קרע במיניסקוס בצבא

קרע במיניסקוס בצבא

קרע במיניסקוס בצבא הוא אחת הפציעות השכיחות בעת השירות הצבאי, במיוחד כאשר מדובר בחיילים קרביים העוברים אימונים אינטנסיביים וחשופים לפציעות שונות. קרע במיניסקוס גורם לנכות ועליכם להגיש תביעה כנגד משרד הביטחון על מנת לקבל הכרה כנכי צה“ל ולקבל את הפיצויים המגיעים לכם. לצורך הגשת תביעה נגד משרד הביטחון תזדקקו ל עורך דין מומחה לתביעות משרד הביטחון אשר יסייע לכם לגבש את התביעה ולהילחם למען הזכויות שלכם.

קרע מלא ב ACL

מה זה קרע במיניסקוס

בואו נתחיל בהסבר קצר על קרע במיניסקוס. המיניסקוס נמצא בברך, ולמעשה יש את המיניסקוס הלטרלי והמיניסקוס המדיאלי, כלומר הפנימי והחיצוני. תפקידו של המיניסקוס הוא לבלום זעזועים ולשמור על המרחק. הוא מאזן את העומסים על הברך וכל פגיעה בו פוגעת בתפקוד הברך.

קרע במיניסקוס בצבא יכול להתרחש במהלך אימונים, וגם פעילות מבצעית. זה יכול להתרחש כאשר החיילים נושאים משקלים כבדים, ובכך מעמיסים על הברך ומבצעים סיבוב פתאומי של המפרק. לעתים קרע במיניסקוס מלווה גם ב קרע ברצועה הצולבת.

כאשר נגרם קרע שכזה אתם צפויים להרגיש ”כאב צובט“ הבא לידי ביטוי כאשר מיישרים או מכופפים את הברך, וגם תחושת ”‘קליק” בעת הנעת הברך. כמו כן האזור צפוי להתנפח. הקרע יפגע ביכולת ליישר את הברך ויכול גם להביא למצב של ברך נעולה. לצורך האבחון יש צורך בבדיקה אורתופדית ולעתים גם בדיקות MRI.

הפגיעה במיניסקוס תפגע ביכולות התפקודיות שלכם ותצטרכו לעבור תקופת שיקום עם פיזיותרפיה, תרופות נגד כאבים ותרופות נוגדות דלקות. כמו כן תצטרכו להפחית את העומס על הברך באמצעות שינויים באורח החיים. במקרים מסוימים יש צורך בהתערבות כירורגית.

הגשת תביעה משרד הביטחון

במקרה של קרע במיניסקוס בצבא עליכם להגיש תביעה נגד משרד הביטחון על מנת לקבל את אחוזי הנכות המגיעים לכם. את זה תעשו באמצעות טופס תביעה בגין חבלה בשירות. אם הפציעה התרחשה כתוצאה מהפעילות הצבאית, אתם זכאים לפיצויים. במידה ואתם חיילים בסדיר, והפציעה התרחשה במהלך חופשת מאושרת, המצב יותר בעייתי ויש לבדוק עם עורך דין האם אתם עומדים בתנאים לצורך הגשת התביעה. חוק הנכים תגמולים ושיקום עורך הבחנה בין פגיעות אשר התרחשו במהלך השירות הצבאי, לבין אלו שהתרחשו בעת חופשה, אך החוק מגדיר את הנסיבות בהן זה אפשרי.

לאחר הגשת התביעה היא תיבדק על ידי קצין התגמולים. במידה והוא יאשר את התביעה היא תועבר לוועדה הרפואית אשר תקבע את אחוזי הנכות. גם החלטות הוועדה הרפואית הן אינן סוף פסוק, במידה ונראה כי החלטתם אינה משקפת את המצב האמתי, ניתן להגיד ערעור באמצעות פנייה לוועדה רפואית עליונה.

לאחר הגשת התביעה אתם תופיעו בפני וועדה רפואית אשר תקבע את אחוזי הנכות. חוק הנכים תגמולים ושיקום קובע את אחוזי הנכות; אחוזי הנכות יכולים להשתנות בין מקרה למקרה. הסיבות לכך הן שאופי הפציעה יכול להתרחש בדרגות חומרה שונות ויכול לכלול גם סיבוכים נוספים כמו קרע ברצועה הצולבת. כמו כן לא כל אדם מגיב באותה האופן לטיפולים. ישנם אנשים הנרפאים וחוזרים לתפקוד מלא, אחרי עשויים להמשיך לסבול מכאבים ומגבלות. הוועדה הרפואית תבחן היטב את נסיבות המקרה שלכם. הוועדה בוחנת הגבלות תנועה וכיפוף, הגבלות ביישור הברך ועוד אספקטים של הפציעה.

ההמלצה שלנו היא לפנות לעורך דין משרד הביטחון כבר בשלבים הראשונים, כלומר בסמוך להתרחשות המקרה. גם אם עדיין לא עברתם ניתוח, כדאי כבר להתייעץ עם עורך דין.

קרע במיניסקוס בצבא

קרע במיניסקוס יכול להביא להורדת הפרופיל הצבאי ואף לשחרור מהשירות הצבאי. חשוב שתדעו כיצד להתנהל נכון על מנת שהצבא יישא בעלויות הטיפולים הרפואיים. הפציעה עלולה להביא לפגיעה ביכולת שלכם לעבוד ולתפקד ועליכם להגיש תביעה לאגף השיקום על מנת לממש את מלוא הזכויות שלכם.

ההתנהלות מול משרד הביטחון יכולה להיות בירוקרטית ומתישה. חשוב לפנות ל עורך דין ייצוג נכי צה”ל אשר יעניק לכם סיוע בעת מילוי התביעה, בניית התיק הרפואי, ההופעה מול הוועדות הרפואיות וכל ההליך עד להשגת הזכויות המגיעות לכם בתור נכי צה“ל.

קרע במיניסקוס בצבא

משרד עורכי דין אילן בנימיני מנוסה בייצוג נכי צה“ל ואנשי כוחות הביטחון בתביעות פיצויים כנגד משרד הביטחון. הניסיון שלנו יבטיח לכם הליך מהיר יותר, יעיל יותר וכמובן מימוש מלוא הזכויות המגיעות לכם והפיצויים המקסימליים. אנו מביאים איתנו גם את הידע המשפטי הדרוש לתביעות מסוג זה, וגם את הידע הרפואי. לצורך כך אנו משתפים פעולה עם רופאים. הגשת תביעות מסוג זה מחייבת הבנה במינוחים הרפואיים, הטיפולים הקיימים וההשלכות ארוכות הטווח של הפציעה.

הוראות הגעה למשרדינו בגוגל מפות

ייצוג קרע במיניסקוס בצבא

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין קרע במיניסקוס בצבא מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button