פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא היא אחת מהפציעות העלולות להתרחש במהלך השירות הצבאי, כמו גם בלט דיסק בצבא. פציעות בצבא מסוג זה עלולות להיות תוצאה של אירוע ספציפי שהתרחש במהלך השירות וגרם לפציעה, כמו גם תוצאה של מצב מתמשך הנגרם בהדרגה במהלך הפעילות הצבאית; כמו למש לבעת נשיאת משאות כבדים לאורך זמן. ולאחר שהחיילים מתלוננים על כאבים ונשלחים לבדיקות, מאובחנת אצלם פריצת דיסק, או בלט דיסק. וזה כמובן מעלה את השאלה האם הם זכאים לתגמולים בעקבות פציעה במהלך השירות הצבאי.
העניין עשוי להיות מורכב, והוא דורש את הוכחת הקשר בין הפעילות הצבאית לבין הפציעה. לצורך כך יש לפנות לייעוץ באמצעות עו“ד מומחה לפציעות בצבא.

נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב - משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים

בלט דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא

עמוד השדרה (Columna vertebralis) הוא מבנה עצמות קשיח הנושא את משקל חלקו העליון של גוף האדם. הוא מעניק יציבות לגוף וגם מגן על תעלת השדרה. בעמוד השדרה של בני האדם ישנם 24 חוליות באזור שבין הצוואר לבין המותן, ועוד כ 8-10 חוליות נוספות בחלקו התחתון.
על מנת לאפשר גמישות ותנועה בין חוליות העצם ישנם מפרקים. בין החוליות ישנן גם טבעות סחוס המכילות חומר ג‘לטני, אלו מכונות דיסק. תפקידן הוא לבלום זעזועים המופעלים על עמוד השדרה. נשיאה של משקל כבד עשויה לערער את יציבותן, ואז עשוי להתרחש המצב המכונה פריצת דיסק. המונח הרפואי הוא ”בקע דיסק“ והוא מתאר מצב שבו סיבי הדיסק נקרעו והחומר הג‘לטיני שבתוכו יצא החוצה.

עוד מומחה לפציעות בצבא

בלט דיסק בצבא

בלט דיסק עשוי להתרחש באופן דומה, זוהי פגיעה קצת יותר עדינה מפריצת דיסק. במצב זה נפגעים הסיבים של הדיסק ונוצרת בו בליטה, כלומר עיוות של הדיסק ללא יציאה של הנוזל החוצה. מצב שכזה, אם לא יטופל, עשוי להפוך לפריצת דיסק בהמשך.

הטיפול המקובל במקרים של בלט דיסק הוא בדרך כלל פעילות גופנית מתאימה ופיזיותרפיה. יש צורך לעבוד על השרירים המייצבים ולהרבות בהליכה. חשוב לעשות זאת בהשגחה ותחת הדרכה נכונה, פעילות גופנית לא נכונה עשויה להחריף את הבעיה.

התסמינים של בלט דיסק בגב כוללים כאב באזור הגב התחתון, התכווצויות שרירים בגב התחתון והדבר מקרין גם לאזור הרגליים. אך יתכנו גם כאבים באזור הצוואר ואפילו הידיים. הדבר עלול להביא להופעת דלקות ולחצים על עצבים שונים. הספרות הרפואית מתארת גם מקרים בהם היו מקרי בלט דיסק ללא כאבים, אך אלו נחשבים למקרים נדירים.

אבחון פריצת דיסק בצבא או בלט דיסק יכול להתבצע באמצעות בדיקות CT ובדיקות MRI. למרות היתרונות של בדיקת MRI, מערכת הבריאות נוטה להסתמך על בדיקות CT משיקולים כלכליים. במקרים מסוימים מתבצעות גם בדיקות EMG במטרה למנוע נזק נוירולוגי.

הטיפול בפריצת דיסק תלוי בחומרת הבעיה. במידה ואין פגיעה עצבית, בדרך כלל ניתן לטפל ללא ניתוח. הטיפולים כוללים משככי כאבים, פיזיותרפיה ותרופות שונות. במצבים אחרים דרושה התערבות כירורגית.

