החמרת מצב משרד הביטחון

טופס החמרת מצב משרד הביטחון

מאמר זה דן בנושא של החמרת מצב משרד הביטחון, והוא מיועד עבור מי שסובל מנכות שכבר הוכרה בעבר על ידי משרד הביטחון, אך בחלוף הזמן חלה החמרה בעצימות הפגיעה המוכרת.

על מנת למנוע בלבול, זהו הזמן להסביר בקצרה מהו ההבדל בין החמרה משרד הביטחון לבין הכרה בנכות או נכות מוסבת.

אם אדם חלה או נפצע במהלך שירותו הצבאי הוא רשאי להגיש בקשה להכרה בנכות. במידה ובמהלך השנים נגרמה לו פגיעה נוספת, שהיא תוצאה של הנכות המוכרת – עליו להגיש תביעת נכות מוסבת. הכוונה היא לנכות חדשה שלא הייתה נגרמת ללא הפגיעה הראשונה. למשל אדם שאיבד את אחת משתי גפיו התחתונות, ובעקבות כך הפעיל מאמץ גדול יותר על הרגל השנייה עד שנגרם לה נזק.

לעומת זאת החמרת מצב מתייחסת למצב שבו הפגיעה המוכרת הפכה לחמורה יותר. ניתן להגיש טופס החמרת מצב משרד הביטחון רק כאשר מדובר בנכה שיש לו לפחות 1% נכות.

החמרה משרד הביטחון

החמרת מצב משרד הביטחון

החמרת מצב היא למעשה בקשה לבדיקה מחדש. זוהי זכות המעוגנת בסעיף 37 לחוק הנכים (תגמולים ושיקום). אין לבלבל בין בקשה לבדיקה מחדש לבין ערעור על ועדה רפואית משרד הביטחון.

החמרה משרד הביטחון מתייחסת לנכות שהוכרה על ידי משרד הביטחון ונקבעו עבורה אחוזי נכות. במידה ובמהלך הזמן חלה החמרה, ניתן להגיש טופס החמרת מצב משרד הביטחון – רצוי כמובן לעשות זאת בעזרת עורך דין ייצוג נכי צה“ל. לאחר שתוגש הבקשה, הנפגע יוזמן לוועדה רפואית אשר תבחן את מצבו הבריאותי, ובסמכותה להעלות את אחוזי הנכות.

על פי סעיף 37 לחוק הנכים, ניתן לבקש בחינה מחדש של הנכות כל עוד עברו 6 חודשים מיום קביעת דרגת הנכות האחרונה. אין הכוונה לבחינה מחודשת לאחר שנכות לא הוכרה, אין מדובר בערעור.

טופס החמרת מצב משרד הביטחון

תביעת החמרת מצב משרד הביטחון מוגשת באמצעות טופס ’בקשה לבדיקה מחדש על ידי ועדה רפואית (נכות מוכרת בלבד). לכאורה מדובר בטופס פשוט הכולל את הפרטים האישיים המזהים, הנימוקים להגשת הבקשה, וכיצד באה לידי ביטוי החמרת המצב.

אל מי שבאמת מעוניינים לעמוד בהצלחה בפני הוועדה, ולגרום לוועדה לראות את החמרת המצב, מוטב שיפנה אל עורך דין משרד הביטחון. עורך הדין יסייע להגיש את הבקשה, עם כל הנימוקים הנכונים והתיעוד הרפואי התומך בטענות העולות בטופס.

לאחר הגשת טופס החמרה משרד הביטחון, הנפגע יוזמן להופיע בפני הוועדה הרפואית אשר תעריך מחדש את מצבו הרפואי. במידה והוועדה תמצא כי אכן חלה החמרה במצבו הרפואי, היא תעלה את אחוזי הנכות. והם יכנסו לתוקף החל ממועד הפנייה. הוועדה לא יכולה להחיל את אחוזי הנכות החדשים באופן רטרואקטיבי. כלומר אם חלה החמרה במצב הנכות, אל תתמהמה – פנה אל עורך דין לייצוג נכי צה“ל בהקדם.

החמרת מצב משרד הביטחון

החמרה משרד הביטחון

בקשה לבחינה מחדש יש להגיש לאגף השיקום במשרד הביטחון, בהתאם לאזור מגוריכם. רצוי לעשות זאת באמצעות דואר רשום, כך תוכלו לוודא כי הבקשה התקבלה באגף השיקום. לאחר שהבקשה תיבדק, אתם צפויים לקבל הזמנה להופעה בפני ועדה רפואית, שם יושבים רופאים מומחים מהתחום הרלוונטי לאופי הפגיעה שיש לכם.

