קצבת סיעוד

קצבת סיעוד רמה 6

קצבת סיעוד בכסף לפי רמות. ניתן לקבל כסף במקום שירות סעד. קצבת סיעוד רמות שונות – כאשר מבקשים קצבת סיעוד ביטוח לאומי יש להכיר את ההבדל בין קצבת סיעוד רמה 1 לבין קצבת סיעוד רמה 4  קצבת סיעוד רמה 5 קצבת סיעוד רמה 6 ומה השוני ביניהן. כאשר רוצים לבקש קצבה של סיעוד יש לעשות זאת באופן מדויק על מנת להשיג קצבת סיעוד המתאימה לך שתעזור כמה שניתן או לבן משפחה בנושא – גמלת סיעוד בכסף לבן משפחה.

גמלת סיעוד בכסף לבן משפחה

קצבת סיעוד ביטוח לאומי
קצבת סיעוד רמות

עו”ד קצבת סיעוד ביטוח לאומ – בין אם מדובר על קצבת סיעוד ביטוח לאומי לך או קצבת סיעוד מביטוח לאומי לבן משפחה, חשוב להכיר כי ישנה אפשרות החל משנת 2018 למי שמגיע לו קצבות סיעוד להמיר את נותן השירות הסיעודי בסכום שווה ערך לכך. הכסף יהיה בהתאם אל קצבת סיעוד רמות ודרגת הקצבה. לדוגמה קצבת סיעוד רמה 1 תהיה בסביבות אלף ארבע מאות שקלים (ניתן להחליף רק חלק משעות הטיפול בכסף ואז הסכום יהיה נגזרת מכך).

קצבת סיעוד רמות

כאשר מדובר על רמה 2 ועד קצבת סיעוד רמה 6 יהיה באפשרותך להחליף מקסימום ארבע שעות טיפול שבועיות בכסף או באישור ביטוח לאומי ועובדת סוציאלית על שליש מהשעות טיפול שלך. (כל שעה תגיע אל סביבות מאתיים וחמישה שקלים ).למשל למי שברשותו קצבת סיעוד ברמה 3 יש את האפשרות לשלב קצבה של שכשמונה מאות ש”ח עם אחת עשר שעות טיפול שבועיות (בשונה מה 15 שעות ללא הכסף)

קבלת קצבת סיעוד בכסף למי שמעסיק מטפל צמוד

קצבת סיעוד מביטוח לאומי
קצבת סיעוד ביטוח לאומי
אילן בנימיני עורך דין קצבת סיעוד מביטוח לאומי מסביר,  יש אפשרות לקבל את כל הקצבה בכסף כאשר מדובר על מי שמעסיק מטפל צמוד מינימום שישה ימים בשבוע שניים עשר שעות ביום שאינו בן משפחה. כמו כן צריך שיהיה חוזה העסקה כתוב ובמידה ומדובר על עובד זר יש להמציא היתרים של ההגירה ורשות האוכלוסין ולוודא שהעובד שוהה במדינת ישראל על פי חוק. במידה וממתין לאישור האוכלוסוין יוכל להמשיך עם קבלת הקצבה עד לתשובת הוועדה בנושא.

קצבת סיעוד ביטוח לאומי

פגיעה בסודיות רפואית או התחמקות ממתן קצבה לאדם שנזקק לה – עו”ד אילן בנימיני למענך. על ביטוח לאומי לשלם לכל אדם בהגיעו אל גיל פרישה ומוצא את עצמו זקוק לסיוע סיעודי – גמלת סיעוד. המכשול הוא שעל מנת לקבל גמלה זו עליו להימצא מתאים לכך על פי הנתונים בתקנות המציבים קריטריונים ספציפים לקבלת הסיוע. למרות שזה נשמע טוב ואכן המטרה היא לעזור לקשישי המדינה, הביצוע לא תמיד מוצלח והרבה אנשים הזקוקים לעזרה זו נשארים ללא מענה. לא פעם פוגשים אנשים במצבים סיעודיים מסיבות כאלו ואחרות קושי למלא אחר הקריטריונים של המוסד לביטוח לאומי. כך נוצר מצב שבו לא מעט אנשים הזקוקים לעזרה סיעודית מוצאים את עצמם לבד וללא הסיוע לו הם כל כך זקוקים.

מהם התנאים המרכזיים בנוגע אל נושא קבלה של זכאות גמלת סיעוד מביטוח לאומי:

קצבת סיעוד רמה 6
קצבת סיעוד בכסף

יש להגיע למינימום של גיל הפרישה שהיינו שישים ושתים שנים לנשים לשישים ושבע שנים לגברים. ויש להכניס לכלכלת הבית לא יותר מ 9673 שקלים לאדם רו 14501 שקלים כאשר מדובר על הכנסה של זוג. זהו תנאי על מנת לקבל סכום קצבה מלא, ישנה אפשרות בסכומים של על 21765 ש”ח לזוג או 9673 ש”ח ליחיד לקבל קצבה שתהיה בסכום מופחת, בעוד שבסכומים גבוהים מכך לא יתאפשר לקבל גמלה זו כלל.

ייצוג נכי צה”ל – יש קצבאות נוספות שקבלת קצבאות אלו מהמוסד לביטוח הלאומי כמו קצבת נכות וכדומה, שתהיה באפשרות מקבל הקצבה לעשות בחירה בין גמלת הסיעוד לקצבה השניה אותה הוא מקבל. חשוב להכיר שמי שמאושפז במוסד סיעודי לא יקבל גמלת סיעוד בעוד שמי שמאושפז בבית אבות כמו גם בתי חולים כלליים יש באפשרותו לקבל גמלת סיעוד. אחד מהתנאים הנוספים יהיה אדם שזקוק לעזרה מאדם אחר על מנת לבצע פעולות. החלטה זו תהיה בבדיקתה של אחות מטעמו של המוסד לביטוח לאומי. במצב זה יבדק תפקודו של האדם ללא עזרה, האם יכול לאכול, להתרחץ, להתפנות לבדו וכדומה.

למידע נוסף על עורך דין רשלנות רפואית מחיר ועל תחומי עיסוק עו”ד ביטוחים ניתן לפנות אל משרד בנימיני בכל שלב להענות במהרה וביסודיות.

קצבת סיעוד בכסף | קצבת סיעוד רמה 6 | קצבת סיעוד רמה 1 | קצבת סיעוד ביטוח לאומי | קצבת סיעוד רמות | קצבת סיעוד רמה 5 | קצבת סיעוד רמה 4 | קצבת סיעוד כל זכות | גמלת סיעוד בכסף לבן משפחה

 

 

ייצוג קצבת סיעוד

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין קצבת סיעוד מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button