חישוב תאונת עבודה ביטוח לאומי

חישוב תאונת עבודה ביטוח לאומי

רוצים לדעת כיצד מבצעים חישוב תאונת עבודה ביטוח לאומי? כתב תביעה תאונת עבודה דוגמא? כיצד מוציאים תו נכה, וכן פסקי דין תאונת עבודה כתשובות לשאלות וחוסר בהירות בעניינים שונים הקשורים לתאונות עבודה וכל העניין של רשלנות מעסיקים. על כל זאת בשורות הבאות.

כיצד מבוצע חישוב תאונת עבודה ביטוח לאומי

נפגע בתאונת עבודה מקבל 75% מהכנסתו כמענק חודשי. חישוב תאונת עבודה ביטוח לאומי הוא בהתאם לשלושת החודשים לפני התאונה והוא מחושב באופן הבא: את סך הכנסותיו בשלושת החודשים שקדמו לתאונה מחלקים ב-90 התוצאה המתקבלת משמשת לקביעת הכנסתו היומית של הנפגע. את החישוב של שלושת החודשים מבצעים מה-1 עד ה-1 לחודש, כלומר לא בדיוק עד יום עבודתו לפני התאונה אלא מה-1 לחודש לפני התרחשות התאונה. כמו כן תקרת חישוב תאונת עבודה ביטוח לאומי היא 1,114 ₪ ליום.

חישוב תאונת עבודה ביטוח לאומי
פנו אלינו למידע על אופן חישוב תאונת עבודה ביטוח לאומי

בהגשת כתב תביעה תאונת עבודה דוגמא לחישוב דמי הפגיעה

כתב תביעה תאונת עבודה דוגמא לחישוב דמי הפגיעה: נניח עובד שנפגע בנקע בקרסול נכות ב-20 לינואר, לצורך החישוב יבדוק המוסד לביטוח לאומי כמה בהשתכר העובד מה-1 בנובמבר עד ה-1 בינואר, נניח שהתוצאה היא 9000 ₪, כתב תביעה תאונת עבודה דוגמא זו יהיה הסכום היומי של אותו עובד 100 ₪ הכנסה יומית, מהביטוח הלאומי הוא יקבל קצבה חודשית שהיא תוצאת מכפלה של 75 ₪ ליום (75%). בצורת חישוב זו מרוויח השכיר שגם שכר שעות נוספות, פרמיות ומענקים שהוא מקבל נכנסים לחישוב. לעצמאי מחשבים את דמי הפגיעה היומיים לפי הכנסותיו בשנת המס השוטפת. כתב תביעה תאונת עבודה דוגמא יכול גם לפעול בניגוד לטובת השכיר. כגון אם לא קיבל את מלוא משכורתו בשלושת חודשי העבודה שקדמו לתאונה. יש מקרים שהביטוח הלאומי מתחשב בבעיה זו לאחר המצאת מסמכים המסבירים את סיבת ההיעדרות בעבודה.

כתב תביעה תאונת עבודה דוגמא
כתב תביעה תאונת עבודה דוגמא

פסקי דין תאונת עבודה

יש מקרים חריגים של תאונות עבודה המופיעים פסקי דין תאונת עבודה שונים. פסקי דין תאונת עבודה קובעים למשל לגבי מענק של עובד שנפגע בתאונת עבודה בשנת שבתון שאחוזי נכות ביטוח לאומי טבלה ייחשבו לפי גובה משכורתו לפני שיצא לשבתון. פסקי דין תאונת עבודה דנים גם לגבי גובה הפיצויים המגיעים לעובד שפוטר בתקופה שקיבל מענקי פגיעה בשל תאונת עבודה. עוד קובעים פסקי דין שונים בעניין כי עובד שנפגע במהלך טיול במסגרת העבודה אינו מוכר כנפגע עבודה. כמו כן, נפגע שזכאי גם למענק עבודה מהביטוח הלאומי וגם לפיצויים מהמעביד ינכה המעסיק מסכום הפיצויים שהוא צריך לשלם, כך שלא ייצא מצב שהוא מקבל מענקים כפולים.

פסקי דין תאונת עבודה
פסקי דין תאונת עבודה

המכנה המשותף בין תביעת תאונת עבודה לתביעת רשלנות מעסיקים

בהמשך לאמור אם התאונה אירעה כתוצאה מרשלנות מעסיקים, צריך לבדוק האם אכן יש למעסיק אחריות בתאונה. לאחר שמוכיחים את אחריות המעסיק להתרחשות התאונה צריך להוכיח שאכן נגרם נזק ומהי חומרתו, ובזה שווים תביעה של מענק תאונת עבודה של הביטוח הלאומי לתביעה בבית המשפט על רקע רשלנות מעסיקים. בשניהם צריך להוכיח את חומרת הנזק. ולכן בכל מקרה של חשש לתאונת עבודה או רשלנות מעסיקים יש להתלונן על כל כאב מחשיד אף כאב חלש ולא מורגש, וכן לתעד עד כמה שאפשר את המצב הגופני מוקדם ככל האפשר לאחר התאונה או הפגיעה. לייעוץ פרטני על רשלנות מעסיקים וכן מענק תאונת עבודה פנו אלינו, וכן בכל נושא של רשלנות רפואית עורכי דין מומלצים זה אנחנו.

רשלנות מעסיקים
רשלנות מעסיקים המכנה המשותף

 

 

 

ייצוג חישוב תאונת עבודה ביטוח לאומי

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין חישוב תאונת עבודה ביטוח לאומי מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button