דוח פציעה צהל

דוח פציעה משרד הביטחון

דוח פציעה צהל הוא דוח הממולא עם התרחשות אירוע בו נפגע חייל, זהו דוח בסיסי ופשוט, אך יש לו חשיבות רבה. לעתים מדובר בפציעות קלות, וללא גרימת נזק ארוך טווח. אך מנגד, ישנם חיילים אשר נפגעים במהלך השירות הצבאי, והדבר משפיע על המשך תפקודם במהלך החיים, מנכויות ומגבלות פיזיות ועד פגיעות פוסט טראומה בצבא. במקרים אלו דו”ח פציעה צהל הוא רק תחילתו של הליך בירוקרטי ארוך ומתיש עד למימוש הזכויות.
במאמר זה נדבר על דוח פציעה בצבא, אך חשוב להדגיש כי מימוש זכויות הוא לא רק עניין של מילוי טפסים. מה שמתחיך במילוי דוח פציעה משרד הביטחון הופך להיות הליך קשה ומתיש, בו עליכם להוכיח כי הנכות שנגרמה לכם היא תוצאה של אותה פציעה. מסתבר שזהו לא דבר קל, ואפילו מאתגר מבחינה משפטית, לכן חשוב לעשות זאת בעזרתו של עורך דין משרד הביטחון.

דו"ח פציעה צהל

 

דו”ח פציעה צהל

השירות הצבאי הוא תקופה ארוכה ומאתגרת, המביאה איתה גם סכנות רבות. חלקן קשורות למצב הביטחוני, והעובדה כי חיילים עשויים למצוא את עצמם בפעילות מבצעית מול כוחות אויב. אך גם ללא פעילות מבצעית, חיילים עשויים להיפגע במהלך אימונים, פעילות גופנית מאומצת ואפילו סטרס.
הפציעות בצבא יכולות להיות שונות ומגוונות, לעתים קלות ולעתים קשות מאוד ואף אנושות. אלו יכולות להיות גם פציעות חדשות שנגרמו בעקבות השירות הצבאי, או החמרה של מצבים רפואיים קיימים. חוק הנכים תגמולים ושיקום נועד להעניק פיצוי לאנשי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם, אך מרגע הפציעה ועד אישור הפיצויים ישנם הליכים משפטיים מורכבים המחייבים עו“ד משרד הביטחון שילחם למענכם.
דוח פציעה בצבא מסמל את תחילתו של ההליך .זהו הטופס שעל החייל שנפגע, ומפקדיו, למלא על מנת לדווח על הפציעה. זוהי רק תחילתו של ההליך. יש לו חשיבות רבה, אך ידרשו גם מסמכים רפואיים על מנת לבסס את התביעה.

דוח פציעה בצבא

דוח פציעה צהל

הכירו את מבנה דוח פציעה משרד הביטחון – הדו“ח פשוט למדי ואינו ארוך. הוא מחולק ל 4 פרקים קצרים המיועדים עבור החייל הנפגע, קצין הרפואה, המפקד הישיר ומפקד היחידה.

חלק א – ימולא על ידי החייל או קצין הרפואה.
בחלק זה על החייל להצהיר על הפציעה, נסיבותיה והמועד שבו היא התרחשה. חשוב מאוד להכניס כאן גם את רשימת העדים לאירוע.
אם החייל אינו יכול למלא את הדוח בשל נסיבות הפציעה ומצבו הרפואי, חלק זה ימולא על ידי קצין הרפואה.
חלק ב – ימולא על ידי קצין הרפואה אשר טיפל בחייל

חלק זה כולל את האבחנה הרפואית והטיפול שניתן לחייל. הטופס מבקש גם לדעת כיצד החייל הגיע לטיפול רפואי, דבר המעיד על חומרת הפציעה. על קצין הרפואה גם לדרג את מצב הפציעה, מקל ועד אנוש.
במידה וישנו חשש כי החייל פגע בעצמו במכוון, או שחייל אחר פגע בו במכוון, יש לציין זאת.

חלק ג – חלק זה ימולא על ידי המפקד הישיר של החייל (קצין).
על המפקד הישיר לכתוב באילו נסיבות הפציעה התרחשה, למשל האם זוהי פעילות מבצעית או פעילות שגרתית בבסיס. שימו לב שזוהי יכולה להיות גם פציעה שהתרחשה בזמן חופשה.
על המפקד הישיר לתאר את נסיבות הפציעה כפי שידוע לו.

חלק ד – זהו החלק האחרון המיועד למפקד היחידה (בדרגת רס“ן ומעלה).
בחלק זה עליו לסמן את אחת מ 4 האפשרויות: מונתה ועדת חקירה/הנושא העובר לחקירת מצ“ח/מונה קצין לבדיקת האירוע/אין צורך בחקירה נוספת.
ישנו גם מקום להוסיף הערות.

