ערעור נכים משרד הביטחון

ערעור על אחוזי נכות משרד הביטחון

ערעור נכים משרד הביטחון יהיה לרוב ערעור על קביעת אחוזי נכות משרד הביטחון ובין היתר ערעור על קצין התגמולים או ערעור על ועדה רפואית עליונה. יש לבחור עו”ד נכי צהל המתמחה בפן המשפטי הרלוונטי.

ערעור נכים למשרד הביטחון

ערעור נכים משרד הביטחון
ערעור על אחוזי נכות משרד הביטחון

ערעור על אחוזי נכות משרד הביטחון נגד קצין התגמולים ואגף שיקום נכים  בגין דחיית תביעה להכרה כנכה צהל יש להגיש לבית משפט השלום תוך 30 יום מקבלת מכתב הדחייה. בבית המשפט יושבת ועדת ערעורים הדנה בערעור. ברוב המקרים יידרש הנכה המערער לצרף לערעור נגד משרד הביטחון חוות דעת רפואית ממומחה בתחום, אשר יסביר את הקשר הסיבתי הרפואי בין החבלה או המחלה לנכות של המערער.

ערעור על קצין התגמולים – הגשת ערעור על דחיית תביעה של קצין התגמולים דורשת ידע ומיומנות של עו”ד בתחום נכי צה”ל. נכים נאלצים להגיש ערעור לוועדת הערעורים שבבית משפט השלום, זאת משום שמומחים רפואיים שעובדים עם אגף השיקום במשרד הביטחון לרוב דוחים את התביעה בהעדר קשר סיבתי רפואי בין תנאי השרות לנכות, במיוחד כאשר מדובר במחלות

רשלנות רפואית עורך דין המתמחה בנכי צה”ל – חשוב לזכור כי בעוד שוועדות הערעורים בבתי המשפט ועל פי הפסיקה הרווחת בוחנים גם את הקשר הסיבתי הרפואי העובדתי והמשפטי. קשר זה לא תמיד נבחן על ידי המומחים מטעם אגף השיקום.

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על אחוזי נכות משרד הביטחון
ערעור נכים משרד הביטחון

נזקי גוף – כאשר בעל נכות רואה כי החלטתה של ועדה רפואית מחוזית אינה משקפת באופן נכון את המצב הרפואי של אותו הנבדק יכול וצריך לבקש לעבור בדיקה שניה על ידי וועדה רפואית עליונה, במידה ולאחר שוועדה רפואית זו החזירה את תשובתה ויוצא כי הנבדק מרגיש שתשובה זו אינה משקפת את מצבו הרפואי, ניתן לבצע ערעור של ועדה רפואית עליונה.

נושאים רגישים אילו בעלי חוקים מרובים, בירוקרטיה והמון נקודות לסיבוך ובלבול דורשים מיומנות של עורך דין בעל ניסיון בתחום ספציפי זה.

 

במידה  ונדחתה תביעתו של נכה על ידי קצין התגמולים  והוא לא ערער לבית המשפט   תוך  30 יום לוועדת הערעורים שבבית משפט השלום, עדיין לא בהכרח שאיבד את זכותו לתבוע מחדש. לפי סעיף 35 לחוק הנכים ניתן להגיש בקשה לעיון מחדש בתביעה. יחד עם זאת, לפי סעיף 35 לחוק הנכים ניתן יהיה להגיש תביעה מחדש אך ורק אם קיימת ראיה חדשה שלא הייתה קיימת בעת הגשת התביעה כגון חוות דעת שמסבירה את הקשר הסיבתי הרפואי או עדות שלא הייתה קיימת בעבר.

 

ערעור על קצין התגמולים

ערעור על ועדה רפואית עליונה
ערעור על קצין התגמולים

עורך דין ערעור ועדה רפואית ומה שביניהם –  על מנת לא לבזבז משאבים לחינם יש לפני שמתחילים בהליך הערעור על החלטת קצין תגמולים לברר עם עורך דין, האם הסיבה הינה מצדיקה ערעור או שמא אין למה להיכנס להליך חסר סיכוי.  עורך דין המתמחה בתביעות משרד הביטחון ידע לזהות האם כדאי לגשת לערער במצבך.

יש חשיבות לפגיעה ומתי היא נגרמה, האם תוך כדי פעולה לא חוקית, נהיגה בשכרות וכדומה? במידה וכן לא תהיה סיבה לערער.

חשוב לדעת שתביעה למשרד הביטחון תבוא במקום תביעה אזרחית ואם האחת הוגשה לא יתאפשר להגיש את השנייה.

ערעור על אחוזי נכות משרד הביטחון – אל מי לפנות?

עו”ד אילן בנימיני מתעסק בתחומים רבים ביניהם הלם קרב פוסט טראומה בצבא PTSD ומתמחה בכל הקשור אל ערעורי נכות משרד הביטחון. היינו בעל ניסיון עשיר והצלחות מרובות בהשגת התמלוגים הנדרשים ומכיר לעומק את החוקים הישנים והחדשים בתחום כאחד. ניתן לפנות לקבל הכוונה וייעוץ בכל שלב. מומלץ מאוד להימנע מלפעול באופן עצמאי שכן לכל פעולה יש השלכה על הבאה אחריה והשתלשלות התיק כולו, ובכך גם על התוצאות. ככול וההליך יעשה באופן מדויק כך יעבור חלק יותר ויהיה קל יותר להימנע מערעורים שניתן לחסוך כבר בשלבים מוקדמים.

 

ערעור נכים משרד הביטחון | ערעור על אחוזי נכות משרד הביטחון | ערעור על קצין התגמולים | ערעור על ועדה רפואית עליונה

ייצוג ערעור נכים משרד הביטחון

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין ערעור נכים משרד הביטחון מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button