עורך דין לרשלנות רפואית

רשלנות רפואית בבית החולים

במקרים שונים אנשים אשר עוברים פרוצדורה רפואית עשויים להזדקק לעזרתו של עורך דין לרשלנות רפואית. אנו כמובן מאחלים לכולם חיים בריאים. ואם תזדקקו לטיפול רפואי, אנו מקווים כי תקבלו את הטיפול הטוב ביותר ללא שום תקלות או מקרים של רשלנות בבית החולים. אך בפועל ישנם מקרים רבים בהם מטופלים מגיעים למצבים אלו. אלו יכולים להיות מקרים של רשלנות באבחון רפואי ומקרים של רשלנות בטיפול עצמו.

רשלנות רפואית בבית החולים

רשלנות רפואית בבית החולים

 

מקרים של רשלנות רפואית יכולים להתרחש בתחומים שונים של הרפואה, מ רשלנות ברפואת שיניים ועד הטיפול בהיריון. רשלנות רפואית הקשורה לניתוח גב היא אחד המקרים השכיחים בגינם אנשים פונים לעזרתו של עורך דין המתעסק ברשלנות רפואית.

ניתוחי גב הם ניתוחים שכיחים, אך גם מסוכנים מאוד ולצערנו הרב אנו שומעים לעתים על מקרים של רשלנות רפואית בניתוח גב. מבין המקרים השונים של רשלנות רפואית, זהו אחד הבעייתיים ביותר מבחינת פוטנציאל הנזק הטמון בטעות.

הגב, ובעיקר עמוד השדרה הם אזורים מאוד רגישים. עוברים בהם תאי עצב חשובים ועמוד השדרה קשור לכל היציבה וההליכה של האדם. כך שפגיעה בעמוד השדרה בקלות יכולה להפוך לנכות. כאבים בגב אף מקרינים לאזורים אחרים בגוף.

אחת הבעיות השכיחות בעמוד השדרה היא פריצת דיסק. אך באותה המידה אלו יכולות להיות בעיות בשרירי הגב, בעיות מפרקים ואפילו גידולים סרטניים. גם נפילות ותאונות יכולות להיות סיבה לבעיות בגב.

גם משך ההחלמה והשיקום של בעיות גב, כמו למשל לאחר ניתוח פריצת דיסק, נחשב לארוך וממושך, דבר שבפניי עצמו הוא בעיה.

רשלנות רפואית הקשורה לגב יכולה להתבטא בצורות שונות – זוהי יכולה להיות טעות באבחון (רשלנות באבחון רפואי), או רשלנות בטיפול שאינו טיפול ניתוחי.

במידה וישנו חשש למקרה של רשלנות בבית החולים, יש צורך לפנות לעורך דין לרשלנות רפואית. עורכי דין עוסקים בנושאים שונים ומגוונים – מהסכמי ממון וגירושין ועד עבירות מס. כל תחום דורש את ההתמחות המתאימה והניסיון. אך כאשר מדובר בתביעות רשלנות רפואית יש צורך בעורך דין רפואי – כלומר עורך דין שלצד הידע המשפטי המתאים יש לו גם הבנה כללית בתחום הרפואה וההליכים הרפואיים.

רשלנות באבחון רפואי

אנשים יכולים להגיע אל הרופא בנסיבות שונות. מקרה קלסי הוא אדם הסובל מכאבי גב ופונה אל הרופא. המטרה היא לדעת מה גורם לכאבי הרב ובהתאם לכך להעניק את הטיפול הנכון עבור בעיה מסוג זה. לצורך כך חייבים קודם כל לבצע אבחון ולזהות את הגורם לבעיה. כל טעות בשלב זה עלולה להסתיים בטיפול שאינו מתאים, ולכך ישנן השלכות רבות.

טעות באבחון יכולה לגרום לא רק לטיפול שאינו מתאים, אלא לאי טיפול או טיפול מיותר. למשל אם הסיבה לכאב היא גידול בעמוד השדרה והצוות הרפואי אינו מזהה זאת, הם עלולים להעניק טיפול במשככי כאבים בשעה שהגידול רק הולך ומחמיר.

