עורך דין לרשלנות רפואית

רשלנות רפואית בבית החולים

במקרים שונים אנשים אשר עוברים פרוצדורה רפואית עשויים להזדקק לעזרתו של עורך דין לרשלנות רפואית. אנו כמובן מאחלים לכולם חיים בריאים. ואם תזדקקו לטיפול רפואי, אנו מקווים כי תקבלו את הטיפול הטוב ביותר ללא שום תקלות או מקרים של רשלנות בבית החולים. אך בפועל ישנם מקרים רבים בהם מטופלים מגיעים למצבים אלו. אלו יכולים להיות מקרים של רשלנות באבחון רפואי ומקרים של רשלנות בטיפול עצמו.

רשלנות רפואית בבית החולים

רשלנות רפואית בבית החולים

 

מקרים של רשלנות רפואית יכולים להתרחש בתחומים שונים של הרפואה, מ רשלנות ברפואת שיניים ועד הטיפול בהיריון. רשלנות רפואית הקשורה לניתוח גב היא אחד המקרים השכיחים בגינם אנשים פונים לעזרתו של עורך דין המתעסק ברשלנות רפואית.

ניתוחי גב הם ניתוחים שכיחים, אך גם מסוכנים מאוד ולצערנו הרב אנו שומעים לעתים על מקרים של רשלנות רפואית בניתוח גב. מבין המקרים השונים של רשלנות רפואית, זהו אחד הבעייתיים ביותר מבחינת פוטנציאל הנזק הטמון בטעות.

הגב, ובעיקר עמוד השדרה הם אזורים מאוד רגישים. עוברים בהם תאי עצב חשובים ועמוד השדרה קשור לכל היציבה וההליכה של האדם. כך שפגיעה בעמוד השדרה בקלות יכולה להפוך לנכות. כאבים בגב אף מקרינים לאזורים אחרים בגוף.

אחת הבעיות השכיחות בעמוד השדרה היא פריצת דיסק. אך באותה המידה אלו יכולות להיות בעיות בשרירי הגב, בעיות מפרקים ואפילו גידולים סרטניים. גם נפילות ותאונות יכולות להיות סיבה לבעיות בגב.

גם משך ההחלמה והשיקום של בעיות גב, כמו למשל לאחר ניתוח פריצת דיסק, נחשב לארוך וממושך, דבר שבפניי עצמו הוא בעיה.

רשלנות רפואית הקשורה לגב יכולה להתבטא בצורות שונות – זוהי יכולה להיות טעות באבחון (רשלנות באבחון רפואי), או רשלנות בטיפול שאינו טיפול ניתוחי.

במידה וישנו חשש למקרה של רשלנות בבית החולים, יש צורך לפנות לעורך דין לרשלנות רפואית. עורכי דין עוסקים בנושאים שונים ומגוונים – מהסכמי ממון וגירושין ועד עבירות מס. כל תחום דורש את ההתמחות המתאימה והניסיון. אך כאשר מדובר בתביעות רשלנות רפואית יש צורך בעורך דין רפואי – כלומר עורך דין שלצד הידע המשפטי המתאים יש לו גם הבנה כללית בתחום הרפואה וההליכים הרפואיים.

רשלנות באבחון רפואי

אנשים יכולים להגיע אל הרופא בנסיבות שונות. מקרה קלסי הוא אדם הסובל מכאבי גב ופונה אל הרופא. המטרה היא לדעת מה גורם לכאבי הרב ובהתאם לכך להעניק את הטיפול הנכון עבור בעיה מסוג זה. לצורך כך חייבים קודם כל לבצע אבחון ולזהות את הגורם לבעיה. כל טעות בשלב זה עלולה להסתיים בטיפול שאינו מתאים, ולכך ישנן השלכות רבות.

טעות באבחון יכולה לגרום לא רק לטיפול שאינו מתאים, אלא לאי טיפול או טיפול מיותר. למשל אם הסיבה לכאב היא גידול בעמוד השדרה והצוות הרפואי אינו מזהה זאת, הם עלולים להעניק טיפול במשככי כאבים בשעה שהגידול רק הולך ומחמיר.

