ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון היא אחד השלבים בעת הגשת תביעה נגד משרד הביטחון. תפקיד הוועדה הוא לקבוע את אחוזי הנכות שיש לכם. זה ישפיע על סכום הפיצויים וההטבות שתקבלו, ולכן ישנה חשיבות רבה להחלטות הוועדה. ומסיבה זו חשוב לעבור הכנה לוועדה רפואית משרד הביטחון. בטרם ההופעה בפני הוועדה, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין משרד הביטחון ולקבל את כל המידע לגבי אופן הפעולה של הוועדה, המסמכים הדרושים וכל ההליכים.

בשלבים הראשונים, לאחר הגשת תביעה נגד משרד הביטחון, היא נבדקת על ידי קצין התגמולים. המטרה של קצין התגמולים הוא לבחון האם הפגיעה שלכם אכן עומדת בתנאים המוכרים בחוק הנכים. במידה ואתם עומדים בתנאים, עוברים לשלב הבא שהוא קביעת אחוזי הנכות על ידי הוועדה.

ועדה רפואית משרד הביטחון טיפים

וועדה רפואית משרד הביטחון

וועדה רפואית משרד הביטחון כוללת רופאים המעריכים את הפגיעה התפקודית שנגרמה לכם בעקבות הפציעה (לאחר שהוכרה על ידי קצין התגמולים). אלו הם רופאים מהתחום הרלוונטי לפגיעה שנגרמה לכם.

בהתאם לסוג הפציעה אתם עשויים לפגוש רופאים אורתופדיים, פסיכיאטריים, רופאי עיניים, רופא פנימי וכו‘.

לכל ועדה רפואית ישנו מזכיר/ה האחראים על פרוטוקול הוועדה. תפקידם לתעד את כל הטענות שהובאו בפני הוועדה, את הבדיקות ואת החלטות הרופאים.

את החלטת הוועדה הרפואית לא תקבלו מייד, הדבר עשוי לקחת עד 45 יום. לאחר שהתקבלו ההחלטות, ובמידה ואינכם מרוצים מהחלטות הוועדה ניתן לערער. כאשר אתם חשים כי אחוזי הנכות אינם משקפים בצורה נכונה את המוגבלות שנגרמה לכם, ניתן להגיש ערעור. ערער על ועדה רפואית נעשה בפני ועדה רפואית עליונה.

שימו לב! ועדה רפואית עליונה יכולה לקבל החלטה עצמאית שאינה תלויה בהחלטות הקודמות. המשמעות של זה היא שהוועדה הרפואית העליונה יכולה גם לקבוע לכם אחוזי נכות נמוכים יותר ממה שנקבע קודם. לכן אין להגיע ערעור ללא התייעצות עם עו“ד משרד הביטחון שיכול להעריך את הסיכונים והסיכויים.

הכנה לוועדה רפואית משרד הביטחון

בהמשך תוכלו למצוא טיפים לוועדה רפואית (תחת הכותרת ’ועדה רפואית משרד הביטחון טיפים‘), אבל חשוב לציין כי הכנה לוועדה רפואית משרד הביטחון צריכים לעשות באמצעות עורך הדין. עורך דין לייצוג נכי צה“ל מכיר את כל אופן התנהלות הוועדה, הוא מלווה אתכם בכל ההליכים של הגשת התביעה, חוות דעת רפואיות ואיסוף כל המסמכים הדרושים.

עורך הדין יתדרך אתכם לגבי כל אופן ההתנהלות. הוא יסביר לכם מהם הדברים החשובים שצריך להדגיש בפני הוועדה, ואילו דברים מיותרים. בקרב הוועדה ישנם אנשי מקצוע המסוגלים לבחון את המגבלות ולדעת מי מתחזה – לכן חשוב לתאר בצורה אותנטית ואמינה את כל המגבלות. והכל תוך כדי שיתוף פעולה מלא עם הוועדה.

הכנה לוועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון טיפים

להלן כמה טיפים שיעזרו לכם לקראת ההופעה בפני הוועדה הרפואית, אך זכרו תמיד כי הכנה לוועדה רפואית משרד הביטחון דורשת התייעצות עם עורך דין נכי צה“ל המכיר היטב את אופן התנהלות הוועדה.

