עורך דין משרד הביטחון בצפון

עורך דין משרד הביטחון בצפון

עורך דין משרד הביטחון בצפון עומד לשירותם של כל אלו אשר נפגעו במהלך שירותים הצבאי וזקוקים למי שילחם על זכויותיהם.

במהלך השירות הצבאי אתם עשויים להיפגע ולהפוך לנכי צה“ל. נכה צה“ל הוא אדם אשר נפצע במהלך שירותו הצבאי והוכר על ידי אגף השיקום במשרד הביטחון. ההכרה בנכה צה“ל מספקת לו זכויות והטבות שונות אשר יכולות להקל עליו בהתנהלות היומיומית ושגרת חייו. ההטבות וההקלות השונות הן פונקציה ישירה של דרגת חומרת פגיעתו, כפי שהיא מוערכת במסגרת אחוזי הנכות.

במסגרת ההטבות השונות אתם עשויים להיות זכאים לקצת נכות, הנחות בארנונה, הנחות בלימודים, הנחות בתחבורה ציבורית ועוד.

במידה ואדם נפצע במהלך שירותו הצבאי הוא צריך לתבוע הכרה כנכה צה“ל. זאת נעשה באמצעות טופס הכרה נכה צהל, בהתאם לנהלים וכפוף להוראות החוק. הוראות המגדירות במדויק מי רשאי להגיש את התביעה, הליכי הגשת הבקשה והליכי הערכת אחוזי הנכות. ישנו יתרון ברור להגשת התביעה באמצעות עורך דין משרד הביטחון בצפון.

טופס הכרה נכה צהל

טופס הכרה נכה צהל

על פי סעיף 30 לחוק הנכים, תגמולים ושיקום, אדם שנפגע במהלך שירותו הצבאי יכול להגיש בקשה לקצין התגמולים לצורך הכרה בו כנכה צה“ל. במידה ומדובר בחיילים בשירות חובה, את הבקשה ניתן להגיש עד שנה לאחר מועד השחרור. במידה ויוכרו כנכי צה“ל, יום השחרור הוא המועד הקובע לצורך תחילת ההכרה. במידה ומדובר בחיילים בשירות קבע, במידה והבקשה תאושר, מועד הגשת הבקשה הוא המועד הקובע.

ישנם תנאים לצורך מילוי טופס הכרה נכה צהל. החוק מכיר רק במקרים בהם הפגיעה התרחשה במהלך השירות הצבאי ובעקבותיו (ובתנאי של נגרמה עקב התנהגות רעה וחמורה). במקרה של חיילים בסדיר, הם יקבלו הכרה גם עבור תאונות שאירעו במהלך חופשה (חופשה מאושרת ובכפוף לתנאים). הנקודה החשובה היא שצריך להיות קשר סיבתי בין המחלה (גרימת מחלה או החמרת מחלה) לבין השירות הצבאי.

הגשת הטופס להכרה בנכי צה“ל

אם יש בידיכם דו“ח פציעה וסיכום אשפוז מבית החולים, יש לצרפם לבקשת ההכרה. יתכנו מצבים שהבקשה מוגשת כאשר מצבו ברפואי של החייל עדיין אינו יציב, במקרים אלו ניתן לעדכן את התביעה בהמשך.

רצוי להגיש את הבקשה בעזרתו של עורך דין לתביעות משרד הביטחון. ניתן להגיש אותה בדואר או במסירה ידנית בלשכת אגף השיקום או רשויות הצבא.

לאחר הגשת הבקשה היא תיבחן על ידי קצין התגמולים. בסמכותו של קצין התגמולים לקבל החלטה ראשונית לגבי השאלה האם זוהי פגיעה העונה להגדרה של פגיעה במהלך השירות ועקב השירות. בשלב זה, כאשר התקבלה ההחלטה הראשונית החייל יהיה זכאי למימון הטיפולים הרפואיים ואף תגמול עקב אי כשירותו הזמנית לעבודה. לאחר מכן הבקשה תעבור לבחינה מדוקדקת באגף השיקום. הבדיקה תכלול את בדיקת העבר הרפואי ונסיבות האירוע.

במידה והבקשה תאושר על ידי אגף השיקום היא תועבר לבירור רפואי. הבקשה תיבחן על ידי רופא מומחה או וועדה רפואית והם יגישו את המלצתם לקצין התגמולים. לאחר אישור הבקשה דרגת הנכות תקבע על ידי ועדה רפואית.

הוועדה הרפואית פועלת על פי רשימת מבחנים לפיהם היא קובעת את דרגת הנכות וגם מסווגת אותה כנכות קבועה או זמנית.

מה עושים במידה והבקשה נדחתה על ידי אגף השיקום? במקרה זה ניתן להגיש ערער באמצעות עורך דין תביעות משרד הביטחון. לקריאה נוספת על הגשת ערעור נכים.