דוח פציעה צהל

דוח פציעה משרד הביטחון

להלן כמה נקודות חשובות שברצוננו להדגיש:

מלבד מילוי דוח פציעה צהל, יש לשמור את כל המסמכים הרפואיים הקשורים לטיפול שקיבלתם. כל פציעה היא בעלת מאפיינים אחרים, לעתים מדובר בטיפול במרפאת הבסיס, ובמקרים אחרים תקופות אשפוז ארוכות ובדיקות שונות. הכל חשוב לשמור ולתעד.
הגשת תביעה להכרה בנכות מחייבת עורך דין לייצוג נכי צה“ל. זה לא שהחוק מונע מכם להגיש את התביעה לבדכם, אך זה פשוט לא פרקטי. הדרך למימוש הזכויות מחייבת עורך דין מנוסה בתחום. אל תדחו את הפניה אל שלב הגשת התביעה, היוועצו עם עורך דין כבר מהרגע הראשון.
אל תזלזלו בשום פציעה. לחיילים צעירים יש נטייה לחשוב שהכול בסדר והכאב יעבור. ראינו מקרים של חיילים שלא דיווחו על פציעה ולא ניגשו לטיפול רפואי עד שהמצב החמיר. חשוב תמיד להגיע לטיפול רפואי מייד לאחר התרחשות החבלה.

דוח פציעה משרד הביטחון

דוח פציעה בצבא

דו”ח פציעה צהל הוא דבר חשוב מאוד. התעקשו על זה בעת הפציעה, ואם המפקדים אינם ממלאים את חובתם עליכם להגיש קבילה.
הדו“ח יסייע לבסס את התביעה, ולקשור בין האירוע שהתרחש לבין הנכות שנגרמה לכם. ללא דו“ח יהיה קשה מאוד להוכיח זאת, ואם אין דוח ועברו 3 שנים מאז השחרור הדבר יהיה בלתי אפשרי.
ההמלצה שלנו היא מייד עם התרחשות הפציעה ליצור קשר עם עורכי דין משרד הביטחון ולקבל ייעוץ ראשוני. זהו שלב קריטי שבו יש לתעד כל עדות וכל מסמך רפואי. זה יקל עליכם בהמשך בעת הגשת התביעה.

משרד עורכי דין אילן בנימיני מביא איתו ניסיון רב בייצוג נכי צהל, תביעות משרד הביטחון ומגוון נושאים ופציעות שהתרחשו במהלך הצבא: קרע במיניסקוס בצבא, החמרת מצב, רשלנות רפואית בצבא ועוד.

עורך דין רפואי אילן בנימיני – עקבו אחרינו גם בפייסבוק

 

 

מאמרים נוספים..

ערעור לועדת ערעורי נכים

ערעור לועדת ערעורי נכים

הפעם אנו רוצים לדבר אתכם על ערעור לועדת ערעורי נכים, הוועדה הקובעת את שיעורי הנכות שלכם, ולכך יש השלכות על סכום הפיצויים שתקבלו. במאמר זה נסביר על הליכי הגשת הערעור, ומתי מגישים ערעור לבית משפט ועדה רפואית. אם הגשתם ערעור או חושבים לעשות זאת, חשוב להתייעץ עם עורך דין ערעור לוועדה עליונה.

עורכי דין ייצוג מול אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום הוא עורך דין אשר מביא איתו ניסיון בהתנהלות מול משרד הביטחון ותביעות של חיילי צה“ל וכוחות הביטחון. אמנם תכליתו של אגף השיקום היא להעניק סיוע ולרכז את כל הפניות של נכי צה“ל, אך בפועל לא פשוט להתנהל מול הגוף הזה ללא עזרתם של עורכי דין ייצוג מל אגף

דוח פציעה דיגיטלי

דוח פציעה דיגיטלי

נכון להיום עדיין לא קיים דוח פציעה דיגיטלי עבור נפגעי צה“ל. כלומר אין דו“ח פציעה דיגיטלי אותו ניתן למלא בצורה מקוונת. הדו“ח הקיים הוא עדיין מסמך פיזי אותו יש למלא בצורה ידנית. במאמר זה נסביר על חשיבותו של דוח הפציעה וגם איך ממלאים דוח פציעה. אין לראות בדברים תחליף לייעוץ משפטי, מומלץ

