אחוזי נכות ביטוח לאומי טבלה

אחוזי נכות ביטוח לאומי טבלה

כדי לקבוע אחוזי נכות ביטוח לאומי טבלה שבה נקבע אחוז לכל ליקוי. ניתן לערער על הורדת אחוזי נכות כללית בוועדת ערר של מוסד ביטוח לאומי וכן ניתן לבקש בדיקה מחדש על הורדת אחוזי נכות. על כל זאת ועוד תקראו בשורות הבאות. או במקום להסתבך פנו אלינו כבר מלכתחילה, תחסכו וועדות ערר וכו’. אנו עורכי דין רשלנות רפואית תל אביב ותיקים בתחום ומנוסים.

אחוזי נכות ביטוח לאומי טבלה

בהגשת תביעה לקבלת קצבת נכות וועדה רפואית קובעת אחוזי נכות ביטוח לאומי טבלה שם מופיעים אחוזי נכות מוגדרים לכל ליקוי רפואי. אחוזי נכות ביטוח לאומי טבלה ניתן למצוא באתר המוסד לביטוח לאומי במדור חוקים ותקנות. אדם שתובע אחוזי נכות על מספר מחלות יקבע הביטוח הלאומי את גובה האחוז לפי חישוב משוקלל ולא לפי סכום האחוזים של כל המחלות. הסבר: אם לדוגמא נקבע לאדם אחוזי נכות ביטוח לאומי טבלה על מחלה מסוימת 20%, אזי אם הוא סובל ממחלה נוספת ולפי הטבלה אמורה מחלה זו לזכות אותו ב-10% נכות, ייקבע לו רק 8% שהם מכפלה של 10% ב-80% (שנותרו לאחר קיזוז 20% הנכות מהמחלה הראשונה). בכל מקרה, בלי קשר לאחוזי הנכות שנקבעו עבורכם תוכלו לקבל תג נכה, על כך קראו במאמר כיצד מוציאים תו נכה.

אחוזי נכות ביטוח לאומי טבלה
התייעצו עמנו לגבי אחוזי הנכות ביטוח לאומי והטבלה

ערעור על הורדת אחוזי נכות כללית האם זה משתלם

אדם שנקבעו לו פחות מ-80 אחוזי נכות רשאי לערער לביטוח הלאומי על הורדת אחוזי נכות כללית אם לטענתו מגיעים לו יותר אחוזי נכות. בדומה לכך אם נקבעו לו פחות מ-74 אחוזי דרגת אי כושר רשאי הוא לערער על הורדת אחוזי נכות כללית. את הערעור על הורדת אחוזי נכות כללית מגישים בכתב לוועדה רפואית לעררים בסניף ביטוח לאומי במקום מגוריו של התובע לא יאוחר מ-60 יום מקבלת הודעה מהביטוח הלאומי על קביעת אחוזי הנכות. אלא שיש לקחת בחשבון כי וועדת העררים עלולה להפחית מהאחוזים שנקבעו על ידי הוועדה הרפואית הראשונה.

הורדת אחוזי נכות כללית
אנו מומחים לעניין הורדת אחוזי נכות כללית

האם אחרי ערעור בוועדת ערר על הורדת אחוזי נכות ביטוח לאומי ניתן לערער שוב?

לאחר החלטת וועדת הערר בעניין הורדת אחוזי נכות ביטוח לאומי לא ניתן לערער עוד, אלא אם כן יש שאלה חוקית בהחלטת הביטוח הלאומי. ואז ניתן להגיש ערר לפני בית הדין האזורי לעבודה על הורדת אחוזי נכות ביטוח לאומי וכדומה, במידה ויש בכך כאמור בעיה חוקית. וכמו לגבי אחוזי נכות כך גם לגבי דרגת אי כושר אם נקבע למישהו אחוז נמוך מדי לטעמו, הוא יכול לפנות לוועדת עררים של המוסד לביטוח לאומי. במקרה זה הוא יוכל לערער כאמור על קביעת אובדן כושר השתכרות של פחות מ-74% ובדומה להורדת אחוזי נכות ביטוח לאומי גם כאן ניתן לערער עד שישים יום מקבלת ההחלטה, לגבי אובדן כושר עבודה אם זה קרה כתוצאה מתאונת עבודה קראו במאמר תאונת עבודה חובת המעסיק.

הורדת אחוזי נכות ביטוח לאומי
אנו מומחים לגבי כל נושאי הנכות בביטוח לאומי

בדיקה מחדש על הורדת אחוזי נכות

במידה ולא הספיק הנכה להגיש ערעור על הורדת אחוזי נכות הוא יוכל לבקש בדיקה מחדש של חישוב תאונת עבודה ביטוח לאומי, בבקשה מבקש הנכה לבדוק שוב את מצבו הרפואי ואת כושר העבודה שלו. חשוב לציין שבמסגרת בקשה זו יכול המוסד לביטוח לאומי להחליט על הורדת אחוזי נכות שהיו לפני כן. את הבקשה לבדיקת מצב רפואי מחדש ניתן להגיש לאחר חצי שנה מההחלטה האחרונה שניתנה לגבי אחוזי הנכות. זמן ההמתנה של חצי שנה על הורדת אחוזי נכות נדרש במקרה שהתביעה הראשונה לקצבת נכות נדחתה בשל אחוזי נכות שאינם מזכים בקצבה, או בשל דרגת אי כושר נמוכה מדי או שאושרה קצבת נכות חלקית. אולם אם נדחתה תביעת הנכות הראשונה מסיבות אחרות ניתן להגיש תביעה חוזרת באופן מידי ללא זמן המתנה. בכל המקרים הנ”ל או במקרים אחרים של תביעות לביטוח הלאומי פנו אלינו.

הורדת אחוזי נכות
מה עושים אחרי הורדת אחוזי נכות? התייעצו עמנו

 

 

 

ייצוג אחוזי נכות ביטוח לאומי טבלה

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין אחוזי נכות ביטוח לאומי טבלה מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button