הוועדה רפואית תבחן אך ורק את נושא החמרת המצב של הפגיעה המוכרת שבגינה הוגשה הבקשה. אם חשבתם שזו הזדמנות לספר לוועדה על פציעות אחרות שיש לכם, ושהן לא הוכרו קודם, זהו לא הזמן. לצורך כך התייעצו עם עורך הדין לגבי הגשת בקשה להכרה בנכות מוסבת. ישנם מקרים בהם באמת כדאי לבקש מהוועדה לבחון יחדיו גם נכות מוסבת וגם החמרת מצב. אך כמובן יש לעשות את באמצעות הטפסים המתאימים, ורק לאחר שהתייעצתם עם עו“ד תביעות משרד הביטחון.

בהתאם לאזור מגוריכם, תוזמנו לוועדה רפואית באחת מהכתובות הבאות:

מחוז חיפה – במחוז או בבית החולים רמב”ם
מחוז באר שבע – במחוז או במועדון נכי צה”ל (יהושוע הצורף 34, ב“ש)
מחוז ירושלים – הוועדה מתקיימת במחוז
במחוזות תל-אביב, דן ורחובות – הוועדות מתקיימות במטה אגף השיקום, דרך זאב ז’בוטינסקי 94, פתח תקווה.
.

טופס החמרת מצב משרד הביטחון

עורך דין משרד הביטחון

תביעות נגד משרד הביטחון דורשות סיוע משפטי מידיהם של עורכי דין המכירים את המערכת הצבאית, וכל הבירוקרטיה הקשורה אליה. רבים מנכי צה“ל מרגישים כי לאחר הנתינה הרבה שלהם למען המדינה, הם מוזנחים ולא מקבלים טיפול ראוי. על מנת לממש את מלוא הזכויות שלכם, ולא להגיע למצבים אלו, חשוב להתנהל בעזרתו של עורך דין לענייני תביעות משרד הביטחון.

עורך דין אילן בנימיני מביא איתו ניסיון רב בייצוג חיילי צה“ל וכל יתר אנשי כוחות הביטחון. משרדנו מעניק ייצוג משפטי לחיילים בקבע ובסדיר, אנשי מילואים, משמר הכנסת, שב“כ, משמר הגבול וכל יתר גופי הביטחון.
עורך דין אילן בנימיני בפייסבוק.

מאמרים נוספים..

ערעור לועדת ערעורי נכים

ערעור לועדת ערעורי נכים

הפעם אנו רוצים לדבר אתכם על ערעור לועדת ערעורי נכים, הוועדה הקובעת את שיעורי הנכות שלכם, ולכך יש השלכות על סכום הפיצויים שתקבלו. במאמר זה נסביר על הליכי הגשת הערעור, ומתי מגישים ערעור לבית משפט ועדה רפואית. אם הגשתם ערעור או חושבים לעשות זאת, חשוב להתייעץ עם עורך דין ערעור לוועדה עליונה.

עורכי דין ייצוג מול אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום הוא עורך דין אשר מביא איתו ניסיון בהתנהלות מול משרד הביטחון ותביעות של חיילי צה“ל וכוחות הביטחון. אמנם תכליתו של אגף השיקום היא להעניק סיוע ולרכז את כל הפניות של נכי צה“ל, אך בפועל לא פשוט להתנהל מול הגוף הזה ללא עזרתם של עורכי דין ייצוג מל אגף

דוח פציעה משרד הביטחון

דוח פציעה צהל

דוח פציעה צהל הוא דוח הממולא עם התרחשות אירוע בו נפגע חייל, זהו דוח בסיסי ופשוט, אך יש לו חשיבות רבה. לעתים מדובר בפציעות קלות, וללא גרימת נזק ארוך טווח. אך מנגד, ישנם חיילים אשר נפגעים במהלך השירות הצבאי, והדבר משפיע על המשך תפקודם במהלך החיים, מנכויות ומגבלות פיזיות ועד פגיעות פוסט

דוח פציעה דיגיטלי

דוח פציעה דיגיטלי

נכון להיום עדיין לא קיים דוח פציעה דיגיטלי עבור נפגעי צה“ל. כלומר אין דו“ח פציעה דיגיטלי אותו ניתן למלא בצורה מקוונת. הדו“ח הקיים הוא עדיין מסמך פיזי אותו יש למלא בצורה ידנית. במאמר זה נסביר על חשיבותו של דוח הפציעה וגם איך ממלאים דוח פציעה. אין לראות בדברים תחליף לייעוץ משפטי, מומלץ