  • הכינו רשימה מסודרת של כל הבעיות התפקודיות – ועדה רפואית משרד הביטחון קובעת את אחוזי הנכות שלכם, ולכן עליהם לבחון את היכולות התפקודיות שלכם. זה לא נעשה אך ורק על ידי מסמכים רפואיים, אלא גם על סמך העדויות האישיות שלכם על הקשיים בהם אתם נתקלים בחיי היום יום. אתם בוודאי לא רוצים לשכוח שום דבר, ולכן חשוב להכין רשימה מסודרת. במהלך התקופה בה אתם ממתינים לוועדה הרפואית, שימו לב לכל מגבלה שיש לכם בפעולות היום יום ותרשמו אותה.
  • להתרכז בדברים הרלוונטיים – חשוב לפרט על כל הבעיות, אך על תעמיסו על חברי הוועדה מידע שאינו רלוונטי, כמו למשל מידע על בעיות מהן סבלתם בעבר.
  • הביאו אתכם את כל המסמכים הרפואיים – כאשר מופיעים בפני וועדה רפואית משרד הביטחון, כל התיק הרפואי כבר אמור להיות אצל חברי הוועדה. אך יתכן כי מסמכים רפואיים שהעברתם למשרד הביטחון בתקופה מאוחרת יותר של התהליך, לא הגיעו אל התיק הרפואי. לכן חשוב שיהיו לכם כל העתקים ושתביאו אותם לוועדה.
  • שתפו פעולה עם הבדיקה הגופנית – הוועדה תבקש לערוך בדיקה גופנית על מנת לבדוק את המגבלות שיש לכם. חשוב לשתף פעולה עם הוועדה, אך להדגיש בפניהם כל מגבלה וכל כאב. אם מבקשים מכם לעשות פעולה, ואתם יכולים לעשות אותה אך הדבר גורם לכאבים – חשוב שחברי הוועדה יהיו מודעים לכאב וכל קושי בפעולה.

ועדה רפואית משרד הביטחון

עורך דין משרד הביטחון

מוזמנים להופיע בפני ועדה רפואית? נפצעת במהלך השירות הצבאי?

עורך דין אילן בנימיני מעניק ייצוג לנכי צה“ל במגוון תביעות נגד משרד הביטחון. למשרדינו ניסיון עשיר בייצוג חיילי צה“ל ואנשי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם, בגוף או בנפש. אנו מטפלים במגוון סוגי תביעות משפטיות הכוללות תביעות רשלנות רפואית, פציעות בצה“ל, פוסט טראומה בשירות הצבאי, החמרת מצב, נכות מוסבת ועוד.

עו”ד רשלנות רפואית אילן בנימיני בפייסבוק

מאמרים נוספים..

ערעור לועדת ערעורי נכים

ערעור לועדת ערעורי נכים

הפעם אנו רוצים לדבר אתכם על ערעור לועדת ערעורי נכים, הוועדה הקובעת את שיעורי הנכות שלכם, ולכך יש השלכות על סכום הפיצויים שתקבלו. במאמר זה נסביר על הליכי הגשת הערעור, ומתי מגישים ערעור לבית משפט ועדה רפואית. אם הגשתם ערעור או חושבים לעשות זאת, חשוב להתייעץ עם עורך דין ערעור לוועדה עליונה.

עורכי דין ייצוג מול אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום הוא עורך דין אשר מביא איתו ניסיון בהתנהלות מול משרד הביטחון ותביעות של חיילי צה“ל וכוחות הביטחון. אמנם תכליתו של אגף השיקום היא להעניק סיוע ולרכז את כל הפניות של נכי צה“ל, אך בפועל לא פשוט להתנהל מול הגוף הזה ללא עזרתם של עורכי דין ייצוג מל אגף

דוח פציעה משרד הביטחון

דוח פציעה צהל

דוח פציעה צהל הוא דוח הממולא עם התרחשות אירוע בו נפגע חייל, זהו דוח בסיסי ופשוט, אך יש לו חשיבות רבה. לעתים מדובר בפציעות קלות, וללא גרימת נזק ארוך טווח. אך מנגד, ישנם חיילים אשר נפגעים במהלך השירות הצבאי, והדבר משפיע על המשך תפקודם במהלך החיים, מנכויות ומגבלות פיזיות ועד פגיעות פוסט

דוח פציעה דיגיטלי

דוח פציעה דיגיטלי

נכון להיום עדיין לא קיים דוח פציעה דיגיטלי עבור נפגעי צה“ל. כלומר אין דו“ח פציעה דיגיטלי אותו ניתן למלא בצורה מקוונת. הדו“ח הקיים הוא עדיין מסמך פיזי אותו יש למלא בצורה ידנית. במאמר זה נסביר על חשיבותו של דוח הפציעה וגם איך ממלאים דוח פציעה. אין לראות בדברים תחליף לייעוץ משפטי, מומלץ

