תג נכה ממשרד התחבורה

מה זה תו נכה ממשרד התחבורה

מה זה תג נכה ממשרד התחבורה – איך מקבלים תג נכה ממשרד התחבורה מה ההבדל בין תג אל תו נכה משרד התחבורה ? תג נכה משרד התחבורה שהיינו זמני או לצמיתות? מידע על הנושא בגוף הכתבה

מה זה תג נכה ממשרד התחבורה

תו נכה משרד התחבורה
תג נכה משרד התחבורה

תג נכה משרד הבריאות זהו תג רכב שבעליו היינו בעל נכות המאפשרת לו להחנות במקומות המתואמים לאדם עם מוגבלות בהליכה וזאת על מנת להקל עליו כמה שניתן. השימוש בתג שכזה יהיה רק כאשר הנכה נמצא ברכב המשויך אליו עליו נמצא התג הנ”ל. בחלק מהמקרים יוכל תג זה לאפשר חניה ללא תשלום בכחול לבן, דבר המשתנה בהתאם לתקנה של הרשות המקומית בה הוא חונה. כמו כן אם הנכה רוצה להגיע אל מקום ציבורי והדרך היחידה המאפשרת לו לעשות כך היא להחנות בחניון ציבורי בתשלום, יהיה פתור מתשלום זה. ניתן לקבל תג חניה אחד עבור שני רכבים אם ובתנאי כי שני הרכבים משמשים את הנכה גם אם הרכב אינו בבעלותו של הנכה אלא הוא רק נעזר בו.

במידה והנכות נגרמה עקב רשלנות רפואית יש לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית על מנת למצות את הזכויות, אך ללא קשר לסיבת הנכות יש לפנות אל עו”ד המתמחה בכל הקשור אל תו חניה לנכה וזאת על מנת לא להסתבך עם תהליכים ארוכים ולעתים מכשילים.

תו נכה משרד התחבורה – מי זכאי לקבלת תג נכה?

תו חניה נכה משרד הבריאות
תו נכה משרד הבריאות

איך מקבלים תג נכה ממשרד התחבורה – תג נכה ממשרד הרישוי הינו תג חניה נכה לרכב שמי שזכאי לקבלו צריך לעמוד בקריטריונים של משרד התחבורה הנוגעים לעניין זה  (יש המכנים זאת גם תו לנכה).  הקריטריונים לקבלת תג החנייה לנכה מפורטים באתר משרד התחבורה ולרוב מדובר בנכים אשר זקוקים לרכב כאמצעי תנועה, כאלו המגיעים לדרגת נכות 60% ותנועה ללא רכב עלולה לסכן את בריאותם או נכים המוגבלים בהליכה וזקוקים לכיסא גלגלים לשם ניידות. קיימים עוד קריטריונים לבחינת הזכאות לתג הנכה ויש להגיש את הבקשה באופן מסודר למשרד הרישוי שבמשרד התחבורה. למשרדנו ניסיון רב בסיוע לנכים להשגת התג לנכים בישראל. לרבות הצלחה בערעורים ועתירות מנהליות לבית המשפט.

ערעור על תג נכה כיצד? ניתן לערער על דחייה לקבלת התג  ישירות למשרד הרישוי ולעתים  יש צורך להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט. אפשר להגיש ערעורים במצב בו הבקשה לקבלת תג נכה נדחתה ועברו 3 חודשים מהיום בו ניתנה הדחייה. אפשר לאחר שנה לערער שוב במידת הצורך.

תג נכה משרד התחבורה זמני או לצמיתות?

בכללית  תו חנית נכה נתקף לכמה שנים שבסיומן יש לבצע את תהליך ההוכחות מחדש בהקשת בקשה למשרד הרישוי בטענה שאתם זכאים לתג נכה חדש . סוג נוסף ופחות מוכר היינו תג נכה ממשרד הבריאות שהיינו לצמיתות. משמע שלאחר שמונה שנים יתחדש תג זה באופן אוטומטי בלי הצורך להוכיח מחדש את מצבו של הנכה ולמה הוא זכאי.

תו חניה נכה משרד התחבורה

מה זה תו נכה ממשרד התחבורה
מה זה תג נכה ממשרד התחבורה

איך מקבלים תג נכה ממשרד התחבורה שהנו לצמיתות – לכאורה נראה כי ברגע שאדם מוכיח כי יש לו נכות שאינה תעבור והיא בלתי הפיכה יקבל אוטומטית תג חניה נכה לצמיתות אך לצערנו לא כך הדבר ובעיקר כאשר מדובר על תו המתחדש ללא צורך בפניה למשרד הרישוי. מומלץ לקחת עורך דין המתמחה בתחום על מנת להבטיח את מימוש הזכויות שלך. בין אם מדובר על נכי צה”ל או נכות עקב תאונה, תהליך רפואי וכו.. יש להתקשר עם איש מקצוע המבין בכך ולפתוח בהליך הרצוי על מנת לקבל את המגיע לך.

יש לדעת כי אם מדובר בקטין בעל מוגבלות הרכב יכול להירשם על שם ההורים שלו או האחראים עליו מבחינה חוקית. ניתן לבצע העברות בעלות על רכבים דרך  משרד הרישוי. יש לדעת כי לנחה מגיע הקצאה של מקום לחניה פרטית בסמוך אל המקום בו הוא מתגורר וזאת על מנת לאפשר לו גישה למקם המגורים. הקצאה זו תינתן על ידי הגשת הגשת בקשה אל הרשות המקומית בה הנכה מתגורר שאמורה להעניק אישור לכך מה שיאפשר חניה פרטית ונוחה לגישה מבית המגורים ואליו.

מה זה תג נכה ממשרד התחבורה | איך מקבלים תג נכה ממשרד התחבורה | תו נכה משרד התחבורה |תג נכה משרד התחבורה

 

ייצוג תג נכה ממשרד התחבורה

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין תג נכה ממשרד התחבורה מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button