רשלנות רפואית בלידה והריון

רשלנות רפואית לידה והריון

רשלנות רפואית בלידה והריון לצערנו הוא עניין שכיח. כאשר מתרחשת רשלנות רפואית בלידה ובהריון ההשלכות קריטיות ואף מסכנות חיים. כמו כן רשלנות רפואית לידה והריון משפיעה על המשפחה כולה.

רשלנות רפואית בהריון ולידה

 רשלנות רפואית בהריון ולידה
רשלנות רפואית לידה והריון

זמן ההריון הוא זמן מרגש ולרוב משמח אך מביא איתו לא מעט לחצים וחששות. זהו זמן בו האישה מחפשת לתת את מבטחה ברופא או מוסד רפואי מלווה ומבצעת את הוראותיו והנחיותיו לאורך תקופת ההריון והלידה. כאשר חווים רשלנות רפואית לידה והריון וכל הקשור בכך, זוהי תחושה קשה שמשפיעה לרוב גם על נפש האישה והמעורבים בנזק שנגרם.

רשלנות רפואית בלידה ובהריון – איך זה קורה?

חשוב לשים לב שלא פעם רשלנות בלידה מושפעת מרשלנות שהחלה כבר בזמן ההריון. רשלנות רפואית בלידה והריון יכולה להיות בחוסר מתן הפניות לבדיקות רצויות, או אי עמידה בזמני הבדיקות שיש לעשות לפי שבועות העובר. כמו כן אי מתן צומת לב לתלונות האישה או לממצאים חריגים המחייבים התייחסות ובדיקה נוספת או מעמיקה.

כמו כן על הרופא המטפל לעקוב בדבקות אחר המטופלת כמו גם לתשאל שוב ושוב ולחקור את מצבה המשתנה. ישנם מצבים רבים בהם נגרמת רשלנות רפואית כמו: רשלנות רפואית באבחון כמו גם בניתוח, הפרת סודיות ועוד. יש לבדוק כל מקרה לגופו ולתת את המשקל לבדיקת סיכוייו של כל תיק טרם הגשת תביעה על רשלנות ובקשת פיצויים. חשוב לעשות הערכה זו ולהבין האם התקיימה רשלנות רפואית בלידה והריון טרם הגשת התביעה.

רשלנות רפואית בלידה והריון

רשלנות רפואית בלידה ובהריון
רשלנות רפואית בהריון ולידה

רשלנות רפואית בלידה ובמהלך ההיריון, לרוב מתרחשת  על ידי רופאים ורופאות מתחום הגניקולוגיה. לעתים הרשלנות הרפואית מתרחשת כבר בשלב מעקב ההיריון בהליך בדיקות ומעקב הריון כגון סקירת המערכות, אז לא מאובחנים כראוי ועל פי הפרקטיקה המקובלת מחלות שונות, פגמים גנטיים וממצאים שונים שעשויים להשפיע על העובר והתינוק. כך למשל בסקירת מערכות ליולדת עשויה להתרחש רשלנות רפואית באבחון קורפוס קולוסום פגום (מבנה המקשר בין צדדי המוח).  מה שעשוי לגרום לרשלנות רפואית ופיגור שכלי אצל התינוק שנולד. מקרה נוסף ברשלנות רפואית במעקב הריון עשוי להתרחש כאשר לא מבוצעים כראוי אבחונים לתסמונת דאון (ידוע שהסיכויים לתסמונת עולים עם גיל האישה) או כאשר קיימת רשלנות רפואית בייעוץ  גנטי ליולדת ואז עשויים להיווצר אצל היילוד מחלות גנטיות שונות ורשלנות רפואית כגון רשלנות רפואית ממחלת טיי זקס (גנים שנמצאים לרוב ממוצא אשכנזי) או רשלנות רפואית תסמונת ויליאמס.

הרשלנות הרפואית בלידה והריון צריכה להיבחן על ידי עורך דין לרשלנות רפואית מומלץ ומנוסה שידע להצביע במדויק על הנקודות החשודות בהליך הרשלני של מעקב ההיריון והלידה. חשוב לציין כי רשלנות רפואית באבחון מחלות גנטיות כגון רשלנות רפואית באבחון קורפוס קולוסום פגום, רשלנות רפואית תסמונת ה איקס השביר, רשלנות רפואית ממחלת טיי זקס, רשלנות רפואית בתסמונת דאון או רשלנות רפואית בתסמונת ויליאמס הם רק חלק מרשלנות רפואיות בתחום מעקב ההיריון שכן קיימים מקרים רבים נוספים של רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה והריון כבר בשלבי האבחון הגנטי.

רשלנות רפואית בלידה והריון

רשלנות רפואית לידה והריון
רשלנות רפואית בלידה והריון

בייעוצים הגנטיים תסמונת האיקס  השביר נחשב לגורם נפוץ במחלות  הגנטיות המוכרות. רשלנות רפואית בתסמונת האיקס השביר תוגש אם לא התבצע אבחון כראוי של הכרומוזומים שכן תסמונת זאת תוביל לפיגור שכלי ברבדים שונים. שימו לב שישנה גם רשלנות בבתי חולים שלא פעם מתקשרת ישרות אל נושא רשלנות רפואית בלידה והריון

רשלנות רפואית בהריון ולידה

רשלנות רפואית בהריון ולידה נגרמת גם בשעת הלידה עצמה, כאשר קיים פרע כתפיים, חוסר חמצן לתינוק, מצוקה עוברית, שאיבת ואקום שנעשתה באופן לא תקין, רשלנות רפואית באי אבחון חיידקים בסמוך ללידה (כגון GBS שעשוי לגרום לרשלנות רפואית שיתוק מוחין CP), רשלנות רפואית בניתוחים קיסריים ואף רשלנות רפואית כאשר נגרם קרע בפירנאום אצל היולדת בדרגה כזאת  שעשויה להותיר בה נכות והפרעות.

עורך דין רשלנות רפואית מומלץ ומתמחה בלידה ידע לשים לב לפרטים הקטנים שעשויים להצביע על הרשלנות הרפואית עוד טרם הלידה וגם אחריה. כך למשל האם נלקחו כל המדדים החיוניים ליולדת, האם העובר היה בחוסר חמצן. עורך דין שהתנסה בעבר בתיקי רשלנות רפואית בלידה ידע לרוב כבר בתחילת הדרך מהם הנקודות החשודות ברשלנות לעיתים גם בכיוונים שהיולדת עצמה לא חשבה עליהם כגורמים לרשלנות.

רשלנות רפואית בלידה והריון | רשלנות רפואית לידה והריון | רשלנות רפואית בהריון ולידה | רשלנות רפואית בלידה ובהריון

ייצוג רשלנות רפואית בלידה והריון

משרד עורך דין רשלנות רפואית אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

או
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
עורך דין רשלנות רפואית בלידה והריון מומלץ

מאמרים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button