תאונות עבודה

תאונות עבודה ביטוח לאומי

לרוב כאשר מדברים על תאונות עבודה בין אם מדובר על תאונות עבודה בגובה או תאונות עבודה בבניין או במשרד, המחשבה הראשונית היא על שכיר כזה או אחר. אך לא פעם תאונות עבודה היום מתרחשות לעצמאיים.

תאונות עבודה היום הם דבר נפוץ וכל יום קורות מספר תאונות עבודה חדשות, לרוב מדובר על תאונות המובילות לפציעות קלות יחסית אך לא פעם משלמים מחיר כבד בפגיעות רציניות ומשמעותיות עד למצב נזקי גוף של נכות ואפילו מוות. מפני שתאונות עבודה פוגעות בכמה מרבדי החיים מערכת החוקים בנושא נועדה לאפשר פיצוי הולם על הנזקים הפיזיים ועל הזמן עבודה המופסד ועתיד המושפע מהפגיעה שנוצרה.

תאונות עבודה בבניין הן לא תמיד תאונות עבודה בגובה

תאונות עבודה בבניין
תאונות עבודה ביטוח לאומי

לרוב כאשר מוזכרות תאונות עבודה בבניין חושבים על תאונות עבודה בגובה אך חשוב לזכור כי גם פציעה קלה ככול שתהיה שהתרחשה תוך כדי העבודה בבניין היא תאונת עבודה לכל דבר. לא פעם נפגעים או יקיריהם נוטים לפנות אל החוק למיצוי זכויותיהם כאשר מדובר על נפילה מפיגום או פציעה קשה מאוד וחבל.

לדאבוננו חדשות לבקרים אנו שומעים באמצעי התקשורת על נפגעים בתאונות עבודה. הנושא עלה אף לשיח הציבורי והתקשורתי במיוחד שמדובר בנפגעים קשה באתרי בניה כגון נפילות מסולמות, ונפילות מגובה. במקרים של תאונת עבודה עורך דין מומחה לתאונות עבודה, ידע למקסם את הפיצוי של הנפגע ויפעל במקביל לקבלת הפיצוי הן מהביטוח הלאומי במחלקת נפגעי עבודה והן  מול המעסיק.

איך להתמודד עם תאונות עבודה היום?

תאונות עבודה ביטוח לאומי
תאונות עבודה היום

כשם שמתמודדים עם תביעות כנגד עיריות חשוב לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין בתחום שכן לא פעם מדובר בתאונת עבודה שהינה תוצאה של רשלנות של המעסיק ואז הנפגע בתאונת עבודה רשאי לקבל פיצויים על הפגיעה הן מהמעסיק או מהמעביד והן מהביטוח הלאומי. למשל, פגיעות של עובדים שנפלו מסולם בשעת העבודה. במקרים אלו עשויה להישאר אצל העובד נכות רפואית ותפקודית משמעותית. במידה והמעסיק לא הדריך את העובד כיצד להשתמש בסולם או לא סיפק לעובד סולם תקני אזי יש מקום לתביעה גם כנגד המעסיק עצמו ולא רק למול הביטוח הלאומי.

תאונות עבודה ביטוח לאומי

תאונות עבודה ביטוח לאומי
תאונות עבודה ביטוח לאומי

בתאונות עבודה שלא מעורב בהן רשלנות של המעסיק, התביעה תוגש רק לביטוח הלאומי. לאחר הגשת התביעה לביטוח הלאומי, הנפגע יזומן לוועדה רפואית שתקבע את אחוזי נכותו.

עוד נקודה שיש להבהיר – תאונות עבודה אינן רק תאונות הקורות במקום העבודה אלא על פי החוק הן תאונות שהתרחשו גם בדרך אל העבודה או בדרך חזרה ממנה. מה שלא נחשבות תאונות עבודה יהיו מקרים בהם ביטוח לאומי אינו מכיר בפגיע של העובד כתאונה מסוג תאונות עבודה. למשל אם העובד נסע בדרכו לעבודה או בחזרה ממנה בדרך שאינה קשורה למסלול הנסיעה הרגיל ולמטרה שאינה קשורה אל העבודה שלו. בהסתייגות למצבים בהם מוריד את ילדיו במסגרות או מתעכב לשם תפילה, במצבים אלו עדיין תחשב התאונה במידה והתרחשה בזמן זה כתאונת עבודה. כמו כן אם מקום העבודה הגדיר נוהלי בטיחות והזהיר כשם שצריך מפני כל הסכנות והתרחשה פגיעה כתוצאה מהתעלמות העובד להנחיות, לא תחשב פגיעה זו כתאונת עבודה.

למרות זאת בכל אחד מהמקרים ואם הוחלט שלא להכיר בתאונת העובד כתאונה הנחשבת בחוק תחת ההגדרה של תאונות עבודה עומדת לזכותו של הנפגע זכות לערער על החלטה זו ואף להגיש במקרה הצורך לבית דין לעבודה תביעה בנושא.

עו”ד תאונות עבודה המתמחה ומכיר לעומק את התחום יוכל לקדם את המטרות שלך ולוודא כי תקבל פיצוי הולם ומיצוי של הזכויות שלך בתיק הספציפי אותו אתה מבקש לקדם.

תאונות עבודה בגובה| תאונות עבודה ביטוח לאומי | תאונות עבודה היום | תאונות עבודה בבניין

ייצוג תאונות עבודה

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין תאונות עבודה מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button