עורך דין משרד הביטחון בצפון

עורך דין משרד הביטחון בצפון

לצערנו הרב ההליכים הרבה יותר מורכבים, הם אינם מסתכמים אך ורק במילוי טופס הכרה נכה צהל. אתם עשויים למצוא את עצמכם מתמודדים מול מערכת מסורבלת, בירוקרטית ואפילו אטומה. בתביעות שכאלו מוטל עליכם נטל ההוכחה, ולכן אתם זקוקים לעורך דין אשר ילחם למענכם ויסייע לכם להוכיח את הקשר הסיבתי. עורך דין משרד הביטחון בצפון יסייע לכם בהגשת הבקשה וצירוף כל האסמכתאות וחוות הדעת הרפואיות לצורך אישור הבקשה ומימוש הזכויות שלכם.

למשרד עורכי דין אילן בנימיני ניסיון רב בייצוג נכי צה“ל ותביעות משרד הביטחון. אנו מטפלים במגוון מקרים של הכרה בנכי צה“ל, מחלות שירות, נכות מוסבת, ייצוג בוועדות ערר ועוד. אנו מעניקים לאנשי כוחות הביטחון שירות מסור ומקצועי, המבוסס על ידע, ניסיון ואכפתיות. אנו נסייע לכם להשיג את אחוזי הנכות המגיעים לכם ואת מלוא הזכויות.

הוראות הגעה למשרדינו בגוגל מפות

מאמרים נוספים..

עורך דין החמרת מצב

עורך דין החמרת מצב

עורך דין החמרת מצב מעניק ייצוג משפטי לנכי צה“ל ואנשי כוחות הביטחון אשר חווים הרעה בריאותית בפגימה ממנה הם סובלים. החמרת מצב במשרד הביטחון מתייחסת

קצין תגמולים משרד הביטחון

קצין תגמולים משרד הביטחון

קצין תגמולים משרד הביטחון הוא בעל התפקיד באגף השיקום אליו מגישים תביעות על פי חוק הנכים תגמולים ושיקום. אלו הן יכולות להיות תביעות להכרה במחלות

תביעה נגד משרד הביטחון התיישנות

לתבוע את משרד הביטחון

לתבוע את משרד הביטחון, במה זה כרוך, כיצד מתבצע הליך תביעה למשרד הביטחון ולמה חשוב עורך דין לייצוג נכי צה“ל? במאמר זה ננסה לענות על

תביעה נגד משרד הביטחון

תביעה מול משרד הביטחון

נפגעתם במהלך שירותכם הצבאי, זכותכם להגיש תביעה מול משרד הביטחון ולזכות בפיצויים. תביעות נגד משרד הביטחון דורשות היכרות עם חוק הנכים תגמולים ושיקום, הכרות עם

תשובות ועדה רפואית משרד הביטחון

ערעור על ועדה רפואית משרד הביטחון

בואו נבין את הרקע להגשת ערעור על ועדה רפואית משרד הביטחון; לעתים מתרחשות פציעות, או מחלות שירות, במהלך השירות בצה“ל או שירות באחת מזרועות הביטחון האחרות.

עורך דין לתביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין לתביעות נגד משרד הביטחון

עורך דין לתביעות נגד משרד הביטחון מעניק לחיילי צה“ל ואנשי כוחות הביטחון השונים ייצוג בכל סוגי תביעות משרד הביטחון. בעזרת הסיוע המשפטי תוכלו להתגבר על

עורך דין לתביעות משרד הביטחון

עורך דין לתביעות משרד הביטחון

עורך דין לתביעות משרד הביטחון מוכר על ידי רבים בשם עורך דין נכי צה“ל, זאת בשל העזרה המשפטית הרבה שהוא מעניק לנכי צה“ל לצורך מימוש

תביעה נגד משרד הביטחון

תביעה נגד משרד הביטחון

תביעה נגד משרד הביטחון מוגשת במקרים של פציעה בצה“ל. לצערנו הרב בעת השירות הצבאי חיילים עשויים להיפצע בפציעות היוצרות מוגבלויות ונכויות. ובמידה וזה התרחש הם

סעיף 35 לחוק הנכים

עורך דין משרד הביטחון בחיפה

עורך דין משרד הביטחון בחיפה עומד לשירותם של אנשי כוחות הביטחון בתביעות נגד משרד הביטחון. טלפון לשיחה עכשיו למרבה הצער, במהלך השירות הביטחוני לעתים מתרחשות

טופס הכרה נכה צהל

עורך דין תביעות משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון מעניק לכם ייצוג בתביעות פיצויים כנגד משרד הביטחון ומלווה אתכם בכל ההליך המורכב. הליך אשר עשוי לכלול ועדות רפואיות והרבה

מחלת שירות

עורך דין משרד הביטחון בירושלים

עורך דין משרד הביטחון בירושלים מעניק לכם ייצוג במקרה שבו יש צורך בתביעות כנגד משרד הביטחון. מתביעת נכות ועד הגשת ערעור ל ועדה רפואית עליונה.

ייצוג עורך דין משרד הביטחון בצפון

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין עורך דין משרד הביטחון בצפון מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button