תביעה נגד משרד הביטחון

במקרה של בלט דיסק בצבא / פריצת דיסק בצבא ניתן לתבוע את משרד הביטחון. הקושי המרכזי הוא להוכיח את הקשר הסיבתי בין הפציעה לבין השירות הצבאי. מדובר בהוכחה משפטית המבוססת על עדויות רפואיות וידע רפואי מעמיק, לכן יש צורך בסיוע משפטי מתאים, כלומר עורך דין רפואי ולא סתם עורך דין תביעות נזיקין. עו“ד מומחה לפציעת בצבא צריך להביא איתו את הידע הרפואי, הידע המשפטי וההכרות עם אופן ההתנהלות של המערכת הצבאית ותביעות נגד משרד הביטחון.

פציעות מסוג זה עלולות להתרחש משחיקה טבעית, ולכן לצורך ההוכחה יש לבחון גם את ההיסטוריה הרפואית. אם אין לחייל היסטוריה של בעיות בגב, קל יהיה יותר להוכיח כי השירות הצבאי גרם לפציעה. עצם הפציעה אינה מקנה באופן אוטומטי אחוזי נכות, במידה והפציעה גרמה למגבלות או פגמים, בהתאם למוגדר בחוק הנכים, תוכלו לזכות באחוזי נכות. לצורך כך יש לבחון את ההגבלות התנועתיות והנזקים הנוירולוגים שנגרמו.

נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב - משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים
פריצת דיסק בצבא

עו“ד מומחה לפציעות בצבא

במידה ואתם חשים בכאבים חשוב שתדווחו על כך למפקדים ותיבדקו על ידי רופאים. חשוב מאוד למלא ד“וח פציעה בצבא (טופס 141). דו“ח זה מתאר את השתלשלות האירועים והוא חתום על ידי מפקדים ורופאים. דו“ח זה חשוב מאוד לצורך תחילתם של ההליכים המשפטיים.

חשוב להקדים לפנות אל עו“ד מומחה לפציעות בצבא על מנת לקבל הדרכה מדויקת כיצד לנהוג. עורך דין תביעות משרד הביטחון יבדוק את ההיסטוריה הרפואית תוך כדי התייעצות עם אנשי מקצוע מהתחום הרפואי והפעלת שיקולים משפטיים, ויעניק לכם את הליווי בהגשת תביעה נגד משרד הביטחון. אילן בנימיני, עורך דין נכי צה”ל מומלץ, עומד לשירותכם.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

 

מאמרים נוספים..

חוברת זכויות נכי צהל

חוברת זכויות נכי צה”ל

חוברת זכויות נכי צה”ל – לצערנו אין לנו חוברת זכויות נכי צה“ל המאגדת את כל הזכויות המגיעות לכם, אך בכל זאת החלטנו לכתוב לכם מדריך קצר המרכז את עיקרי הזכויות. כמובן שאם יש לכם ספקות או שאלות אתם יכולים לפנות למשרדינו או למשרדי אגם השיקום במשרד הביטחון. נפגעתם במהלך שירות המדינה? יתכן שמגיעים

נכי צהל זכויות

זכויות נכי צהל

זכויות נכי צהל | נכי צהל זכויות נפגעתם במהלך שירות המדינה? יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים. אל תוותרו על הפיצויים! לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם לאור המצב – משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק* המשך לבדיקת התאמה *כפוף לכמות מסמכים כאשר מדברים על זכויות נכי צהל, בראש

ערעור לועדת ערעורי נכים

ערעור לועדת ערעורי נכים

הפעם אנו רוצים לדבר אתכם על ערעור לועדת ערעורי נכים, הוועדה הקובעת את שיעורי הנכות שלכם, ולכך יש השלכות על סכום הפיצויים שתקבלו. במאמר זה נסביר על הליכי הגשת הערעור, ומתי מגישים ערעור לבית משפט ועדה רפואית. אם הגשתם ערעור או חושבים לעשות זאת, חשוב להתייעץ עם עורך דין ערעור לוועדה עליונה.