עורך דין תביעות משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז מעניק ייצוג לכל אנשי כוחות הביטחון, מצה“ל והמשטרה, ועד משמר הכנסת והמוסד. טלפון לשיחה עכשיו השירות הביטחוני, בין אם זה במסגרת השירות הסדיר, המילואים או הקבע, מזמן איתו סיטואציות מסוכנות. זוהי המציאות של חיינו, לעתים אנשים נפצעים במהלך השירות, או חולים במחלות הקשורות לשירות הצבאי. אלו

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון היא אחד השלבים בעת הגשת תביעה נגד משרד הביטחון. תפקיד הוועדה הוא לקבוע את אחוזי הנכות שיש לכם. זה ישפיע על סכום הפיצויים וההטבות שתקבלו, ולכן ישנה חשיבות רבה להחלטות הוועדה. ומסיבה זו חשוב לעבור הכנה לוועדה רפואית משרד הביטחון. בטרם ההופעה בפני הוועדה, חשוב מאוד להתייעץ עם

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא היא אחת מהפציעות העלולות להתרחש במהלך השירות הצבאי, כמו גם בלט דיסק בצבא. פציעות בצבא מסוג זה עלולות להיות תוצאה של אירוע ספציפי שהתרחש במהלך השירות וגרם לפציעה, כמו גם תוצאה של מצב מתמשך הנגרם בהדרגה במהלך הפעילות הצבאית; כמו למש לבעת נשיאת משאות כבדים לאורך זמן. ולאחר שהחיילים

קרע ברצועה הצולבת בצבא

פציעת ברך בצבא

פציעת ברך בצבא היא אחת הפציעות השכיחות של חיילים. היא יכולה להתרחש במהלך פעילות מבצעית, אך גם במהלך אימונים ומאמץ גופני – דברים שעוסקים בהם הרבה במהלך השירות. פציעות יכולות להיות קלות ולעבור לאחר טיפול רפואי ללא מגבלות והשלכות ארוכות טווח, אך לצערנו זה לא תמיד המקרה. לכן יש לקחת זאת בחשבון

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא היא אחת הפציעות מהן יכולים לסבול חיילים, ולא רק חיילים אלא גם ספורטאים וכל מי שעוסק בפעילות גופנית. קרע ברצועה הקדמית הצולבת גורם לבעיות בהליכה ובעיות בטווח התנועה, ולעתים הטיפול דורש גם התערבות כירורגית. במידה ונפגעתם אתם יכולים להגיש תביעה נגד משרד הביטחון לצורך הכרה כנכי צה“ל.

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה אפשרי רק לגבי סוגיות שהן משפטיות, והוא נעשה בפני בית המשפט המחוזי. אך לפני שנדבר על זה כדאי להסביר על כל צורת ההתנהלות של משרד הביטחון לצורך הכרה בפגיעה במהלך השירות.  טלפון לשיחה עכשיו אם נפגעתם במהלך השירות מגיעים לכם אחוזי נכות וזכויות, למעשה הזכויות נקבעות לפי

נכות מוסבת

תביעה לפי תקנה 9

תביעה לפי תקנה 9 היא תביעה העוסקת בנכות מוסבת. הכוונה היא למקרים שבהם התפתחה נכות כלשהי כתוצאה מהנכות הראשית, ופגיעה באיברים או מערכות אחרות כתוצאה מאבדן האיבר בחבלה המוכרת. טלפון לשיחה עכשיו במילים פשוטות אנו מדברים על נכות ראשונית שהוכרה על ידי משרד הביטחון, והיא זו אשר גרמה להתפתחות בעיה נלווית. לדוגמה

הכרה כנכה צהל

הכרה כנכה צהל

בקרב אנשי קבע חוק הנכים החדש מעורר עניין רב, זאת בשל שינויים רבים שהוכנסו בחוק והם משנים את הכללים לגבי הכרה כנכה צהל. החוק החדש נועד לענות על בעיות שנוצרו מהחוק הישן, אך מצד שני גם יוצר בעיות אחרות. אז מה קורה בעת מחלה בשירות הצבאי או חבלה על פי החוק החדש

ייצוג החמרת מצב משרד הביטחון

עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין החמרת מצב משרד הביטחון מומלץ
המלצות
מאמרים
נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב - משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button דילוג לתוכן