נכי צהל זכויות

נכות צהל | נכי צה”ל זכויות

נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב - משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים

נכות צהל, או נכה צה“ל, הוא אדם אשר חלה או נפצע במהלך שירותו ועקב שירותו בצבא. למעשה החוק מתייחס לכל נפגעי כוחות הביטחון ולא רק עבור חיילי צה“ל. עבור נכי צה“ל זכויות רבות אשר נועדו לפצות אותם על הזנק שנגרם להם, ולהקל עליהם בהמשך החיים שבוודאי יושפעו מהפציעה או המחלה. המפתח למימוש הזכויות הוא ההכרה בנכות וקביעת אחוזי הנכות.

ההכרה בנכות נעשית על ידי קצין התגמולים באגף השיקום. ולאחר מכן ישנה וועדה רפואית הקובעת את אחוזי הנכות. ישנו קשר ישיר בין גובה אחוזי הנכות לגובה הזכויות וסכומי הפיצויים. וכבר עכשיו חשוב שתדעו כי תביעה נגד משרד הביטחון היא אינה דבר פשוט וקל, ורצוי לעשות זאת עם עורך דין ייצוג נכי צהל!

נכות צהל

נכות צהל

כל הזכויות והמעמד של נכי צה“ל, כמו גם ההליכים להגשת התביעה מוגדרים בחוק הנכים תגמולים ושיקום (התשי“ט 1959). כמובן שמאז 1959 הוכנסו תיקונים בחוק, חלקם משמעותיים.

אם נפגעתם במהלך השירות הצבאי, אין צורך להתעמק בחוק, בשביל זה ישנם עורכי דין לייצוג נכי צהל. אך בכל זאת חשוב לנו שתבינו את שלושת התנאים הבסיסיים לצורך הכרה בנכות:

  1. עליכם להשתייך לקבוצת האוכלוסייה הרשאית לתבוע הכרה – אלו יכולים להיות חיילי צה“ל בסדיר, אנשי קבע, אנשי מילואים והמשרתים בכוחות ביטחון האחרים כמו למשל משמר הכנסת או המוסד. גם מלשב“ים עשויים להיפגע במסגרת גיבוש או קורסים קדם צבאיים, וגם הם יכולים לתבוע.
  2. יש לענות על הגדרת הנכות כפי שהיא מוגדרת בחוק. חוק הנכים מפריד בין שלושה סוגים: חבלה רגילה שנגרמה במהלך השירות הביטחוני, מחלה שנגרמה במהלך השירות הביטחוני, החמרה במחלה או חבלה קיימים אשר הוכרו כנכות במהלך השירות הביטחוני.
  3. קיומו של קשר סיבתי בין הנכות לבין השירות הצבאי. זוהי צריכה להיות נכות אשר אירעה במהלך השירות הצבאי ובעקבותיו. ומסתבר כי לא תמיד הדברים חד משמעיים, ולכן יש צורך להגיש תביעות באמצעות עו“ד משרד הביטחון.

באופן כללי, 1%-9% אחוזי נכות יאפשרו לכם לקבל הכרה, אך ללא פיצויים. שימו לב שגם לזה יש משמעות, כי תיתכן הרעת מצב בעתיד. 10%-19% מעניקים מענק חד פעמי, ללא קצבה חודשית. וכאשר יש 20% ומעלה, ישנה גם קצבה חודשית.

מי שהוכר כנכה צה“ל מקבל תעודת נכה צה“ל המונפקת על ידי משרד הביטחון. הדרך לקבלת התעודה היא ארוכה, אך התעודה היא האמצעי שיעזור לכם לממש את כל הזכויות המגיעות לכם.

התעודות מונפקות לנכי צה“ל אשר נקבעו להם אחוזי נכות שהם מעל 10%. ישנם מקרים בהם מדובר בנכות קבועה, וישנם מקרים שבהם התעודה מונפקת לתקופה זמנית.

נכי צה”ל זכויות

 

לנכי צה“ל רשימה ארוכה של הטבות וזכויות, זה מתחיל בדברים הבסיסים ביותר שהם פיצוי חד פעמי בעבור הפגיעה, וקצבאות חודשיות. וזה ממשיך להנחות וזכויות בגופים שונים, כמו למשל תשלום ארנונה וזכויות שונות בביטוח הלאומי.

נכי צה”ל זכויות אינן ניתנות באופן שווה. ישנו קשר ישיר בין אחוזי הנכות שנקבעו, לבין הזכויות המגיעות. בתור כלל אצבע אנו יכולים להגיד כי כל שאחוזי הנכות והפגיעות חמורות יותר, כך ישנן יותר זכויות ויותר תגמולים כספיים.

חשוב לזכור כי נכי צה“ל שילמו מחיר יקר עבור השמירה על ביטחון המדינה. ובעקבות המחיר ששילמו הם יסבלו מנכויות פיזיות ופגיעות נפשיות בכל ימי חייהם. אין להקל בכך ראש, זה ישפיע על כל המשך חייהם ואף יפגע ביכולת שלהם להתפרנס ולנהל חיים נורמטיביים. ולכן הפיצויים והזכויות חשובים כל כך עבור נפגעי כוחות הביטחון.

ברשימת ההטבות והזכויות ניתן להזכיר: תגמול בסיסי, תגמול פרישה מוקדמת, תוספת עזרת זולת, דמי ניידות, דמי קיום, דמי חוסר פרנסה, מענקים חד פעמיים ועוד. אך ישנה עוד רשימה ארוכה של זכויות שחשוב להיות מודעים אליהם.

נכי צהל זכויות

עורך דין משרד הביטחון

קצר הדף מלפרט את כל הזכויות וההטבות המגיעות לנכי צה“ל. אך הנקודה המרכזית היא הגשת התביעה לצורך הכרה בנכות וקבלת אחוזי הנכות. וזה עשוי להיות מאתגר מאוד להתנהל מול גוף חזק כמו משרד הביטחון. תביעות נגד משרד הביטחון מחייבות עורך דין לתביעות נגד משרד הביטחון. עורך הדין ידאג להכין את התיק הרפואי ולטפל בכל ההליכים על מנת לקבל את ההכרה ולצלוח בשלום את הוועדה הרפואית.

אין מדובר בתביעה חד פעמית, במקרים רבים אתם תצטרכו ליווי של עורך דין נכי צהל גם בעתיד. ישנם מקרים רבים בהם חוזרים אל הוועדות הרפואיות, כמו למשל בתביעת החמרת מצב או תביעה של נכות מוסבת.

עו“ד נכי צהל אילן בנימיני עומד לשירותם של חייל צהל ובני משפחותיהם. בימים אלו של לחימה קשה, אנו שמים בעדיפות עליונה נכי צה“ל חרבות ברזל.

עו”ד אילן בנימיני בפייסבוק

נכות צהל | נכי צה”ל זכויות

מאמרים נוספים..

נכי צהל זכויות

זכויות נכי צהל

זכויות נכי צהל | נכי צהל זכויות נפגעתם במהלך שירות המדינה? יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים. אל תוותרו על הפיצויים! לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם לאור המצב – משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק* המשך לבדיקת התאמה *כפוף לכמות מסמכים כאשר מדברים על זכויות נכי צהל, בראש

חוברת זכויות נכי צהל

חוברת זכויות נכי צה”ל

חוברת זכויות נכי צה”ל – לצערנו אין לנו חוברת זכויות נכי צה“ל המאגדת את כל הזכויות המגיעות לכם, אך בכל זאת החלטנו לכתוב לכם מדריך קצר המרכז את עיקרי הזכויות. כמובן שאם יש לכם ספקות או שאלות אתם יכולים לפנות למשרדינו או למשרדי אגם השיקום במשרד הביטחון. נפגעתם במהלך שירות המדינה? יתכן שמגיעים

ערעור לועדת ערעורי נכים

ערעור לועדת ערעורי נכים

הפעם אנו רוצים לדבר אתכם על ערעור לועדת ערעורי נכים, הוועדה הקובעת את שיעורי הנכות שלכם, ולכך יש השלכות על סכום הפיצויים שתקבלו. במאמר זה נסביר על הליכי הגשת הערעור, ומתי מגישים ערעור לבית משפט ועדה רפואית. אם הגשתם ערעור או חושבים לעשות זאת, חשוב להתייעץ עם עורך דין ערעור לוועדה עליונה.

עורכי דין ייצוג מול אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום הוא עורך דין אשר מביא איתו ניסיון בהתנהלות מול משרד הביטחון ותביעות של חיילי צה“ל וכוחות הביטחון. אמנם תכליתו של אגף השיקום היא להעניק סיוע ולרכז את כל הפניות של נכי צה“ל, אך בפועל לא פשוט להתנהל מול הגוף הזה ללא עזרתם של עורכי דין ייצוג מל אגף

דוח פציעה משרד הביטחון

דוח פציעה צהל

דוח פציעה צהל הוא דוח הממולא עם התרחשות אירוע בו נפגע חייל, זהו דוח בסיסי ופשוט, אך יש לו חשיבות רבה. לעתים מדובר בפציעות קלות, וללא גרימת נזק ארוך טווח. אך מנגד, ישנם חיילים אשר נפגעים במהלך השירות הצבאי, והדבר משפיע על המשך תפקודם במהלך החיים, מנכויות ומגבלות פיזיות ועד פגיעות פוסט

דוח פציעה דיגיטלי

דוח פציעה דיגיטלי

נכון להיום עדיין לא קיים דוח פציעה דיגיטלי עבור נפגעי צה“ל. כלומר אין דו“ח פציעה דיגיטלי אותו ניתן למלא בצורה מקוונת. הדו“ח הקיים הוא עדיין מסמך פיזי אותו יש למלא בצורה ידנית. במאמר זה נסביר על חשיבותו של דוח הפציעה וגם איך ממלאים דוח פציעה. אין לראות בדברים תחליף לייעוץ משפטי, מומלץ

עורך דין תביעות משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז מעניק ייצוג לכל אנשי כוחות הביטחון, מצה“ל והמשטרה, ועד משמר הכנסת והמוסד. נפגעתם במהלך שירות המדינה? יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים. אל תוותרו על הפיצויים! לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם לאור המצב – משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק* המשך לבדיקת

טופס החמרת מצב משרד הביטחון

החמרת מצב משרד הביטחון

מאמר זה דן בנושא של החמרת מצב משרד הביטחון, והוא מיועד עבור מי שסובל מנכות שכבר הוכרה בעבר על ידי משרד הביטחון, אך בחלוף הזמן חלה החמרה בעצימות הפגיעה המוכרת. נפגעתם במהלך שירות המדינה? יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים. אל תוותרו על הפיצויים! לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון היא אחד השלבים בעת הגשת תביעה נגד משרד הביטחון. תפקיד הוועדה הוא לקבוע את אחוזי הנכות שיש לכם. זה ישפיע על סכום הפיצויים וההטבות שתקבלו, ולכן ישנה חשיבות רבה להחלטות הוועדה. ומסיבה זו חשוב לעבור הכנה לוועדה רפואית משרד הביטחון. בטרם ההופעה בפני הוועדה, חשוב מאוד להתייעץ עם

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא היא אחת מהפציעות העלולות להתרחש במהלך השירות הצבאי, כמו גם בלט דיסק בצבא. פציעות בצבא מסוג זה עלולות להיות תוצאה של אירוע ספציפי שהתרחש במהלך השירות וגרם לפציעה, כמו גם תוצאה של מצב מתמשך הנגרם בהדרגה במהלך הפעילות הצבאית; כמו למש לבעת נשיאת משאות כבדים לאורך זמן. ולאחר שהחיילים

קרע ברצועה הצולבת בצבא

פציעת ברך בצבא

פציעת ברך בצבא היא אחת הפציעות השכיחות של חיילים. היא יכולה להתרחש במהלך פעילות מבצעית, אך גם במהלך אימונים ומאמץ גופני – דברים שעוסקים בהם הרבה במהלך השירות. פציעות יכולות להיות קלות ולעבור לאחר טיפול רפואי ללא מגבלות והשלכות ארוכות טווח, אך לצערנו זה לא תמיד המקרה. לכן יש לקחת זאת בחשבון

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא היא אחת הפציעות מהן יכולים לסבול חיילים, ולא רק חיילים אלא גם ספורטאים וכל מי שעוסק בפעילות גופנית. קרע ברצועה הקדמית הצולבת גורם לבעיות בהליכה ובעיות בטווח התנועה, ולעתים הטיפול דורש גם התערבות כירורגית. במידה ונפגעתם אתם יכולים להגיש תביעה נגד משרד הביטחון לצורך הכרה כנכי צה“ל.

ייצוג נכות צהל

עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין נכות צהל מומלץ
המלצות
מאמרים
נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב - משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים
פתיחה
1
היי,
שמי אילן בנימיני,
יש לי ניסיון מוכח בייצוג לקוחות במצבים מורכבים.
אני כאן כדי להקשיב לך ולעזור לך למצוא את הדרך הנכונה עבורך.
Call Now Button דילוג לתוכן