רשלנות בבתי חולים

רשלנות בבית חולים

רשלנות בבתי חולים לצערנו היינה עניין נפוץ. מה עושים כאשר נתקלים במצב של רשלנות בבית חולים ואיך יש לנהוג משפטית עם רשלנות רפואית בבית חולים? מידע על דרכי התמודדות ודוגמאות בכל הקשור אל רשלנות בית חולים

רשלנות בבתי חולים

רשלנות בבתי חולים
מידע על רשלנות בבית חולים

רשלנות בבתי חולים יתכן ותתרחש לא רק על ידי הרופא המנתח, אלא, בשל רשלנות רפואית של הצוות הרפואי בעצמו. כך למשל עשויה להתרחש רשלנות רפואית בחדר המיון עקב אי לקיחת ובדיקת מדדים חיוניים מהמטופל, נפילות ממיטות האשפוז, מתן תרופות שגוי על ידי צוות האחיות של בית החולים, כאשר בבית החולים התרשלו ושחררו מטופל טרם החלמתו, לא העניקו מדללי דם וגרמו לקרישי דם DVT (פקקת ורידים), ביצעו אבחונים שגויים של הדמויות. חשוב לציין כי מדי שנה מוגשות לבתי המשפט מקרים רבים של  תביעות רשלנות רפואית נגד בתי החולים.

רשלנות בבית חולים פרטי או ציבורי

נזקי גוף ומוות עקב רשלנות רפואית בבית חולים פרטי או ציבורי היא לא מצב חריג. בין אם מדובר על בתי חולים פרטיים או ציבוריים החובה של בתי החולים, לדאוג לשלומם של המטופלים תחת חסותם. מבחינה חוקית – חובת הזהירות, זוהי אחריותו של המוסד הרפואי תחת אחריותו נמצא המטופל לקחת אחריות בכל הקשור אל נזיקין, תחת המסגרת של אותו המוסד הרפואי.

מה קורה במצב של רשלנות בית חולים?

רשלנות רפואית בבית חולים
רשלנות בית חולים – רשלנות רפואית בבית חולים

אם ישנן הוכחות לכך שהייתה רשלנות בית חולים במקרה כזה או אחר, יועברו פיצויים לנפגע בהתאם לפסק הדין. בכל הקשור אל רשלנות בבתי חולים חשוב להבין שייפסקו פיצויים לטובת המטופל אך ורק במידה שאכן הוכח שאכן נגרמה פגיעה ברשלנות. לכן כאשר מדובר על תביעת רשלנות בבתי חולים, יש לבדוק כל מקרה לפי פרטיו ולבחון האם אכן מדובר על רשלנות רפואית בבית חולים או שמא זהו מקרה של טיפול הולם אך עם תוצאות מצערות.

איך נגרמת רשלנות רפואית בבתי חולים

יש נושאים רבים הקשורים בתחום הרפואה והמטופל, ביניהם פגיעה בסודיות רפואית כמו כן נזקי גוף רשלנות ועוד. הרבה פעמים המחשבה היא שרשלנות רפואית היא טעות חמורה ברורה וממוקדת, אך יש לשים לב כי רשלנות רפואית בבתי חולים מגיעה בתצורות שונות. בשונה ממרפאה בה יש לעתים רופא אחד כאשר מדובר על רשלנות בבתי חולים ישנה שרשרת של אנשי צוות שפועלים יחדיו ולא פעם הרשלנות היא מתפעול לקוי של מעברי מידע, תקשורת או עבודה משותפת קלוקלת.

הרבה פעמים הרשלנות נובעת מחוסר ציות של הצוות להוראות ולהנחיות של בית החולים עצמו. במצב כזה של אי מילוי אחר הוראות והחוקים של בית החולים, מדובר על רשלנות כפולה המזלזלת הן בחולה והן בבית החולים.  למרבה הצער לא פעם מגיעים לידנו מקרים קשים ופגיעות עקב כשלים בכל הקשור אל העברת המידע בין הרופאים ואנשי הצוות. בשונה מתהליכים מסובכים יותר דווקא רשלנות מסוג זה היא כל כך קשה מפני שניתן היה למנוע אותה ביתר קלות על ידי מילוי הנחיות בית החולים על ידי הרופאים שבו.

כיצד לזהות רשלנות רפואית בבתי חולים ?

רשלנות בבית חולים
רשלנות בבתי חולים

יש לא פעם קושי עם התמודדות של רשלנות רפואית בבתי חולים מפני שנראה כי בתי החולים נלחמים רבות על מנת להתנער מאחריות ולהשתיק מצבים כאלו כמה שניתן. עו”ד רשלנות רפואית איכותי ידע לנהל את התיק כך שהשתקה שכזו לא תתאפשר והנפגע יוכל לקבל את המגיע לו בהקדם.  יש להיות מוכנים לכך שבתי החולים, לצערנו, עושים מה שאפשר על מנת להציג מקרים של רשלנות כי השתלשלות טבעית ובלתי נמנעת כולל מקרי מוות ופטירה. בגלל הקושי להוכיח רשלנות יש לבחור איש מקצוע מנוסה ובקיא בכל החוקים הישנים והחדשים כאחד.

 

רשלנות בבתי חולים | רשלנות בבית חולים | רשלנות בית חולים | רשלנות רפואית בבית חולים

ייצוג רשלנות בבתי חולים

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין רשלנות בבתי חולים מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button