תאונת עבודה חובת המעסיק

תאונת עבודה חובת המעסיק

 

במאמר הבא תקראו על תאונת עבודה חובת המעסיק? כלומר האם תאונת עבודה יורד מימי מחלה, וכן האם מותר להגיש מכתבים פיטורים לאחר תאונת עבודה? ומה קורה כשמישהו אומר חזרתי לעבודה אחרי תאונת עבודה?

רוצה לדעת לגבי תאונת עבודה חובת המעסיק מהי?

אדם שנפגע במהלך עבודתו באופן שאינו יכול להמשיך לעבוד זכאי לקבל פיצוי על אובדן כושר העבודה. הפיצוי הוא זמני ל-13 שבועות ולאחר מכן, אם עדיין אינו יכול לחזור לעבודתו, הוא יכול להגיש בקשה לקבלת קצבת נכות מעבודה, לפרטים נוספים בעניין זה עיינו במאמר חישוב תאונת עבודה ביטוח לאומי. במקרה של תאונת עבודה חובת המעסיק לשלם ימי מחלה לא קיימת, את הפיצוי מקבל העובד מהמוסד לביטוח לאומי. בנוסף, במקרה של תאונת עבודה חובת המעסיק היא לאפשר לעובד לנצל את ימי המחלה בימים אחרים ולא לנכות את ימי ההיעדרות שלו בגלל התאונה מימי המחלה להם הוא זכאי.

תאונת עבודה חובת המעסיק
תאונת עבודה חובת המעסיק

האם תאונת עבודה יורד מימי מחלה

לפני שנרחיב יותר על השאלה האם תאונת עבודה יורד מימי מחלה נאמר כי עובד שנפגע מתאונת עבודה זכאי לפיצוי על אובדן השכר בזמן שנעדר מהעבודה בשל התאונה. פיצוי זה נקרא בביטוח הלאומי – דמי פגיעה, אף אם לא מדובר בפגיעה חמורה כגון שהוא קיבל נקע בקרסול נכות קלה. וכעת נענה האם תאונת עבודה יורד מימי מחלה. התשובה היא כי בזמן שהעובד מקבל דמי פגיעה לא יקזז המעסיק מימי המחלה של העובד, כלומר הוא יכול עדיין לנצל את כל ימי המחלה להם הוא זכאי תמיד. אך יש הסתייגות לשאלה האם תאונת עבודה יורד מימי מחלה. כלומר יש מקרים שבהם מותר לנכות מימי המחלה. אם העובד נעדר מהעבודה בשל התאונה פחות מ-12 ימים רשאי המעסיק לנכות את היום הראשון והשני מימי המחלה.

האם תאונת עבודה יורד מימי מחלה
האם תאונת עבודה יורד מימי מחלה? התייעצו עמנו

מה קורה אם חזרתי לעבודה אחרי תאונת עבודה

תאונת עבודה יכולה להתרחש באופן פתאומי ללא התרעה כגון כתוצאה משאיפת חומר רעיל, נפילה של חפץ כבד וכדומה. והיא יכולה להתרחש גם כאירוע שמתמשך על פני זמן, למשל איבוד כושר שמיעה, בעיות גב וכדומה. כמשרד עורכי דין מומחים בתחום דיני העבודה נפגעי תאונת עבודה שואלים אותנו “חזרתי לעבודה אחרי תאונת עבודה מה הזכויות שלי, האם אני מאבד את הפיצוי?” וכדומה. במילים אחרות כוונת השאלה היא האם חזרתי לעבודה אחרי תאונת עבודה היא משתלמת או שאולי עדיף שאשאר בבית למנוחה. כמו כן אנו נשאלים רבות על אחוזי נכות ביטוח לאומי טבלה התשובות לשאלות אלו מורכבות מעט ולכן עדיף שתפנו אלינו לקביעת פגישת התייעצות, אנו משרד עורך דין רשלנות רפואית תל אביב מומחה ומנוסה, לקביעת פגישה במהירות ובקלות לחצו על הקישור ‘צור קשר’ בדף הבית.

חזרתי לעבודה אחרי תאונת עבודה
חזרתי לעבודה אחרי תאונת עבודה

פיטורים לאחר תאונת עבודה

עד כה דיברנו לגבי ניכוי ימי היעדרות בשל תאונת עבודה אם מותר למעסיק לנכות את אותם ימים מימי המחלה להם הוא זכאי, וכן לגבי הפיצוי החד פעמי. כעת נדון לגבי פיטורים לאחר תאונת עבודה. השאלה היא אם פוטר העובד מיד לאחר התאונה כשעדיין לא הוברר אם הוא כשיר לחזור לעבודה או לא, האם הוא זכאי לפיצויי פיטורין או לא. התשובה היא שפיטורים לאחר תאונת עבודה או כל סוג של מוגבלות אסורים כל עוד העובד כשיר לאותה עבודה שעשה לפני שנפגע, ולכן כל עוד לא הוברר אחרת הוא זכאי לפיצויי פיטורים לאחר תאונת עבודה.

פיטורים לאחר תאונת עבודה
התייעצו אתנו לגבי פיטורים לאחר תאונת עבודה

 

ייצוג תאונת עבודה חובת המעסיק

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין תאונת עבודה חובת המעסיק מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button