עורכי דין ייצוג מול אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום הוא עורך דין אשר מביא איתו ניסיון בהתנהלות מול משרד הביטחון ותביעות של חיילי צה“ל וכוחות הביטחון. אמנם תכליתו של אגף השיקום היא להעניק סיוע ולרכז את כל הפניות של נכי צה“ל, אך בפועל לא פשוט להתנהל מול הגוף הזה ללא עזרתם של עורכי דין ייצוג מל אגף

דוח פציעה משרד הביטחון

דוח פציעה צהל

דוח פציעה צהל הוא דוח הממולא עם התרחשות אירוע בו נפגע חייל, זהו דוח בסיסי ופשוט, אך יש לו חשיבות רבה. לעתים מדובר בפציעות קלות, וללא גרימת נזק ארוך טווח. אך מנגד, ישנם חיילים אשר נפגעים במהלך השירות הצבאי, והדבר משפיע על המשך תפקודם במהלך החיים, מנכויות ומגבלות פיזיות ועד פגיעות פוסט

דוח פציעה דיגיטלי

דוח פציעה דיגיטלי

נכון להיום עדיין לא קיים דוח פציעה דיגיטלי עבור נפגעי צה“ל. כלומר אין דו“ח פציעה דיגיטלי אותו ניתן למלא בצורה מקוונת. הדו“ח הקיים הוא עדיין מסמך פיזי אותו יש למלא בצורה ידנית. במאמר זה נסביר על חשיבותו של דוח הפציעה וגם איך ממלאים דוח פציעה. אין לראות בדברים תחליף לייעוץ משפטי, מומלץ

עורך דין תביעות משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז מעניק ייצוג לכל אנשי כוחות הביטחון, מצה“ל והמשטרה, ועד משמר הכנסת והמוסד. נפגעתם במהלך שירות המדינה? יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים. אל תוותרו על הפיצויים! לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם לאור המצב – משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק* המשך לבדיקת

טופס החמרת מצב משרד הביטחון

החמרת מצב משרד הביטחון

מאמר זה דן בנושא של החמרת מצב משרד הביטחון, והוא מיועד עבור מי שסובל מנכות שכבר הוכרה בעבר על ידי משרד הביטחון, אך בחלוף הזמן חלה החמרה בעצימות הפגיעה המוכרת. נפגעתם במהלך שירות המדינה? יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים. אל תוותרו על הפיצויים! לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון היא אחד השלבים בעת הגשת תביעה נגד משרד הביטחון. תפקיד הוועדה הוא לקבוע את אחוזי הנכות שיש לכם. זה ישפיע על סכום הפיצויים וההטבות שתקבלו, ולכן ישנה חשיבות רבה להחלטות הוועדה. ומסיבה זו חשוב לעבור הכנה לוועדה רפואית משרד הביטחון. בטרם ההופעה בפני הוועדה, חשוב מאוד להתייעץ עם

קרע ברצועה הצולבת בצבא

פציעת ברך בצבא

פציעת ברך בצבא היא אחת הפציעות השכיחות של חיילים. היא יכולה להתרחש במהלך פעילות מבצעית, אך גם במהלך אימונים ומאמץ גופני – דברים שעוסקים בהם הרבה במהלך השירות. פציעות יכולות להיות קלות ולעבור לאחר טיפול רפואי ללא מגבלות והשלכות ארוכות טווח, אך לצערנו זה לא תמיד המקרה. לכן יש לקחת זאת בחשבון

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא היא אחת הפציעות מהן יכולים לסבול חיילים, ולא רק חיילים אלא גם ספורטאים וכל מי שעוסק בפעילות גופנית. קרע ברצועה הקדמית הצולבת גורם לבעיות בהליכה ובעיות בטווח התנועה, ולעתים הטיפול דורש גם התערבות כירורגית. במידה ונפגעתם אתם יכולים להגיש תביעה נגד משרד הביטחון לצורך הכרה כנכי צה“ל.

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה אפשרי רק לגבי סוגיות שהן משפטיות, והוא נעשה בפני בית המשפט המחוזי. אך לפני שנדבר על זה כדאי להסביר על כל צורת ההתנהלות של משרד הביטחון לצורך הכרה בפגיעה במהלך השירות.  נפגעתם במהלך שירות המדינה? יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים. אל תוותרו על הפיצויים! לחיילים אנשי

ייצוג פריצת דיסק בצבא

עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין פריצת דיסק בצבא מומלץ
המלצות
מאמרים
נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב - משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button דילוג לתוכן