לא כל מקרה של טעות באבחון מוגדר כרשלנות רפואית, יש כאן עניין של סבירות. על הרופא חלה החובה לחקור את הבעיה ולזהות את הגורמים האפשריים לבעיה. בשפה הרפואית זה מכונה אנמנזה. הרופאים צריכים לעבוד על פי הסטנדרטים בתחום. לצורך הדוגמה כאשר חולה מתלונן על כאבי גב, על הרופא לתשאל אותו על כל דבר שיכול היה לגרום לכאב – האם עסק בפעילות מאמצת, האם יש לו היסטוריה של בעיות שכאלו, האם הוא נמצא תחת טיפול תרופתי וכו. התשאול הוא חלק חשוב, אך בהמשך ישנן בדיקות שונות, כמו למשל בדיקות רנטגן, בדקות CT, בדיקות דם וכו‘.

הרופא אינו יכול להסתפק במידע שמוסר החולה, עליו לשאול שאלות באופן אקטיבי. בסופו של דבר על הרופא לבצע אבחנה מבדלת על מנת לצמצם את האפשרויות ולראות מה הסיבה הסבירה שגורמת לבעיה.

אם הרופא ביצע את הכל על פי הספר, עדיין תיתכן טעות אך זהו אינו מקרה של רשלנות רפואית. אך במידה והרופא לא ביצע את הבדיקות הסבירות ומיהר לקבוע אבחנה, זהו עשוי להיות מקרה של רשלנות באבחון רפואי. לא קל להוכיח זאת, לצורך כך יש צורך ב עורך דין מומחה לרשלנות רפואית.

רשלנות באבחון רפואי

רשלנות רפואית בניתוח גב

אבחון רפואי שגוי עשוי לגרום לניתוח מיותר. אך לצערנו הרב גם כאשר האבחון נכון ומדויק, עדיין יתכנו מקרים של רשלנות בבית החולים במהלך הטיפול עצמו. גם כאן חשוב להסביר כי לא תמיד ניתוח מצליח להשיג את המטרות שלהן החולה והרופאים ציפו, אבל אין זה אומר שמדובר במקרה של רשלנות.

רשלנות רפואית על פי הדין כאשר הניתוח בוצע תוך נקיטת רמת מיומנות ו/או זהירות בלתי סבירות. במידה ונגרם לכם נזק כתוצאה מניתוח גם, אל תמהרו להסיק מסקנות כי מדובר ברשלנות רפואית. אך מצד שני כדאי לפנות ל עורך דין לרשלנות רפואית על מנת לבדוק זאת. אם אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית בניתוח גב, תוכלו לתבוע על כך פיצויים.

רשלנות רפואית בניתוח גב

עורך דין לרשלנות רפואית

במידע ונגרם לכם נזק במהלך הניתוח, או כאשר מדובר באבחון שגוי או כל דבר שאינו נראה לכם תקין , התייעצו עם עורך דין המתעסק בתבעות רשלנות רפואית. עורך הדין יכול לבקש את דוח הניתוח והמסמכים השונים מהתיק הרפואי על מנת לחקור את הנושא. גם תיעוד הניתוח הוא חלק מחובות הצוות הרפואי, וכל כשל בזה הוא בעיה בפני עצמה. עורך הדין בקיא בחקיקה בנושא וגם בהליכים הרפואיים ויש לו את הכלים לבדוק.

הרבה פעמים אנו משתמשים במושג עורך דין רפואי, עבור עורכי דין המתעסקים בנושאים הקשורים לטיפולים רפואיים. עורך דין המתעסק במקרים רפואיים אינו נדרש להיות רופא, אך השכלה משפטית רגילה אינה מספיקה. עליו להכיר לעומק את המונחים הרפואיים ואת ההליכים המקובלים בטיפול הרפואי. מעטים הם עורכי הדין אשר עוסקים בנושא.

אם נפגעתם כתוצאה מניתוח גב כושל או שאתם חושבים כי משהו לא היה תקין בהתנהלות הצוות הרפואי וכתוצאה מזה נגרם לכם נזק, יתכן שתוכלו להגיש תביעת פיצויים. פנו אלינו ונבחן את הנושא.

עורך דין לרשלנות רפואית

ייצוג עורך דין לרשלנות רפואית

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין עורך דין לרשלנות רפואית מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button