רשלנות רפואית בהריון ולידה

רשלנות רפואית לידה והריון

רשלנות רפואית בהריון ולידה לצערנו הוא עניין שכיח. כאשר מתרחשת רשלנות רפואית בלידה ובהריון ההשלכות קריטיות ואף מסכנות חיים. כמו כן רשלנות רפואית בזמן הריון ולידה משפיעה על המשפחה כולה.

רשלנות רפואית בהריון

 רשלנות רפואית בהריון
רשלנות רפואית בהריון

זמן ההריון הוא זמן מרגש ולרוב משמח אך מביא איתו לא מעט לחצים וחששות. זהו זמן בו האישה מחפשת לתת את מבטחה ברופא או מוסד רפואי מלווה ומבצעת את הוראותיו והנחיותיו לאורך תקופת ההריון והלידה. כאשר חווים רשלנות רפואית לידה והריון וכל הקשור בכך, זוהי תחושה קשה שמשפיעה לרוב גם על נפש האישה והמעורבים בנזק שנגרם.

רשלנות רפואית בלידה והריון – איך זה קורה?

חשוב לשים לב שלא פעם רשלנות בלידה מושפעת מרשלנות שהחלה כבר בזמן ההיריון. רשלנות רפואית בהריון ובלידה יכולה להיות בחוסר מתן הפניות לבדיקות רצויות, או אי עמידה בזמני הבדיקות שיש לעשות לפי שבועות העובר. כמו כן אי מתן צומת לב לתלונות האישה או לממצאים חריגים המחייבים התייחסות ובדיקה נוספת או מעמיקה.

כמו כן על הרופא המטפל לעקוב בדבקות אחר המטופלת כמו גם לתשאל שוב ושוב ולחקור את מצבה המשתנה. ישנם מצבים רבים בהם נגרמת רשלנות רפואית במעקב הריון כמו: רשלנות רפואית באבחון כמו גם בניתוח, הפרת סודיות ועוד. יש לבדוק כל מקרה לגופו ולתת את המשקל לבדיקת סיכוייו של כל תיק טרם הגשת תביעה על רשלנות ובקשת פיצויים. חשוב לעשות הערכה זו ולהבין האם התקיימה רשלנות רפואית בהריון ולידה טרם הגשת התביעה.

רשלנות רפואית בהריון ולידה

רשלנות רפואית בלידה
רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה ובמהלך ההיריון, לרוב מתרחשת  על ידי רופאים ורופאות מתחום הגניקולוגיה. לעתים הרשלנות הרפואית מתרחשת כבר בשלב מעקב ההיריון בהליך בדיקות ומעקב הריון כגון סקירת המערכות, אז לא מאובחנים כראוי ועל פי הפרקטיקה המקובלת מחלות שונות, פגמים גנטיים וממצאים שונים שעשויים להשפיע על העובר והתינוק. כך למשל בסקירת מערכות ליולדת עשויה להתרחש רשלנות רפואית באבחון קורפוס קולוסום פגום (מבנה המקשר בין צדדי המוח).

מה שעשוי לגרום לרשלנות רפואית ופיגור שכלי אצל התינוק שנולד. מקרה נוסף ברשלנות רפואית במעקב הריון עשוי להתרחש כאשר לא מבוצעים כראוי אבחונים לתסמונת דאון (ידוע שהסיכויים לתסמונת עולים עם גיל האישה) או כאשר קיימת רשלנות רפואית בייעוץ  גנטי ליולדת ואז עשויים להיווצר אצל היילוד מחלות גנטיות שונות ורשלנות רפואית כגון רשלנות רפואית ממחלת טיי זקס (גנים שנמצאים לרוב ממוצא אשכנזי) או רשלנות רפואית תסמונת ויליאמס.