לא כל מקרה של טעות באבחון מוגדר כרשלנות רפואית, יש כאן עניין של סבירות. על הרופא חלה החובה לחקור את הבעיה ולזהות את הגורמים האפשריים לבעיה. בשפה הרפואית זה מכונה אנמנזה. הרופאים צריכים לעבוד על פי הסטנדרטים בתחום. לצורך הדוגמה כאשר חולה מתלונן על כאבי גב, על הרופא לתשאל אותו על כל דבר שיכול היה לגרום לכאב – האם עסק בפעילות מאמצת, האם יש לו היסטוריה של בעיות שכאלו, האם הוא נמצא תחת טיפול תרופתי וכו. התשאול הוא חלק חשוב, אך בהמשך ישנן בדיקות שונות, כמו למשל בדיקות רנטגן, בדקות CT, בדיקות דם וכו‘.

הרופא אינו יכול להסתפק במידע שמוסר החולה, עליו לשאול שאלות באופן אקטיבי. בסופו של דבר על הרופא לבצע אבחנה מבדלת על מנת לצמצם את האפשרויות ולראות מה הסיבה הסבירה שגורמת לבעיה.

אם הרופא ביצע את הכל על פי הספר, עדיין תיתכן טעות אך זהו אינו מקרה של רשלנות רפואית. אך במידה והרופא לא ביצע את הבדיקות הסבירות ומיהר לקבוע אבחנה, זהו עשוי להיות מקרה של רשלנות באבחון רפואי. לא קל להוכיח זאת, לצורך כך יש צורך ב עורך דין מומחה לרשלנות רפואית.

רשלנות באבחון רפואי

רשלנות רפואית בניתוח גב

אבחון רפואי שגוי עשוי לגרום לניתוח מיותר. אך לצערנו הרב גם כאשר האבחון נכון ומדויק, עדיין יתכנו מקרים של רשלנות בבית החולים במהלך הטיפול עצמו. גם כאן חשוב להסביר כי לא תמיד ניתוח מצליח להשיג את המטרות שלהן החולה והרופאים ציפו, אבל אין זה אומר שמדובר במקרה של רשלנות.

רשלנות רפואית על פי הדין כאשר הניתוח בוצע תוך נקיטת רמת מיומנות ו/או זהירות בלתי סבירות. במידה ונגרם לכם נזק כתוצאה מניתוח גם, אל תמהרו להסיק מסקנות כי מדובר ברשלנות רפואית. אך מצד שני כדאי לפנות ל עורך דין לרשלנות רפואית על מנת לבדוק זאת. אם אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית בניתוח גב, תוכלו לתבוע על כך פיצויים.

רשלנות רפואית בניתוח גב

עורך דין לרשלנות רפואית

במידע ונגרם לכם נזק במהלך הניתוח, או כאשר מדובר באבחון שגוי או כל דבר שאינו נראה לכם תקין , התייעצו עם עורך דין המתעסק בתבעות רשלנות רפואית. עורך הדין יכול לבקש את דוח הניתוח והמסמכים השונים מהתיק הרפואי על מנת לחקור את הנושא. גם תיעוד הניתוח הוא חלק מחובות הצוות הרפואי, וכל כשל בזה הוא בעיה בפני עצמה. עורך הדין בקיא בחקיקה בנושא וגם בהליכים הרפואיים ויש לו את הכלים לבדוק.

הרבה פעמים אנו משתמשים במושג עורך דין רפואי, עבור עורכי דין המתעסקים בנושאים הקשורים לטיפולים רפואיים. עורך דין המתעסק במקרים רפואיים אינו נדרש להיות רופא, אך השכלה משפטית רגילה אינה מספיקה. עליו להכיר לעומק את המונחים הרפואיים ואת ההליכים המקובלים בטיפול הרפואי. מעטים הם עורכי הדין אשר עוסקים בנושא.

