נקע בקרסול נכות

נקע בקרסול נכות

נקע בקרסול נכות, או נכות בקרסול כתוצאה משבר וכן נכות זמנית שבר בקרסול. ניסינו לעשות קצת סדר במושגים וכן להסביר באופן כללי כיצד קובעים נכות על פגיעה בקרסול. אם זה קרה כתוצאה מתאונת עבודה כדאי לקרוא יותר בהרחבה על תאונת עבודה ועל חובת המעסיק במקרה זה. כנסו למאמר תאונת עבודה חובת המעסיק.

הנכויות השכיחות בקרסול כגון נקע בקרסול נכות באחוזים כמה זה מקנה

אילו נכויות קיימות בפגיעות בקרסול וגובה אחוזי נכות ביטוח לאומי טבלה שהן מקנות: הגבלה בתנועת פרק הקרסול – מקנה 5-10% אחוזי נכות, קשיון – 20-30% נכות (תלוי אם מדובר בקשיון נח או לא), נקע בקרסול נכות – בין 1% ל-20%, תלוי מאוד בחומרת הפגיעה. חומרת נקע בקרסול נכות נקבעת בהתאם לשני פרמטרים – רמת הפגיעה ברצועות – האם הם יציבות או לא. וכן גודל הפתיחה, הפתיחה נמדדת במעלות – פתיחה לא משמעותית היא פתיחה של פחות מ-5 מעלות, מ-5 עד 10 מעלות היא פתיחה קלה עד בינונית ומקנה 5% נכות, מ-10 עד 15 מעלות נחשבת לפתיחה ניכרת ומקנה 10% נכות, פתיחה של יותר מ-15 מעלות יחד עם חוסר יציבות קשה של הרצועות מקנה 20%.

נקע בקרסול נכות
נקע בקרסול נכות

נכות בקרסול כתוצאה משבר

בדרך כלל שבר שגורם נכות בקרסול אמור להקנות לפחות 10% נכות לצמיתות. אך יש מקרים רבים שהוועדה אינה מאשרת אחוזי נכות על שבר בקרסול. אנו כמשרד עורך דין מומחה מסוגלים להשיג הכרה של נכות בקרסול. טבלת אחוזי הנכות שנכתבה בשנת 1964 סותרת את עצמה לעתים, ולכן גם בעניין נכות בקרסול ניתן למצוא חוסר בהירות בטבלה שתגרום לוועדה לקבל את הבקשה בהכרת הנכות בקרסול כנכות לצמיתות הגורמת לאיבוד כושר העבודה. אנו נעמוד על כך שתקבלו את אחוזי הנכות המגיעים לכם ולא נתפשר על פחות, כמו כן נוכל להנחות אתכם כיצד מוציאים תו נכה שאתם זקוקים לו עכשיו עקב הפגיעה בקרסול.

נכות בקרסול כתוצאה משבר
נכות בקרסול כתוצאה משבר

נכות זמנית שבר בקרסול

יש מצבים בהם נקבעת נכות זמנית שבר בקרסול במצבים מסוימים הוא אחד מהם. הקרסול בנוי מ-3 עצמות, יש את הפטישון (המלאולוס) הפנימי שממוקם בצד המודיאלי של השוק, יש את הפטישון החיצוני המהווה את סופה של עצם השוק, העצם השלישית היא הערקום (הטאלוס) היא נמצאת בחלק התחתון של המפרק. נכות זמנית שבר בקרסול נוצר לאחר חבלה חזקה שגורמת לשבר בקצה התחתון של השוק. הטיפול של נכות זמנית שבר בקרסול הוא בדרך כלל גבס והימנעות מדריכה. ובמקרים של שבר חמור הטיפול המומלץ הוא ניתוח. שבר בקרסול מלווה בדרך כלל בכאבים, נפיחות ושטפי דם.

נכות זמנית שבר בקרסול
האם אפשר לקבל נכות זמנית על שבר בקרסול?

כיצד קובעים נכות

כיצד קובעים נכות בשבר בקרסול? אחוזי הנכות בשבר בקרסול נקבעים לפי חומרת השבר, בהתאם לשלוש דרגות. שבר בקרסול עם קישיון לא נח מקנה 30% נכות, שבר בקרסול עם קישיון נח מזכה רק ב-20 אחוז. ואילו אם הנזק מסתכם בהגבלה בתנועות הקרסול אזי ייקבעו 10% נכות. הדברים נראים פשוטים אך הבאנו כאן רק את הנקודות העיקריות. אם ברצונכם לדעת באמת כיצד קובעים נכות ואיך ניתן להשפיע מומלץ להתייעץ אתנו לאור ניסיוננו הרב בתחום. יש פרטים שיכולים להביא לכם אחוזי נכות נוספים ולהשפיע על האופן כיצד קובעים נכות במוסד לביטוח הלאומי. לכן תמיד מומלץ להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית בתל אביב המנוסה בעניינים אלו, אז גם אם אתם חושבים שכבר ניסיתם הכול, אצלנו עוד לא הייתם!

כיצד קובעים נכות
אנו יודעים כיצד קובעים נכות ולכן אנו יכולים לייצג אתכם בהצלחה בתיק נכות

 

ייצוג נקע בקרסול נכות

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין נקע בקרסול נכות מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button