תביעות כנגד עיריות ומפגעי עירייה

תביעות נזיקין נגד עיריות

תביעות כנגד עיריות ומפגעי עירייה מגיעות בעקבות פגיעות ונזקי גוף של התובע. יש לדעת איך לנהל תביעות נזיקין נגד עיריות באופן נכון שכן תביעה נגד העירייה צריכה להיעשות באופן יסודי ולצרף את כל ההוכחות הנדרשות. תביעות נגד עיריות לרוב יעשו על ידי עו”ד המתמחה בתחום זה ומשרדנו מציע את שרותיו בכל הקשור אל נושא זה.

תביעות כנגד עיריות ומפגעי עירייה

תביעות נגד עיריות
תביעות נזיקין נגד עיריות

למעשה תביעות כנגד עיריות לרוב נעשות עקב פגיעה שנוצרה ממחדל באחריות העירייה. לא פעם אנשים לא יודעים כי הפגיעה שלהם קשורה לעירייה בה הם נפגעו. גם כאשר נופלים בשעות הערב כתוצאה מראות ירודה עקב תאורת רחוב חלשה או כבויה יש לדעת כי על העירייה לשאת באחריות על כך. תביעות רבות מוגשות כנגד מוסדות ועיריות שבשטחן התרחש אירוע שגרם נזקי גוף. כך למשל במקרים בהם נפל אדם כתוצאה ממדרכה שבורה, או במקרים בהם היה מכסה ביוב פתוח או כל מפגע אחר שבתחום העירייה. בפסיקת בתי המשפט נקבע לא פעם כי על העירייה לדאוג להסרת מפגעים שהנם בגדר מכשולים המהווים סיכון לעוברים ושבים. לרוב ומניסיוננו הרב בתביעות אלה, אנו נדע להעריך כבר מהפגישה הראשונה האם קיימת עילה לתביעה נגד העירייה.

איך מתבצעות תביעות נזיקין נגד עיריות?

יש להכיר כי לא כל פגיעה או נזק הנעשה לאדם ברחוב יהיה באחריותה של העירייה לפצות אותו, אך במידה ואכן נפל אדם מסוים מהתרשלות העירייה, למשל בור שלא כוסה, מפגע שלא פונה ועוד… יש לבדוק את המקרה לעומק. כמובן שכמעט לא אפשרי כי העיריות ידעו על קיומם של כל כל הסדקים בכביש ובמדרכה ועל כל חריץ ומהמורה בדרך אך במידה והזניחה הרשות האחראית מפגע שהיה עליה לתקן ניתן בהחלט לדרוש פיצוי כספי.

תביעות נגד עיריות לעתים תכופות

תביעה נגד העירייה
תביעות נגד עיריות

אנו מתעסקים עם תביעות כנגד עיריות לא מעט. לא פעם עירייה מקבלת תלונה על מפגע ממספר אנשים טרם דאגה לטפל בכך וכתוצאה מכך ישנם הרבה נפגעים שפציעתם יכלה להיחסך מהם. לרוב אנו רואים מקרים בהם יש מכשול המפריע לשימוש תקין בדרכים בין אם מדובר על פחים בולטים מחוץ למקומם, בורות שברים במדרכות או הפרשי גובה ובליטות המעודדים נפילות, כמו גם חומרים שונים התורמים להחלקות הן ברכב והן להולכי הרגל. אנו פוגשים במקרים רבים בהם ישנה תאורה לקויה כמו שהוזכר בפסקה הנ”ל.  כל אלו מהווים עילות לתביעה ולרוב בצדק. על מנת לא לבזבז זמן יקר יש להיוועץ עם עו”ד מומלץ בנושא תביעות כנגד עיריות ולעבור על סיכוייך להצליח.

תביעה נגד העירייה

בנוסף לפגיעות גוף יכולות להיווצר נזקים לרכוש וזאת לדוגמה כאשר הרכב או חלק ממנו נהרס עקב עליה על מפגע הנוצר עקב התרשלות העירייה  לא קשה לדמיין איזה נזק יכול להיגרם לרכב שנפל לבור וכמה נפילה שכזו יכולה לפגוע בו ולכן ניתן להגיש  בכל הקשור גם לפגיעה ברכוש. לרוב האנשים אינם מודעים לאחריות העירייה ולכן במקום להגיש תביעות נזיקין נגד עיריות נוטים לפנות אל חברת הביטוח הפרטית, פעולה שדורשת השתתפות עצמית או מעלה את תשלום הפוליסה החודשית עקב הפעלת הביטוח. תביעות נגד עיריות מועילות כאשר אכן יש בסיס לתביעה ואנו נעשה את מרב המאמצים על מנת שהזכויות שלכם יגיעו למיצוי ותוכלו לקבל את המגיע לכם.

איך אפשר לתרום להצלחת התביעה?

תביעות נזיקין נגד עיריות
תביעות כנגד עיריות

חשוב מיד ובסמוך לפגיע לצלם את המפגע העירוני שגרם לה, כמו כן את המקום עצמו וזאת מכל זווית ראיה אפשרית על מנת לתת תמונת מצב ברורה בשעת המשפט. במידה והיו אנשים שראו את המתרחש יש לבקש מהם פרטים ומספר שניתן יהיה להשיג אותם בהמשך כאשר בתבוע יזדקק לעדים. חשוב מאוד לפנות לגרום רפואי על מנת לקבל טיפול ותיעוד הפציעה וההתרחשות. שלושת נקודות אלו הן קריטיות ויכולות להועיל מאוד בכל הקשור אל תביעות נגד עיריות.

ניתן לראות תחומים נוספים כגון ביטוח תאונות אישיות ועוד בדפי האתר, פנו אלינו בכל שאלה בכל שלב בדרך ונשמח לייעץ לכם

תביעות כנגד עיריות | תביעות נזיקין נגד עיריות | תביעות נגד עיריות | תביעה נגד העירייה

 

ייצוג תביעות כנגד עיריות ומפגעי עירייה

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין תביעות כנגד עיריות ומפגעי עירייה מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button