פטור ממס הכנסה בשל נכות

פטור ממס בגין נכות

אם תרצו לדעת מתי ניתן לקבל פטור ממס בשל נכות קראו את המאמר הבא בו פירטנו על פטור ממס לנכה על רווחי הון וכן על פטור ממס הכנסה לנכה צה”ל וזכויות נוספות של נכי צה”ל. תמיד תוכלו להתייעץ עמנו בנושאים אלו ובכל נושאי עורך דין רשלנות רפואית תל אביב

פטור ממס בשל נכות

אנשים ונשים בעלי 100% נכות מקבלים פטור ממס בשל נכות. ובתנאים מסוימים גם בעלי נכות של 90% זכאים לקבל גם הם פטור ממס בשל נכות. הפטור חל על כל הכנסה שהיא בין מיגיעה אישית ובין הכנסה שלא מיגיעה אישית וכן על מס מתביעה נגד העירייה. את הפטור ממס בשל נכות ניתן לקבל באופן רטרואקטיבי עד 6 שנים. כלומר אדם שכבר היה מוכר כנכה באותה עת אך לא הגיש בקשה לקבלת החזרי מס, זכאי כאמור לקבל החזר על שש שנים אחורה מיום שהגיש את הבקשה. את הבקשה לפטור מגישים לוועדה הרפואית של מס הכנסה המופעלת על ידי הביטוח הלאומי.

פטור ממס הכנסה בשל נכות
פטור ממס הכנסה בשל נכות

פטור ממס לנכה

כדי להגיש בקשת פטור ממס לנכה חפשו בגוגל: טופס 1516, הדפיסו, מלאו והגישו לביטוח הלאומי. במקביל אפשר גם להגיש בקשת פטור ממס לנכה בטופס דיגיטלי. לפטור מהמס יש תקרה שנקבעת מחדש בכל שנה. אם הנכות הזמנית נמשכת על פני שתי שנות מס, כלומר מעת שנפגע או הוכר כנכה עד לשנת המס שלאחר מכן, יצרפו לחישוב התקרה גם את התקופה הנמשכת על פני השנה הבאה. וכדי להיות זכאי צריך תובע ההחזר להיות מוכר כנכה של 100% לתקופה של 185 יום לפחות מתביעת עירייה על נפילה או מכל סיבה אחרת, על נכות שנקבעה ל-184 יום אין הנכה זכאי לקבל החזרי מס. סכום ההחזר המתקבל בפועל מחושב לפי מספר הימים שנקבעה לו נכות. את הפטור ממס לנכה מחשבים לפי מס’ הימים שהוא הוכר כנכה חלקי 365. (בנכות של 185 יום מדובר בכ-50% החזר). מי שברשותו תעודת לקוי ראייה או עיוור גם הוא זכאי לפטור ממס הכנסה.

פטור ממס לנכה
פטור ממס לנכה

התנאים לקבלת פטור ממס לנכה על רווחי הון

התנאים לקבלת פטור ממס לנכה על רווחי הון הם: שיש לו הכנסה חייבת במס ושהנכות נקבעה על פי חוק על ידי ועדה או גוף מוכר. הזכאים על פי חוק לפטור ממס לנכה על רווחי הון הם אחת מהמנויים להלן: מי שהוכר כנכה כללי על ידי המוסד לביטוח לאומי, מי שיש לו ילד נכה וכן מי שיש לו נכות כתוצאה מתאונת עבודה, נפגע גזזת, נפגע פעולות איבה, ניצולי שואה ונכי מלחמות הנאצים וכן נכי צה”ל.

פטור ממס לנכה על רווחי הון
פטור ממס לנכה על רווחי הון

פטור ממס הכנסה לנכה צה”ל

כאמור החוק מגדיר גם פטור ממס הכנסה לנכה צה”ל. ומעבר לקבלת פטור ממס הכנסה לנכה צה”ל ראינו לנכון להביא זכויות נוספות להם זכאים נכי צה”ל. נכה צה”ל סיעודי זכאי להעסיק עובד זר, כמו כן הוא זכאי למענק הבראה שנתי ממשרד הביטחון, הוא זכאי להנחה בחשבונות החשמל והמים, וכן הנחה בעמלות בנקים שונים. כמו כן נכה צה”ל זכאי להנחה בארנונה ובמס רכישה, וכן להנחה ברישום נישואין ברבנות. הטבות נוספות לנכי צה”ל: מימון לימודים ומלגת מחייה, וכן השתתפות במימון לימודים על תיכוניים לילדיהם של נכי צה”ל. ישנם הטבות רבות וזיכויים נוספים המיועדים לנכי צה”ל. אם תרצו לדעת עוד או לקבל פירוט מקצועי על כל סוגי הזיכויים ואיך ניתן לממש אותם, תוכלו להתייעץ אתנו בכל עת.

פטור ממס לנכה צה ל
פטור ממס לנכה צה ל

מאת:

עורך דין לתביעת עירייה ונכות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ייצוג פטור ממס הכנסה בשל נכות

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין פטור ממס הכנסה בשל נכות מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button