אם נפגעתם כתוצאה מניתוח גב כושל או שאתם חושבים כי משהו לא היה תקין בהתנהלות הצוות הרפואי וכתוצאה מזה נגרם לכם נזק, יתכן שתוכלו להגיש תביעת פיצויים. פנו אלינו ונבחן את הנושא.

עורך דין לרשלנות רפואית

מאמרים נוספים..

עורך דין רשלנות רפואית ברחובות

עורך דין רשלנות רפואית ברחובות

עורך דין רשלנות רפואית ברחובות מעניק סיוע משפטי בעת הגשת תביעות רשלנות כנגד רופאים, רשלנות רפואית משרד הבריאות, בתי חולים, אנשי מקצוע ומוסדות שונים מהתחום הרפואי. טלפון לשיחה עכשיו תביעות רשלנות רפואית מתבצעות על סמך סעיף 35 לפקודת הנזיקין. סעיף זה מגדיר מהי רשלנות, והיא חלה גם על צוותים רפואיים. במידה ורופא

רשלנות רפואית אסותא אשדוד

רשלנות רפואית אסותא

למרות הרמה הגבוהה של השירותים הרפואיים, רשלנות רפואית אסותא בהחלט יכולה להתרחש. ובמידה ונגרם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית, זכותכם להגיש תביעת פיצויים כנגד בית החולים. במאמר זה נזכיר מהם התנאים הבסיסיים להגשת התביעה, ומדוע חשוב לעשות זאת באמצעות עורכי דין רשלנות רפואית. טלפון לשיחה עכשיו טלפון לשיחה עכשיו רשלנות רפואית אסותא תביעת

רשלנות רפואית תסמונת דאון

רשלנות רפואית תסמונת דאון

כאשר מדברים על רשלנות רפואית תסמונת דאון, זוהי בעצם רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון. והיא כמובן נמצאת תחת המטריה הגדולה של רשלנות רפואית בהריון ולידה. טלפון לשיחה עכשיו התסמונת היא תסמונת מולדת ואינה יכולה להיגרם כתוצאה מפעולה רשלנית של הצוותים הרפואיים, אך האבחון בזמן משנה את התמונה. מה זה תסמונת דאון תסמונת

שיתוק מוחין בעקבות רשלנות רפואית

רשלנות רפואית ושיתוק מוחין

רשלנות רפואית ושיתוק מוחין לעתים הולכים יחדיו, כלומר במקרים מסוימים מדובר בשיתוק בשיתוק מוחין אשר נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית. אך עצם אבחנו של שיתוק מוחין הוא אינו הוכחה לרשלנות רפואית. היכולות הרפואיות, מתקדמות ככל שיהיו אינן יכולות למנוע כל מקרה. טלפון לשיחה עכשיו במאמר זה נסקור את הנושא ונביא דוגמאות למקרים של

רשלנות רפואית פיברומיאלגיה

רשלנות רפואית ופיברומיאלגיה

תביעות רשלנות רפואית ופיברומיאלגיה אינן תביעות שכיחות בנוף התביעות הרפואיות, אך בהחלט ישנם מקרים בהם ישנו חשש לרשלנות רפואית באבחון המחלה והצדקה להגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית. טלפון לשיחה עכשיו פיברומיאלגיה, על פי ההגדרה של גורמי הבריאות בישראל,  היא כאב כרוני מפושט הבא לידי ביטוי בצורה עזה. זהו אינו כאב נקודתי,

רשלנות רפואית דלקת קרום המוח

רשלנות רפואית בדלקת קרום המוח

רשלנות רפואית בדלקת קרום המוח עלולה לגרום לתוצאות לפגיעות קשות, ובכללן גם מותו של החולה. כמו בכל מחלה ובכל תחומי הרפואה, עלולים להיות כשלים שהם תוצאה של רשלנות. ובמידה והתרחשו, זוהי עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית. במידה ונפגעתם, או אחד מיקירכם, מדלקת קרום המוח, וישנו חשד כי מדובר במקרה של רשלנות רפואית

