

עורך דין רפואי

נפגעתם מרשלנות רפואית, קודם כל פנו ל עורך דין רפואי על מנת לבדוק את נסיבות המקרה. עורך דין רשלנות רפואית בתל אביב יבדוק את התיק הרפואי ואף ייוועץ ברופאים ואנשי מקצוע על מנת לוודא שיש כאן תשתית להגשת תביעה. חשוב לפנות לעורך דין המנוסה בתביעות מסוג זה.

עורך דין אילן בנימיני הוא עורך דין מומחה לתחום רשלנות רפואית. הוא מביא איתו ניסיון רב בייצוג מטופלים ומקרים מורכבים. עו“ד אילן בנימיני יעניק לכם ייצוג משפטי וילחם על מימוש על הזכויות והפיצויים המגיעים לכם.

גוגל מפות – הוראות הגעה למשרדינו.

מאמרים נוספים..

עורך דין רשלנות רפואית ברחובות

עורך דין רשלנות רפואית ברחובות

עורך דין רשלנות רפואית ברחובות מעניק סיוע משפטי בעת הגשת תביעות רשלנות כנגד רופאים, רשלנות רפואית משרד הבריאות, בתי חולים, אנשי מקצוע ומוסדות שונים מהתחום הרפואי. טלפון לשיחה עכשיו תביעות רשלנות רפואית מתבצעות על סמך סעיף 35 לפקודת הנזיקין. סעיף זה מגדיר מהי רשלנות, והיא חלה גם על צוותים רפואיים. במידה ורופא

רשלנות רפואית אסותא אשדוד

רשלנות רפואית אסותא

למרות הרמה הגבוהה של השירותים הרפואיים, רשלנות רפואית אסותא בהחלט יכולה להתרחש. ובמידה ונגרם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית, זכותכם להגיש תביעת פיצויים כנגד בית החולים. במאמר זה נזכיר מהם התנאים הבסיסיים להגשת התביעה, ומדוע חשוב לעשות זאת באמצעות עורכי דין רשלנות רפואית. טלפון לשיחה עכשיו טלפון לשיחה עכשיו רשלנות רפואית אסותא תביעת

רשלנות רפואית תסמונת דאון

רשלנות רפואית תסמונת דאון

כאשר מדברים על רשלנות רפואית תסמונת דאון, זוהי בעצם רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון. והיא כמובן נמצאת תחת המטריה הגדולה של רשלנות רפואית בהריון ולידה. טלפון לשיחה עכשיו התסמונת היא תסמונת מולדת ואינה יכולה להיגרם כתוצאה מפעולה רשלנית של הצוותים הרפואיים, אך האבחון בזמן משנה את התמונה. מה זה תסמונת דאון תסמונת

שיתוק מוחין בעקבות רשלנות רפואית

רשלנות רפואית ושיתוק מוחין

רשלנות רפואית ושיתוק מוחין לעתים הולכים יחדיו, כלומר במקרים מסוימים מדובר בשיתוק בשיתוק מוחין אשר נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית. אך עצם אבחנו של שיתוק מוחין הוא אינו הוכחה לרשלנות רפואית. היכולות הרפואיות, מתקדמות ככל שיהיו אינן יכולות למנוע כל מקרה. טלפון לשיחה עכשיו במאמר זה נסקור את הנושא ונביא דוגמאות למקרים של

רשלנות רפואית פיברומיאלגיה

רשלנות רפואית ופיברומיאלגיה

תביעות רשלנות רפואית ופיברומיאלגיה אינן תביעות שכיחות בנוף התביעות הרפואיות, אך בהחלט ישנם מקרים בהם ישנו חשש לרשלנות רפואית באבחון המחלה והצדקה להגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית. טלפון לשיחה עכשיו פיברומיאלגיה, על פי ההגדרה של גורמי הבריאות בישראל,  היא כאב כרוני מפושט הבא לידי ביטוי בצורה עזה. זהו אינו כאב נקודתי,

רשלנות רפואית דלקת קרום המוח

רשלנות רפואית בדלקת קרום המוח

רשלנות רפואית בדלקת קרום המוח עלולה לגרום לתוצאות לפגיעות קשות, ובכללן גם מותו של החולה. כמו בכל מחלה ובכל תחומי הרפואה, עלולים להיות כשלים שהם תוצאה של רשלנות. ובמידה והתרחשו, זוהי עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית. במידה ונפגעתם, או אחד מיקירכם, מדלקת קרום המוח, וישנו חשד כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית

רשלנות רפואית לוקמיה

רשלנות רפואית ולוקמיה

רשלנות רפואית ולוקמיה עלולים להוביל לסיבוכים רפואיים קשים, ואף לפטירתם של החולים. ובעקבות כך, אלו עשויות להיות עילות להגשת תביעת פיצויים רשלנות רפואית לוקמיה. במאמר זה נסקור עילות להגשת תביעת רשלנות רפואית סרטן הדם. טלפון לשיחה עכשיו חשוב לזכור כי מחלת הסרטן היא מחלה קשה מאוד. הצלחת הטיפולים אינה מובטחת, זאת למרות

עורך דין רשלנות רפואית בטיפול שיניים

עורך דין רשלנות רפואית בטיפול שיניים

רשלנות רפואית ברפואת שיניים היא תופעה לא נעימה ועלולה אף להיות מסוכנת ומזיקה. כל אדם כמעט, גם מי שבריא באופן כללי, מבקר לעתים קרובות אצל רופא השיניים. או לדוגמה, ילד שנפל ברחוב ושבר את שיניו עשוי להזדקק לביקור דחוף אצל רופא השיניים (והוא זכאי כמובן להגיש תביעת נזיקין נגד העירייה). אם הרופא

רשלנות ניתוח בבית חולים

רשלנות ניתוח בבית חולים

בית החולים מחויב לביטחונכם האישי והרפואי. נקודה. בין אם מדובר בביקור רפואי בן כמה שעות ובין אם מדובר באשפוז קצר או ממושך. ולא משנה האם מדובר בכשל שנגרם עקב טיפול אקטיבי כגון בשל רשלנות ניתוח בבית חולים שגרמה לזיהום ולמחלה חמורה של השוהה בבית החולים או בשל חוסר בטיפול מתאים. אם נפגעתם

תביעת רשלנות רפואית דוגמא 2

מקרים של רשלנות רפואית

מתלבטים לגבי תביעה על מקרים של רשלנות רפואית? מתי ניתן ואפשרי לתבוע? מתי זה נועד לכישלון? ובכלל איך להוציא את הפיצוי המגיע לכם לאחר שהצוות הרפואי נכשל באי מתן טיפול מקצועי ומהימן. במאמר הנוכחי תקראו את הדברים שחובה לדעת לפני שניגשים לתביעה על רשלנות רפואית, כדי שהתביעה תהייה יעילה ותביא תוצאות. טלפון

רשלנות רפואית עורכי דין מומלצים

רשלנות רפואית עורכי דין מומלצים

רשלנות רפואית עורכי דין מומלצים מטפלים בכל התביעות הקשורות לרשלנות בהליכים רפואיים. לצערנו הרב ישנם מקרים בהם מתבצעות טעויות וכשלים שונים בהליך הרפואי, בעקבותיהן נגרם נזק ויש צורך לחפש עורך דין מומלץ לרשלנות רפואית. ישנם מקרים שונים של רשלנות רפואית, כמו למשל טעויות באבחון, או רשלנות בהליך רפואי. כשלים שכאלו יכולים לגרום למטופלים

רשלנות רפואית תביעה

רשלנות רפואית תביעה

האם המקרה שלכם הוא מקרה של רשלנות רפואית? במידה וכן, כמה שנים לאחור ניתן לתבוע על רשלנות רפואית? מה עלות רשלנות רפואית תביעה, ומה הסיכויים לזכות בתביעה שכזאת? שאלות אלו הן שאלות שעולות שוב ושוב על ידי מי שחווה על בשרו מקרה של רשלנות רפואית או טיפול רפואי שלא הצליח. טלפון לשיחה

ייצוג תביעות רשלנות רפואית

עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין תביעות רשלנות רפואית מומלץ
המלצות
מאמרים
רוצה לבדוק אם יש לך קייס?
חווית רשלנות רפואית ונותר נזק?
יתכן ומגיע לך מיליוני שקלים פיצויים! *
אל תוותרו על בדיקת המקרה!
שכר טרחה רק במקרה של הצלחה!

משרדנו יעניק לכם ייעוץ ראשוני טלפוני חינם

*כפוף לנסיבות המקרה
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button דילוג לתוכן