פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא היא אחת מהפציעות העלולות להתרחש במהלך השירות הצבאי, כמו גם בלט דיסק בצבא. פציעות בצבא מסוג זה עלולות להיות תוצאה של אירוע ספציפי שהתרחש במהלך השירות וגרם לפציעה, כמו גם תוצאה של מצב מתמשך הנגרם בהדרגה במהלך הפעילות הצבאית; כמו למש לבעת נשיאת משאות כבדים לאורך זמן. ולאחר שהחיילים מתלוננים על כאבים ונשלחים לבדיקות, מאובחנת אצלם פריצת דיסק, או בלט דיסק. וזה כמובן מעלה את השאלה האם הם זכאים לתגמולים בעקבות פציעה במהלך השירות הצבאי.
העניין עשוי להיות מורכב, והוא דורש את הוכחת הקשר בין הפעילות הצבאית לבין הפציעה. לצורך כך יש לפנות לייעוץ באמצעות עו“ד מומחה לפציעות בצבא.

בלט דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא

עמוד השדרה (Columna vertebralis) הוא מבנה עצמות קשיח הנושא את משקל חלקו העליון של גוף האדם. הוא מעניק יציבות לגוף וגם מגן על תעלת השדרה. בעמוד השדרה של בני האדם ישנם 24 חוליות באזור שבין הצוואר לבין המותן, ועוד כ 8-10 חוליות נוספות בחלקו התחתון.
על מנת לאפשר גמישות ותנועה בין חוליות העצם ישנם מפרקים. בין החוליות ישנן גם טבעות סחוס המכילות חומר ג‘לטני, אלו מכונות דיסק. תפקידן הוא לבלום זעזועים המופעלים על עמוד השדרה. נשיאה של משקל כבד עשויה לערער את יציבותן, ואז עשוי להתרחש המצב המכונה פריצת דיסק. המונח הרפואי הוא ”בקע דיסק“ והוא מתאר מצב שבו סיבי הדיסק נקרעו והחומר הג‘לטיני שבתוכו יצא החוצה.

עוד מומחה לפציעות בצבא

בלט דיסק בצבא

בלט דיסק עשוי להתרחש באופן דומה, זוהי פגיעה קצת יותר עדינה מפריצת דיסק. במצב זה נפגעים הסיבים של הדיסק ונוצרת בו בליטה, כלומר עיוות של הדיסק ללא יציאה של הנוזל החוצה. מצב שכזה, אם לא יטופל, עשוי להפוך לפריצת דיסק בהמשך.

הטיפול המקובל במקרים של בלט דיסק הוא בדרך כלל פעילות גופנית מתאימה ופיזיותרפיה. יש צורך לעבוד על השרירים המייצבים ולהרבות בהליכה. חשוב לעשות זאת בהשגחה ותחת הדרכה נכונה, פעילות גופנית לא נכונה עשויה להחריף את הבעיה.

התסמינים של בלט דיסק בגב כוללים כאב באזור הגב התחתון, התכווצויות שרירים בגב התחתון והדבר מקרין גם לאזור הרגליים. אך יתכנו גם כאבים באזור הצוואר ואפילו הידיים. הדבר עלול להביא להופעת דלקות ולחצים על עצבים שונים. הספרות הרפואית מתארת גם מקרים בהם היו מקרי בלט דיסק ללא כאבים, אך אלו נחשבים למקרים נדירים.

אבחון פריצת דיסק בצבא או בלט דיסק יכול להתבצע באמצעות בדיקות CT ובדיקות MRI. למרות היתרונות של בדיקת MRI, מערכת הבריאות נוטה להסתמך על בדיקות CT משיקולים כלכליים. במקרים מסוימים מתבצעות גם בדיקות EMG במטרה למנוע נזק נוירולוגי.

הטיפול בפריצת דיסק תלוי בחומרת הבעיה. במידה ואין פגיעה עצבית, בדרך כלל ניתן לטפל ללא ניתוח. הטיפולים כוללים משככי כאבים, פיזיותרפיה ותרופות שונות. במצבים אחרים דרושה התערבות כירורגית.

תביעה נגד משרד הביטחון

במקרה של בלט דיסק בצבא / פריצת דיסק בצבא ניתן לתבוע את משרד הביטחון. הקושי המרכזי הוא להוכיח את הקשר הסיבתי בין הפציעה לבין השירות הצבאי. מדובר בהוכחה משפטית המבוססת על עדויות רפואיות וידע רפואי מעמיק, לכן יש צורך בסיוע משפטי מתאים, כלומר עורך דין רפואי ולא סתם עורך דין תביעות נזיקין. עו“ד מומחה לפציעת בצבא צריך להביא איתו את הידע הרפואי, הידע המשפטי וההכרות עם אופן ההתנהלות של המערכת הצבאית ותביעות נגד משרד הביטחון.

פציעות מסוג זה עלולות להתרחש משחיקה טבעית, ולכן לצורך ההוכחה יש לבחון גם את ההיסטוריה הרפואית. אם אין לחייל היסטוריה של בעיות בגב, קל יהיה יותר להוכיח כי השירות הצבאי גרם לפציעה. עצם הפציעה אינה מקנה באופן אוטומטי אחוזי נכות, במידה והפציעה גרמה למגבלות או פגמים, בהתאם למוגדר בחוק הנכים, תוכלו לזכות באחוזי נכות. לצורך כך יש לבחון את ההגבלות התנועתיות והנזקים הנוירולוגים שנגרמו.

פריצת דיסק בצבא

עו“ד מומחה לפציעות בצבא

במידה ואתם חשים בכאבים חשוב שתדווחו על כך למפקדים ותיבדקו על ידי רופאים. חשוב מאוד למלא ד“וח פציעה בצבא (טופס 141). דו“ח זה מתאר את השתלשלות האירועים והוא חתום על ידי מפקדים ורופאים. דו“ח זה חשוב מאוד לצורך תחילתם של ההליכים המשפטיים.

חשוב להקדים לפנות אל עו“ד מומחה לפציעות בצבא על מנת לקבל הדרכה מדויקת כיצד לנהוג. עורך דין תביעות משרד הביטחון יבדוק את ההיסטוריה הרפואית תוך כדי התייעצות עם אנשי מקצוע מהתחום הרפואי והפעלת שיקולים משפטיים, ויעניק לכם את הליווי בהגשת תביעה נגד משרד הביטחון. אילן בנימיני, עורך דין נכי צה”ל מומלץ, עומד לשירותכם.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

 

ייצוג פריצת דיסק בצבא

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין פריצת דיסק בצבא מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור