עורך דין לענייני רשלנות רפואית

עורך דין לענייני רשלנות רפואית אילן בנימיני מתעסק עם תביעת רשלנות רפואית בניתוח ושאר מקרים של רשלנות רפואית. תופתעו לגלות כי ניתוחי קיצור קיבה הם מבין המקרים המגיעים לפתח דלתנו, וכי לעיתים ישנם גם מקרי רשלנות רפואית צוות מנתח.

עורך דין לענייני רשלנות רפואית

מזה שנים רבות אני מסייע לאנשים שנפגעו מרשלנות רפואית. הנסיון והמוניטין שצברתי, בהיותי וותיק ומנוסה בתחום, מאפשרים לי להגיע לתוצאות המיטביות בכל הליך. אם אתם או יקיריכם נפגעתם מרשלנות רפואית אשמח להיפגש, להכיר, ולסייע גם לכם.

אף אחד לא הולך לטיפול רפואי במטרה להיפגע ממנו, אך לצערנו קורה שטיפולים והליכים רפואיים כאלו מסתיימים בפגיעה, החל מפגיעה בתפקוד ובאיכות החיים, דרך פציעה בדרגות שונות ועד חלילה מוות. לשם כך נוצר התחום המשפטי שבו אנו עוסקים, כי לעיתים צריך עורך דין רשלנות רפואית לשם מיצוי זכויות המטופל.

בתי החולים של ימינו עושים כמיטב יכולתם לסיים את הטיפול ולשחרר את המטופלים לאחר ניתוח בהקדם האפשרי על מנת להתמודד עם כמויות רבות של מטופלים ולעתים אף לצורך הגדלת הכנסותיהם.

ניתוחי קיצור קיבה

ניתוחי קיצור קיבה

למרות שיש יתרון לשהות הקצרה בבית החולים, זירוז הטיפול עלול להגדיל את שיעור הטעויות הכירורגיות אשר בחלקן מהוות רשלנות רפואית בניתוח. תביעות רשלנות רפואית בביצוע ניתוח הן מהתביעות הנפוצות ביותר בתחום הרשלנות הרפואית.

ניתוחים לקיצור קיבה (ניתוחים בריאטריים) הם קו הטיפול האחרון בטיפול בהשמנת יתר. אלו הם הליכים הנעשים בשיטה לפרוסקופית (כירורגיה פולשנית זעירה), שמטרתם העיקרית להגביל את כמות המזון הנצרכת על-ידי שינוי האנטומיה של מערכת העיכול.

ניתוחים מסוג זה, על כלל סוגי הניתוחים הקיימים, הוכחו כשיטה היעילה ביותר לטיפול בהשמנת יתר וסיבוכיה והם נמצאים בסל הבריאות. על אף אחוזי ההצלחה הגבוהים, מדובר בהליך מורכב, וכמו כל הליך כירורגי, ישנם סיבוכים פוטנציאליים רבים העשויים להתרחש בהכנה לניתוח ובניתוח עצמו.

על כן, קיים פרוטוקול מאד ברור לגבי המועמדים והפרוצדורות שיש לבצע לפני הניתוח, במהלכו ולאחריו. וכמו כן מתבצעים מעקבים צמודים אחר מנותחים בניתוחים בריאטריים על מנת לוודא שהם עומדים במשטר האכילה ובתנאים שאחרי הניתוח.

עורך דין לענייני רשלנות רפואית

רשלנות רפואית צוות מנתח

אשר לאופן ביצוע הניתוח, מתמקדות התביעות, בין היתר, בתכנון לקוי או ביצוע כושל של טיפול פולשני, בהיוותרות גוף זר בגופו של המטופל, בגישה ניתוחית לא נכונה, באי זיהוי תקלה שארעה במהלך הניתוח וכפועל יוצא מעיכוב בתיקונה, ואפילו – בניתוח איבר אנטומי לא נכון.

עם זאת, ויתרה על כן, חובותיו של הצוות המנתח, אינן מסתיימות בצאתו של המטופל את חדר הניתוח, כי אם כוללות אחריות לשלום המטופל גם לאחריו בשלב ההשגחה. ולעיתים גם בשלבי החלמה השונים. הרשלנות במקרים כאלה נובעת לעתים קרובות משחרור מוקדם מדי של המטופל מבית החולים.

ואכן – ישנן תביעות רבות בעילה של התרשלות במהלך שלאחר הניתוח, ובפרט בעיכוב בזיהוי הדרדרות רפואית בעקבות הניתוח, כתוצאה ממאורע כלשהו שהתרחש בניתוח או בסמוך לאחר הניתוח. ישנן, כמובן, כם תביעות לגבי רשלנות רפואית באבחון.

לעיתים הרופא המנתח לא מצליח לייצר תקשורת ברורה בינו לבין שאר חברי הצוות הכירורגי. לכל מנתח, ולכל צוות חדר ניתוח, יש את הסטנדרט הרפואי הנדרש שהוא חייב לעמוד בו כאשר הוא מבצע ניתוח על מטופל.

בגלל האופי העדין והמדויק של מרבית הניתוחים, כל שגיאה שנעשית על ידי המנתח או על ידי מישהו מצוות חדר הניתוח עלולה לגרום לסיבוכים קשים ולפגיעה גופנית בחולה.

רשלנות רפואית צוות מנתח

תביעת רשלנות רפואית בניתוח

תביעת רשלנות רפואית, בדרך כלל, מוגשת כנגד רופא, קופת חולים, בית חולים ודומיהם. את התביעה יגיש עורך דין רשלנות רפואית, בגין נזק פיזי או נפשי שנגרם למטופל עקב חריגה מהסטנדרט הרפואי המקובל בעת מתן הטיפול הרפואי.

