עורך דין מומלץ רשלנות רפואית

עורך דין מומלץ רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית דבר מורכב מאוד, ולכן יש צורך ב עורך דין מומלץ רשלנות רפואית. היא דורשת התנהלות משפטית מול מוסדות רפואיים ורמה גבוהה של הבנה בפרוצדורות רפואיות, ולא רק ענייני חוק ומשפט. בין אם זו תביעה איחור באבחון סרטן או כל סוג אחר של רשלנות רפואית, ישנו צורך בעורך דין רשלנות רפואית מנוסה.

על מנת להבין את הנושא ננסה להגדיר מה היא רשלנות רפואית וניתן כמה דוגמאות לסוגים של רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית

בישראל לא קיים חוק רשלנות רפואית והתביעה מתבצעת מתוקף דיני הנזיקין הכוללים גם את עוולת הרשלנות. הפירוש של רשלנות רפואית היא מתן שירותים רפואיים תוך כדי סטייה מרמת הזהירות הסבירה, כאשר סטייה זו גרמה נזק למטופל, שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו. למשל אם רופא נתן למטופל תרופה אשר גרמה לו נזק רפואי, יתכן כי זוהי רשלנות רפואית, אך לא בהכרח.

עלינו לשאול את השאלה האם מתן התרופה היה סביר וניתן ברמת זהירות סבורה. בשום טיפול רפואי לא מובטחת הצלחה ותמיד ישנם סיכונים. אם הרופא התנהל באופן תקין ונתן את התרופה לאחר שביצע את הבדיקות המתאימות ולקח בחשבון את כל המשתנים הרלוונטיים, זוהי אינה רשלנות רפואית גם אם התרופה גרמה לנזק. אך אם הרופא נתן את התרופה בקלות דעת, למשל מבלי לקחת בחשבון את ההשפעות המשולבות של תרופות אחרות, זוהי רשלנות.

וכאשר נגרם לאדם נזק כתוצאה מהרשלנות, יש לו את הזכות לפנות ל עורך דין מומלץ רשלנות רפואית ולהגיש תביעת רשלנות רפואית ולקבל פיצויים. רשלנות רפואית היא לא בהכרח רשלנות של רופא, זהו יכול להיות כל גורם רפואי אחר העוסק ברפואה או מקצוע פרה-רפואי. גם אי מתן טיפול יכול להיות להיות רשלנות רפואית.

תביעה איחור באבחון סרטן

דוגמאות לרשלנות רפואית

אבחנה מאוחרת – תביעה איחור באבחון סרטן היא אחת הדוגמאות השכיחות לאבחנה מאוחרת, אך באותה המידה זה יכול להתרחש במחלות לב ואין ספור מחלות אחרות. אבחנה מאוחרת, או כל מקרה של רשלנות רפואית באבחון, יכולה להיות בעייתית מאוד, מכיוון שהמצב הרפואי עשוי לגרום להתדרדרות והחמרה של המחלה.

אבחון שגוי – מטופל יכול לגשת אל הרופא ולהתלונן על כאבי ראש. הרופא עשוי להסיק כי מדובר בכאבי ראש שהם תוצאה של לחץ נפשי. דבר שיכול להיות סביר בנסיבות מסוימות. אך מצד שני יתכן כי הסיבה לכאבי ראש היא גידול בראש, אין צורך להסביר מדוע אבחון שגוי של מחלה הוא דבר מסוכן. בגלל האבחון השגוי המטופל לא מקבל את הטיפול הנדרש.

טיפול מיותר – רשלנות רפואית יכולה להתבטא גם בטיפול מיותר. כבר היו מקרים בהם חולים אובחנו בטעות כחולי סרטן וקיבלו טיפולים מיותרים לחלוטין.

רשלנות רפואית בניתוח – במקרים רבים תביעת רשלנות רפואית מתייחסת ל רשלנות רפואית בניתוח. למשל אלו יכולים להיות מקרים בהם גידול לא הוסר במלואו, מקרים בהם הרופא התרשל באחד משלבי הניתוח והדבר גרם לנזק וכו‘.

ואלו הן רק כמה דוגמאות לסוגים של רשלנות רפואית. ישנם מקרים נוספים כמו תרופות במינון לא נכון, טיפול שנעשה מבלי שהוסברו למטופל כל המשמעויות, פגיעה באוטונומיה, רשלנות רפואית בהיריון ועוד.

תביעה איחור באבחון סרטן

אמנם כבר הזכרנו את המקרים של אבחנה מאוחרת, אך נרצה להגיד עוד כמה מילים לגבי המקרה של תביעה איחור באבחון סרטן.

רשלנות רפואית באונקולוגיה היא דבר מסוכן מאוד. מחלת הסרטן דורשת טיפול מיידי. ככל שהרופאים מזהים את הסרטן בשלבים המוקדמים כך קל יותר לטפל בו. לדוגמה אם אדם מתלונן בפני רופא המשפחה על דם בצואה, יתכנו סיבות שונות לתופעה. על הרופא לבחון גם את האפשרות שזוהי תוצאה של סרטן במעי הגס, ולהפנות אותו לבדיקות רפואיות או רופא אונקולוג. כבר היו מקרים בעבר כי אנשים לא נשלחו לבדיקות המתאימות והמחלה התגלתה רק בשלבים מתקדמים.

בתביעות רשלנות רפואית בית המשפט צריך לבחון את הנתונים שעמדו לרשותו של הרופא בזמן אמת. למשל מהם הסימפטומים שהמטופל התלונן עליהם והאם הרופא נהג כפי שהיה אמור לנהוג בהינתן אותם הסימפטומים.

עורך דין מומלץ רשלנות רפואית

עורך דין מומלץ רשלנות רפואית

 

לא כל חוסר שביעות רצון, או בעיה שנגרמה בעקבות הליך רפואי היא רשלנות. עליכם לפנות ל עורך דין מומלץ רשלנות רפואית על מנת לבדוק את המקרה. יש להציג בפני עורך הדין את התיק הרפואי והוא יבחן אותו מבחינה משפטית ותוך כדי היעזרות באנשי מקצוע מתחום הרפואה. במידה ועורך הדין ימצא כי אכן ישנו חשש לרשלנות רפואית הוא יסייע לכם להגיש את תביעת הפיצויים. זקוקים ל עו”ד רשלנות רפואית בתל אביב – פנו לעו”ד אילן בנימיני.

משרדינו נמצא ברחוב יגאל אלון 94, תל אביב – תוכלו למצוא מפת הגעה בגוגל

ייצוג עורך דין מומלץ רשלנות רפואית

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין עורך דין מומלץ רשלנות רפואית מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button