רשלנות רפואית לוקמיה

רשלנות רפואית ולוקמיה

רשלנות רפואית ולוקמיה עלולים להוביל לסיבוכים רפואיים קשים, ואף לפטירתם של החולים. ובעקבות כך, אלו עשויות להיות עילות להגשת תביעת פיצויים רשלנות רפואית לוקמיה. במאמר זה נסקור עילות להגשת תביעת רשלנות רפואית סרטן הדם. טלפון לשיחה עכשיו חשוב לזכור כי מחלת הסרטן היא מחלה קשה מאוד. הצלחת הטיפולים אינה מובטחת, זאת למרות

עורך דין רשלנות רפואית בטיפול שיניים

עורך דין רשלנות רפואית בטיפול שיניים

רשלנות רפואית ברפואת שיניים היא תופעה לא נעימה ועלולה אף להיות מסוכנת ומזיקה. כל אדם כמעט, גם מי שבריא באופן כללי, מבקר לעתים קרובות אצל רופא השיניים. או לדוגמה, ילד שנפל ברחוב ושבר את שיניו עשוי להזדקק לביקור דחוף אצל רופא השיניים (והוא זכאי כמובן להגיש תביעת נזיקין נגד העירייה). אם הרופא

רשלנות ניתוח בבית חולים

רשלנות ניתוח בבית חולים

בית החולים מחויב לביטחונכם האישי והרפואי. נקודה. בין אם מדובר בביקור רפואי בן כמה שעות ובין אם מדובר באשפוז קצר או ממושך. ולא משנה האם מדובר בכשל שנגרם עקב טיפול אקטיבי כגון בשל רשלנות ניתוח בבית חולים שגרמה לזיהום ולמחלה חמורה של השוהה בבית החולים או בשל חוסר בטיפול מתאים. אם נפגעתם

תביעת רשלנות רפואית דוגמא 2

מקרים של רשלנות רפואית

מתלבטים לגבי תביעה על מקרים של רשלנות רפואית? מתי ניתן ואפשרי לתבוע? מתי זה נועד לכישלון? ובכלל איך להוציא את הפיצוי המגיע לכם לאחר שהצוות הרפואי נכשל באי מתן טיפול מקצועי ומהימן. במאמר הנוכחי תקראו את הדברים שחובה לדעת לפני שניגשים לתביעה על רשלנות רפואית, כדי שהתביעה תהייה יעילה ותביא תוצאות. טלפון

רשלנות רפואית עורכי דין מומלצים

רשלנות רפואית עורכי דין מומלצים

רשלנות רפואית עורכי דין מומלצים מטפלים בכל התביעות הקשורות לרשלנות בהליכים רפואיים. לצערנו הרב ישנם מקרים בהם מתבצעות טעויות וכשלים שונים בהליך הרפואי, בעקבותיהן נגרם נזק ויש צורך לחפש עורך דין מומלץ לרשלנות רפואית. ישנם מקרים שונים של רשלנות רפואית, כמו למשל טעויות באבחון, או רשלנות בהליך רפואי. כשלים שכאלו יכולים לגרום למטופלים

רשלנות רפואית תביעה

רשלנות רפואית תביעה

האם המקרה שלכם הוא מקרה של רשלנות רפואית? במידה וכן, כמה שנים לאחור ניתן לתבוע על רשלנות רפואית? מה עלות רשלנות רפואית תביעה, ומה הסיכויים לזכות בתביעה שכזאת? שאלות אלו הן שאלות שעולות שוב ושוב על ידי מי שחווה על בשרו מקרה של רשלנות רפואית או טיפול רפואי שלא הצליח. טלפון לשיחה

ייצוג עורך דין לרשלנות רפואית

עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין עורך דין לרשלנות רפואית מומלץ
המלצות
מאמרים
רוצה לבדוק אם יש לך קייס?
חווית רשלנות רפואית ונותר נזק?
יתכן ומגיע לך מיליוני שקלים פיצויים! *
אל תוותרו על בדיקת המקרה!
שכר טרחה רק במקרה של הצלחה!

משרדנו יעניק לכם ייעוץ ראשוני טלפוני חינם

*כפוף לנסיבות המקרה
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button דילוג לתוכן