אפילו באשר להסכמה להליכים כירורגיים, מתעוררת לעיתים השאלה של “הסכמה מודעת”, ובהקשר זה נדרש ביהמ”ש לבחון האם ניתנה הסכמתו של המטופל לפרוצדורה הפולשנית על בסיס מידע מספק ומרצון חופשי. הדבר נכון אף יותר במקרים בהם הניתוח אינו מהווה ניתוח חירום.

לצורך זה יש לבחון, בין היתר, האם הוסברו למטופל הסיכויים להצלחת הניתוח מחד והסיכונים בביצועה מאידך, האם נפרשו בפניו אופציות טיפוליות אחרות, ניסיונו והכשרתו של המנתח, וכיו”ב נתונים הדרושים למטופל לצורך קבלת החלטות מושכלות.

הרופא נדרש לעתים קרובות לשמור על המטופל תחת השגחה גבוהה למשך תקופה מסוימת לאחר הניתוח. על רופא לקיים פגישת מעקב עם מטופל כדי לדון במה שהתרחש במהלך הניתוח.

השגחה זו כוללת לרוב בדיקות כדי לקבוע שאכן ניתן לשחרר את המטופל במועד מסוים מבית החולים או לחלופין על מנת לקבל את ההחלטה שמצבו של המטופל עדיין לא יציב ברמה בה ניתן לשחררו מבית החולים.

אם אתם חושדים כי נגרם לכם או ליקירכם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית בניתוח, פנו אלינו לצורך קבלת ייעוץ וסיוע. משרדנו יאסוף את החומר הרפואי ויתייעץ עם המומחים הטובים ביותר על מנת להגיע למסקנה אודות הדרך הטובה ביותר להתקדם במקרה שלכם.

תביעת רשלנות רפואית בניתוח

אתם מוזמנים לעקוב אחר עמוד הפייסבוק שלנו

מאמרים נוספים..

רשלנות רפואית אסותא אשדוד

רשלנות רפואית אסותא

למרות הרמה הגבוהה של השירותים הרפואיים, רשלנות רפואית אסותא בהחלט יכולה להתרחש. ובמידה ונגרם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית, זכותכם להגיש תביעת פיצויים כנגד בית החולים.

רשלנות רפואית תסמונת דאון

רשלנות רפואית תסמונת דאון

כאשר מדברים על רשלנות רפואית תסמונת דאון, זוהי בעצם רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון. והיא כמובן נמצאת תחת המטריה הגדולה של רשלנות רפואית בהריון ולידה.

שיתוק מוחין בעקבות רשלנות רפואית

רשלנות רפואית ושיתוק מוחין

רשלנות רפואית ושיתוק מוחין לעתים הולכים יחדיו, כלומר במקרים מסוימים מדובר בשיתוק בשיתוק מוחין אשר נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית. אך עצם אבחנו של שיתוק מוחין

רשלנות רפואית פיברומיאלגיה

רשלנות רפואית ופיברומיאלגיה

תביעות רשלנות רפואית ופיברומיאלגיה אינן תביעות שכיחות בנוף התביעות הרפואיות, אך בהחלט ישנם מקרים בהם ישנו חשש לרשלנות רפואית באבחון המחלה והצדקה להגשת תביעת פיצויים

רשלנות רפואית דלקת קרום המוח

רשלנות רפואית בדלקת קרום המוח

רשלנות רפואית בדלקת קרום המוח עלולה לגרום לתוצאות לפגיעות קשות, ובכללן גם מותו של החולה. כמו בכל מחלה ובכל תחומי הרפואה, עלולים להיות כשלים שהם

רשלנות רפואית לוקמיה

רשלנות רפואית ולוקמיה

רשלנות רפואית ולוקמיה עלולים להוביל לסיבוכים רפואיים קשים, ואף לפטירתם של החולים. ובעקבות כך, אלו עשויות להיות עילות להגשת תביעת פיצויים רשלנות רפואית לוקמיה. במאמר

רשלנות ניתוח בבית חולים

רשלנות ניתוח בבית חולים

בית החולים מחויב לביטחונכם האישי והרפואי. נקודה. בין אם מדובר בביקור רפואי בן כמה שעות ובין אם מדובר באשפוז קצר או ממושך. ולא משנה האם

תביעת רשלנות רפואית דוגמא 2

מקרים של רשלנות רפואית

מתלבטים לגבי תביעה על מקרים של רשלנות רפואית? מתי ניתן ואפשרי לתבוע? מתי זה נועד לכישלון? ובכלל איך להוציא את הפיצוי המגיע לכם לאחר שהצוות

רשלנות רפואית עורכי דין מומלצים

רשלנות רפואית עורכי דין מומלצים

רשלנות רפואית עורכי דין מומלצים מטפלים בכל התביעות הקשורות לרשלנות בהליכים רפואיים. לצערנו הרב ישנם מקרים בהם מתבצעות טעויות וכשלים שונים בהליך הרפואי, בעקבותיהן נגרם נזק

רשלנות רפואית תביעה

רשלנות רפואית תביעה

האם המקרה שלכם הוא מקרה של רשלנות רפואית? במידה וכן, כמה שנים לאחור ניתן לתבוע על רשלנות רפואית? מה עלות רשלנות רפואית תביעה, ומה הסיכויים

עורך דין רשלנות רפואית במרכז

עורך דין רשלנות רפואית במרכז

עורך דין רשלנות רפואית במרכז מעניק סיוע משפטי לכל מי שנפגע מרשלנות רפואית או חושש שנגרם לו נזק בגלל רשלנות רפואית.  טלפון לשיחה עכשיו נושא

ייצוג עורך דין לענייני רשלנות רפואית

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין עורך דין לענייני רשלנות רפואית מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button דילוג לתוכן