עורך דין תביעות משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז מעניק ייצוג לכל אנשי כוחות הביטחון, מצה“ל והמשטרה, ועד משמר הכנסת והמוסד. טלפון לשיחה עכשיו השירות הביטחוני, בין אם זה במסגרת השירות הסדיר, המילואים או הקבע, מזמן איתו סיטואציות מסוכנות. זוהי המציאות של חיינו, לעתים אנשים נפצעים במהלך השירות, או חולים במחלות הקשורות לשירות הצבאי. אלו

טופס החמרת מצב משרד הביטחון

החמרת מצב משרד הביטחון

מאמר זה דן בנושא של החמרת מצב משרד הביטחון, והוא מיועד עבור מי שסובל מנכות שכבר הוכרה בעבר על ידי משרד הביטחון, אך בחלוף הזמן חלה החמרה בעצימות הפגיעה המוכרת. טלפון לשיחה עכשיו על מנת למנוע בלבול, זהו הזמן להסביר בקצרה מהו ההבדל בין החמרה משרד הביטחון לבין הכרה בנכות או נכות

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון היא אחד השלבים בעת הגשת תביעה נגד משרד הביטחון. תפקיד הוועדה הוא לקבוע את אחוזי הנכות שיש לכם. זה ישפיע על סכום הפיצויים וההטבות שתקבלו, ולכן ישנה חשיבות רבה להחלטות הוועדה. ומסיבה זו חשוב לעבור הכנה לוועדה רפואית משרד הביטחון. בטרם ההופעה בפני הוועדה, חשוב מאוד להתייעץ עם

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא היא אחת מהפציעות העלולות להתרחש במהלך השירות הצבאי, כמו גם בלט דיסק בצבא. פציעות בצבא מסוג זה עלולות להיות תוצאה של אירוע ספציפי שהתרחש במהלך השירות וגרם לפציעה, כמו גם תוצאה של מצב מתמשך הנגרם בהדרגה במהלך הפעילות הצבאית; כמו למש לבעת נשיאת משאות כבדים לאורך זמן. ולאחר שהחיילים

קרע ברצועה הצולבת בצבא

פציעת ברך בצבא

פציעת ברך בצבא היא אחת הפציעות השכיחות של חיילים. היא יכולה להתרחש במהלך פעילות מבצעית, אך גם במהלך אימונים ומאמץ גופני – דברים שעוסקים בהם הרבה במהלך השירות. פציעות יכולות להיות קלות ולעבור לאחר טיפול רפואי ללא מגבלות והשלכות ארוכות טווח, אך לצערנו זה לא תמיד המקרה. לכן יש לקחת זאת בחשבון

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא היא אחת הפציעות מהן יכולים לסבול חיילים, ולא רק חיילים אלא גם ספורטאים וכל מי שעוסק בפעילות גופנית. קרע ברצועה הקדמית הצולבת גורם לבעיות בהליכה ובעיות בטווח התנועה, ולעתים הטיפול דורש גם התערבות כירורגית. במידה ונפגעתם אתם יכולים להגיש תביעה נגד משרד הביטחון לצורך הכרה כנכי צה“ל.

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה אפשרי רק לגבי סוגיות שהן משפטיות, והוא נעשה בפני בית המשפט המחוזי. אך לפני שנדבר על זה כדאי להסביר על כל צורת ההתנהלות של משרד הביטחון לצורך הכרה בפגיעה במהלך השירות.  טלפון לשיחה עכשיו אם נפגעתם במהלך השירות מגיעים לכם אחוזי נכות וזכויות, למעשה הזכויות נקבעות לפי

נכות מוסבת

תביעה לפי תקנה 9

תביעה לפי תקנה 9 היא תביעה העוסקת בנכות מוסבת. הכוונה היא למקרים שבהם התפתחה נכות כלשהי כתוצאה מהנכות הראשית, ופגיעה באיברים או מערכות אחרות כתוצאה מאבדן האיבר בחבלה המוכרת. טלפון לשיחה עכשיו במילים פשוטות אנו מדברים על נכות ראשונית שהוכרה על ידי משרד הביטחון, והיא זו אשר גרמה להתפתחות בעיה נלווית. לדוגמה

הכרה כנכה צהל

הכרה כנכה צהל

בקרב אנשי קבע חוק הנכים החדש מעורר עניין רב, זאת בשל שינויים רבים שהוכנסו בחוק והם משנים את הכללים לגבי הכרה כנכה צהל. החוק החדש נועד לענות על בעיות שנוצרו מהחוק הישן, אך מצד שני גם יוצר בעיות אחרות. אז מה קורה בעת מחלה בשירות הצבאי או חבלה על פי החוק החדש

ייצוג דוח פציעה צהל

עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין דוח פציעה צהל מומלץ
המלצות
מאמרים
נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב - משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button דילוג לתוכן