רשלנות רפואית של רופא משפחה

רשלנות רפואית של רופא משפחה

רשלנות רפואית של רופא משפחה היא כאשר נגרם נזק כזה או אחר עקב התנהלות שאינה מקצועית ורשלנית במטופל. רשלנות רפואית של רופאי משפחה היא לא פעם הגורם להתדרדרות קשה. רופאי משפחה רשלנות רפואית ועוד בנושא בגוף הכתבה.

רשלנות רפואית של רופא משפחה

רשלנות רפואית של רופא משפחה
רשלנות רפואית של רופאי משפחה

רשלנות רפואית של רופאי משפחה – לרוב כאשר שומעים את המושג רשלנות רפואית לא חושבים על רשלנות רפואית של רופא משפחה אלא יותר על ניתוח שהשתבש וכדומה. למעשה ישנן לא מעט תביעות נגד רשלנות רפואית של רופא משפחה וזאת מפני שלרוב בשלב הראשוני כאשר ישנה הרגשה לא טובה או תחושת חולי או כאב, גירוד וכו’ פונים תחילה אל רופא משפחה.

השלב ההתחלתי הוא קריטי כי כאשר ישנו אבחון נכון והפניות לבדיקות הנדרשות ניתן לעלות על בעיה או תחלואה בשלב המאפשר טיפול זריז יעיל ואף מציל חיים בעוד שכשיש עיכוב או אבחון לא נכון ולא פעם התעלמות מהמטופל, יכול להיגרם נזק בלתי הפיך.

מתי תובעים על רשלנות רפואית של רופאי משפחה?

עורך דין רשלנות רפואית בנימיני – תביעות כנגד רופאי משפיה רשלנות רפואית יכולות להיות על בסיס אבחון שגוי של הרופא ואי הפניה לרופא מקצועי אחר הנדרש על פי הסימפטומים ותלונות המטופל. כמו גם אם הרופא המטפל לא שלח את המטופל לבדיקות רחבות יותר על מנת למצוא את מקור הביעה. לא פעם הרופא אינו לוקח ברצינות מספקת את תלונות המטופל ומתייחס לדבריו בכובד ראש, יחס שכזה גורר חוסר בדיקה מעמיקה. במידה ואכן שלח רופא המשפחה את המטופל אל רופאים נוספים ובדיקות יש לוודא שאכן עשה המשך טיפול ומעקב על הממצאים. בנוסף ישנו אבחון שגוי או פספוס באבחון – כאשר רופא המשפחה לא שם לב לדבר מה חריג בתוצאות הבדיקה.

לא פעם הרשלנות היא בבדיקת הרקע ושימת לב לפרטי העבר הרפואי של המטופל ומשפחתו.

רופא משפחה רשלנות רפואית באבחון

 רופאי משפחה רשלנות רפואית
רופא משפחה רשלנות רפואית

למרות המצב הקשה לא תמיד מדובר על רשלנות רפואית ויש לעשות את האבחנה בין פגיעה הקשורה ישירות לרשלנות לבין מצב מצער שאינו מוגדר כרשלנות רפואית. ישנה אחריות שונה לרופא מקצועי ולכן יש הבדל בין רשלנות רפואית גניקולוג לבין רשלנות רפואית של רופא משפחה.

על הרופא לאבחן נכון את המטופל ואחת הדרכים לעשות כך היא לחקור אותו ולשאול שאלות גם על נקודות שאולי לא חשב על לחלוק או שאינו יודע כי הן רלוונטיות למצבו. למרות ההתחשבות בכך שרופא משפחה אינו מתמצא ומתמקצע בתחום מסוים המאפשר לו ראיה ספציפית על מצב רפואי ויכולת העמק שונה ממי שמתמקצע בכך, עדיין מוטלת עליו האחריות לבצע אבחון נכון היאפשר. אפשר לומר שתפקיד הרופא הכללי הוא אף בעל אחריות גדולה יותר וזאת דווקא מפני שעליו להפנות לכל הגורמים הרלוונטים על מנת להגיע אל האבחנה הנכונה ביותר וגם מפני שהוא לרוב יהיה הגורם הראשון אליו יפנו כאשר ישנה בעיה כזו או אחרת והפועלה שלו תשפיע רבות על המשך הבירור האבחון ומתן הטיפול.

מתי יש אצל רופאי משפחה רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית של רופא משפחה
רשלנות רפואית של רופא משפחה

כמו בכל נושא של רשלנות רפואית יש לבדוק האם ישנה עילה לתביעה ולפי כך יש לבדוק תחילההאם ישנה אחריות והאם התרחשה התרשלות, האם נוצר נזק ומה הקשר הסיבתי ביניהם. ברוב הפעמים כאשר מדובר על תביעה של רשלנות רפואית של רופא משפחה יבדקו האם פעולותיו והתנהלותו של רופא זה הייתה סבירה והאם הוא עשה נכונה את כל תהליך התחקיר ושאלת השאלות כמו גם האם בירר את כל הפרטים והסימפטומים האפשריים מול המטופל. כמו כן האם שם דגש על דברים חריגים וביצע את תהליך הבירור כראוי. יש לוודא כי אכן הפנה את המטופל לבדיקות ואבחן נכונה את הממצאים או נעזר ברופא המקצועי הנדרש לשם כך.

במידה ואתם תוהים האם התבצעה רשלנות רפואית של רופא משפחה חשוב לפנות לייעוץ כבר בשלב מוקדם וזאת על מנת לחסוך זמן וכסף במידה ואין עילה מספקת לתביעה, כמו גם להתקדם באופן נכון ומדויק במידה ויש עילה וזאת על מנת למכסם את הסיכויים לזכיה ולמיצוי זכויות המטופל.חשוב להבין שיש להוכיח לא רק שישנו נזק אלא כי הנזק הנגרם למטופל היה יכול נמנע או להיות ממוזער אם איבחון נכון ובזמן.

רשלנות רפואית של רופא משפחה | רשלנות רפואית של רופאי משפחה | רופא משפחה רשלנות רפואית | רופאי משפחה רשלנות רפואית

ייצוג רשלנות רפואית של רופא משפחה

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין רשלנות רפואית של רופא משפחה מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button