איחור באבחון של הקרדיולוג

קרדימיופתיה היפרטרופית

איחור באבחון של הקרדיולוג יכול לגרום לנזקים בריאותיים מרחיקי לכת ואף מוות. מחלות לב והתקפי לב הם בעיה שכיחה בישראל ואלו עשויים להיות קטלניים. כל בעיה בלב דורשת טיפול מהיר ומיידי, אחרת הבעיה יכולה להחמיר ועלול להיגרם נזק תמידי ללב וסיבוכים שונים.

אם אתם חווים סימנים של התקף לב הכוללים לחץ בחזה המלווה בכאבים, הזעה מרובה, קצר נשימה, סחרחורת והקאות, עליכם להתפנות במהירות לבית חולים על מנת לעבור אבחון ולקבל את הטיפול הדרוש.

כמובן שאינכם רופאים ואינכם יכולים לדעת בוודאות האם התסמינים הללו הם תסמינים של התקף לב, אך אין לקחת שום סיכון. ישנים מצבים רפואיים שונים אשר יכולים לגרום לתסמינים שכאלו, ובהתאם לכל מצב יש את הטיפול הרצוי.

ישנם סוגים שונים של בעיות בלב והקרדיולוגים הם האנשים בעלי הידע והכלים לאבחן, וגם לטפל בבעיות אלו. אלו יכולות לביות בעיות לב מולדות ובעיות לב נרכשות. בין הבעיות השונות ניתן להזכיר קרדימיופתיה היפרטרופית, מחלות פריקרדיאליות כמו דלקת כיס הלב, אנגינה פקטוריס, בעיות במסתמי הלב, דלקת פנים הלב, אריתמיה, רשרוש בלס, טמפונדה לבבית ועוד.

איחור באבחון של הקרדיולוג

קרדיומיופתיה היפרטרופית

זוהי דוגמה למחלת לב תורשתית. היא מתבטאת בשריר לב מעובה יותר בחדר השמאלי והדבר משפיע על תפקודו התקין של הלב ומחמירה בעת מאמץ. חולה אשר לא יקבל את הטיפול המתאים עלול להגיע למצב של אי ספיקת לב ואפילו מוות לבבי פתאומי.

אך לא בכל פעם שאנו מרגישים בעיה בלב, מייד פונים אל רופא קרדיולוג. במקרים רבים כאשר מתגלות בעיות אנו מתחילים אצל רופא המשפחה. למרות שהוא אינו קרדיולוג הוא בהחלט יכול לאבחן התקף לב. אך לא כל בעיה בלב היא התקף לב ובמידה וישנו חשש לבעיה אחרת הוא עשוי להפנות אתכם לרופא מומחה, כלומר קרדיולוג. זאת כמובן בהנחה שאין צורך במתן מענה מיידי כמו בהתקפי לב בהם מפנים את החולה לבית החולים. גם כאן יתכנו מקרים של רשלנות רפואית של רופא משפחה אשר אינו מאבחן נכון ובכך מעמיד את המטופל בסיכון או מקרים של רשלנות רפואית בבית החולים.

קרדימיופתיה היפרטרופית

איחור באבחון של הקרדיולוג

רבים מהמקרים המטופלים במסגרת תביעות רשלנות רפואית הם מקרים הקשורים לאבחון לקוי של התקף לב. זהו יכול להיות איחור באבחון של הקרדיולוג, אך גם מרופא משפחה שאינו קרדיולוג בהכשרתו, מצופה שידע לזהות את התסמינים ולבצע את הבדיקות הנדרשות. במקרים שכאלו ההליך הרפואי מחייב בדיקת א.ק.ג. ובדיקת אנזימים. כמובן שלא תמיד ניתן לבצע את הבדיקות הללו בכל מרפאה. אם אין לרופא שמטפל בכם באותו הרגע גישה לבדיקות אלו, באחריותו לשלוח את המטופל באופן מיידי אל חדר המיון. בבית החולים ניתן לבצע את כל הבדיקות באופן מיידי. אם לא עשה זאת, זהו חוסר אחריות ומקרה רשלנות רפואית.

בתרחיש האופטימי אין מדובר בהתקף לב והאירוע יעבור בשלום, למרות שחשוב לבצע המשך בדיקות על מנת לזהות את שורש הבעיה. אך אלו גם יכולים להיות סימנים ראשונים של התקף לב.

רשלנות רפואית של רופא המשפחה

הצוות הרפואי מעניק טיפול מסור לחולים, אך מקרים של רשלנות רפואית של רופא משפחה או איחור באבחון של הקרדיולוג בהחלט עלולים להתרחש ולהוביל להתקף לב. במידה ואתם חושדים כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית, אל תמהרו לקבוע מסקנות. התייעצו עם עורך דין רפואי שיבדוק את נסיבות המקרה, ההיסטוריה הרפואית והתיק הטיפולי.

למשל חשוב לבדוק האם התקף הלב התרחש לאחר שהתלוננתם בפני רופא על לחץ בחזה. האם בוצעה או לא בוצעה בדיקת אק“ג לאחר התלונות על הלחץ. מה היו תוצאות הבדיקה (יש לבדוק גם אפשרות של פענוח בדיקה שגוי). מקרים בהם חל עיכוב לא סביר במתן טיפול לחולה העובר התקף לב וכו‘

אלו הן רק כמה דוגמאות, אך יכולים להיות מקרים אחרים בהם התנהלות הרופאים אינה תואמת לנהלים, לחוק ולמבחן הסבירות. לכן חשוב לבדוק את המקרה עם עורך דין תביעות רפואיות.

מקרי הרשלנות הרפואית הם לא רק איחור באבחון של הקרדיולוג, הם קשורים לכל הליכי הטיפול. למשל אם אובחנה אצל אדם קרדימיופתיה היפרטרופית ולא ניתן לו הטיפול הנכון, הדבר עלול לגרום לאירוע לב פתאומי. לכל בעיה רפואית הקשורה ללב יש את הטיפול המתאים עבורה. עורך הדין בודק האם הטיפול ניתן על פי הסטנדרטים המקובלים, האם הטיפול תואם לכישוריו ומיומנותו של הרופא וכו.

רשלנות רפואית של רופא משפחה

עורך דין רשלנות רפואית

ישנם מקרים שונים הנכנסים לקטגוריה של רשלנות רפואית, מבעיות באבחון ועד רשלנות רפואית בניתוח. חשוב להדגיש שאי שביעות של מטופל ממהלך הטיפול והתוצאות שלו הוא אינו רשלנות רפואית.

אם אתם חושדים כי נגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית, חשוב למהר לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית על מנת להתייעץ. עורך עדין יבדוק את התיק הרפואי ובמידת הצורך יסייע לכם להגיש תביעת פיצויים.

ייצוג איחור באבחון של הקרדיולוג

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין איחור באבחון של הקרדיולוג מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button