עורך דין תביעות משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז מעניק ייצוג לכל אנשי כוחות הביטחון, מצה“ל והמשטרה, ועד משמר הכנסת והמוסד. טלפון לשיחה עכשיו השירות הביטחוני, בין אם זה במסגרת השירות הסדיר, המילואים או הקבע, מזמן איתו סיטואציות מסוכנות. זוהי המציאות של חיינו, לעתים אנשים נפצעים במהלך השירות, או חולים במחלות הקשורות לשירות הצבאי. אלו

טופס החמרת מצב משרד הביטחון

החמרת מצב משרד הביטחון

מאמר זה דן בנושא של החמרת מצב משרד הביטחון, והוא מיועד עבור מי שסובל מנכות שכבר הוכרה בעבר על ידי משרד הביטחון, אך בחלוף הזמן חלה החמרה בעצימות הפגיעה המוכרת. טלפון לשיחה עכשיו על מנת למנוע בלבול, זהו הזמן להסביר בקצרה מהו ההבדל בין החמרה משרד הביטחון לבין הכרה בנכות או נכות

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא היא אחת מהפציעות העלולות להתרחש במהלך השירות הצבאי, כמו גם בלט דיסק בצבא. פציעות בצבא מסוג זה עלולות להיות תוצאה של אירוע ספציפי שהתרחש במהלך השירות וגרם לפציעה, כמו גם תוצאה של מצב מתמשך הנגרם בהדרגה במהלך הפעילות הצבאית; כמו למש לבעת נשיאת משאות כבדים לאורך זמן. ולאחר שהחיילים

קרע ברצועה הצולבת בצבא

פציעת ברך בצבא

פציעת ברך בצבא היא אחת הפציעות השכיחות של חיילים. היא יכולה להתרחש במהלך פעילות מבצעית, אך גם במהלך אימונים ומאמץ גופני – דברים שעוסקים בהם הרבה במהלך השירות. פציעות יכולות להיות קלות ולעבור לאחר טיפול רפואי ללא מגבלות והשלכות ארוכות טווח, אך לצערנו זה לא תמיד המקרה. לכן יש לקחת זאת בחשבון

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא היא אחת הפציעות מהן יכולים לסבול חיילים, ולא רק חיילים אלא גם ספורטאים וכל מי שעוסק בפעילות גופנית. קרע ברצועה הקדמית הצולבת גורם לבעיות בהליכה ובעיות בטווח התנועה, ולעתים הטיפול דורש גם התערבות כירורגית. במידה ונפגעתם אתם יכולים להגיש תביעה נגד משרד הביטחון לצורך הכרה כנכי צה“ל.

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה אפשרי רק לגבי סוגיות שהן משפטיות, והוא נעשה בפני בית המשפט המחוזי. אך לפני שנדבר על זה כדאי להסביר על כל צורת ההתנהלות של משרד הביטחון לצורך הכרה בפגיעה במהלך השירות.  טלפון לשיחה עכשיו אם נפגעתם במהלך השירות מגיעים לכם אחוזי נכות וזכויות, למעשה הזכויות נקבעות לפי

נכות מוסבת

תביעה לפי תקנה 9

תביעה לפי תקנה 9 היא תביעה העוסקת בנכות מוסבת. הכוונה היא למקרים שבהם התפתחה נכות כלשהי כתוצאה מהנכות הראשית, ופגיעה באיברים או מערכות אחרות כתוצאה מאבדן האיבר בחבלה המוכרת. טלפון לשיחה עכשיו במילים פשוטות אנו מדברים על נכות ראשונית שהוכרה על ידי משרד הביטחון, והיא זו אשר גרמה להתפתחות בעיה נלווית. לדוגמה

הכרה כנכה צהל

הכרה כנכה צהל

בקרב אנשי קבע חוק הנכים החדש מעורר עניין רב, זאת בשל שינויים רבים שהוכנסו בחוק והם משנים את הכללים לגבי הכרה כנכה צהל. החוק החדש נועד לענות על בעיות שנוצרו מהחוק הישן, אך מצד שני גם יוצר בעיות אחרות. אז מה קורה בעת מחלה בשירות הצבאי או חבלה על פי החוק החדש

ייצוג ועדה רפואית משרד הביטחון

עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין ועדה רפואית משרד הביטחון מומלץ
המלצות
מאמרים
נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב - משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button דילוג לתוכן