הרשלנות הרפואית בלידה והריון צריכה להיבחן על ידי עורך דין לרשלנות רפואית מומלץ ומנוסה שידע להצביע במדויק על הנקודות החשודות בהליך הרשלני של מעקב ההיריון והלידה. חשוב לציין כי רשלנות רפואית באבחון מחלות גנטיות כגון רשלנות רפואית באבחון קורפוס קולוסום פגום, רשלנות רפואית תסמונת ה איקס השביר, רשלנות רפואית ממחלת טיי זקס, רשלנות רפואית בתסמונת דאון או רשלנות רפואית בתסמונת ויליאמס הם רק חלק מרשלנות רפואיות בתחום מעקב ההיריון שכן קיימים מקרים רבים נוספים של רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה והריון כבר בשלבי האבחון הגנטי.

רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בהריון ולידה
רשלנות רפואית בזמן הריון

בייעוצים הגנטיים תסמונת האיקס  השביר נחשב לגורם נפוץ במחלות  הגנטיות המוכרות. רשלנות רפואית בתסמונת האיקס השביר תוגש אם לא התבצע אבחון כראוי של הכרומוזומים שכן תסמונת זאת תוביל לפיגור שכלי ברבדים שונים. שימו לב שישנה גם רשלנות בבתי חולים שלא פעם מתקשרת ישרות אל נושא רשלנות רפואית הריון ולידה

רשלנות רפואית בהיריון ולידה

רשלנות רפואית בהריון ולידה נגרמת גם בשעת הלידה עצמה, כאשר קיים פרע כתפיים, חוסר חמצן לתינוק, מצוקה עוברית, שאיבת ואקום שנעשתה באופן לא תקין, רשלנות רפואית באי אבחון חיידקים בסמוך ללידה (כגון GBS שעשוי לגרום לרשלנות רפואית שיתוק מוחין CP), רשלנות רפואית בניתוחים קיסריים ואף רשלנות רפואית כאשר נגרם קרע בפירנאום אצל היולדת בדרגה כזאת  שעשויה להותיר בה נכות והפרעות.

עורך דין רשלנות רפואית מומלץ ומתמחה בתביעות רשלנות רפואית בהריון ידע לשים לב לפרטים הקטנים שעשויים להצביע על הרשלנות הרפואית עוד טרם הלידה וגם אחריה. כך למשל האם נלקחו כל המדדים החיוניים ליולדת, האם העובר היה בחוסר חמצן. משרד עורכי דין שהתנסה בעבר בתיקי רשלנות רפואית בלידה ובהריון ידע לרוב כבר בתחילת הדרך מהם הנקודות החשודות ברשלנות לעיתים גם בכיוונים שהיולדת עצמה לא חשבה עליהם כגורמים לרשלנות.

עו”ד רשלנות רפואית בהיריון | רשלנות רפואית בלידה | תביעות רשלנות בהריון רשלנות רפואית

מאמרים נוספים..

רשלנות רפואית בניתוח קיסרי

רשלנות רפואית בניתוח קיסרי

רשלנות רפואית בניתוח קיסרי עלולה להביא למצבים מסוכנים בהם נגרם נזק ליילוד וגם לאם היולדת. ניתוח קיסרי, כמו כל פרוצדורה רפואית הוא הליך בעל סיכונים העלול לגרום לנזק, אך לא כל מקרה עונה להגדרה של רשלנות רפואית. במאמר זה נסביר על ההליך והסיכונים, ונזכיר גם פסקי דין בנושא. טלפון לשיחה עכשיו ניתוח

תביעה על רשלנות רפואית בהריון

תביעה על רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון עלולה לגרום להולדת ילד עם מום או לגרום לנזקים לאם במהלך ההיריון, בלידה ובהמשך החיים בכלל. במאמר הבא נכתוב על מקרים המהווים עילה לתביעה על רשלנות רפואית בהריון, על הפיצויים, על חוק ההתיישנות ברשלנות רפואית בהריון, מהי ההגדרה של רשלנות בהריון ועוד ועוד. טלפון לשיחה עכשיו בעניין הפרת סודיות

חוסר חמצן בלידה

רשלנות רפואית שיתוק מוחין בלידה ובהריון

רשלנות רפואית שיתוק מוחין בלידה ובהריון יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך לתינוק, ובעקבות זאת גם תביעות פיצויים כספיים. לצערנו הרב אין שום הליך משפטי אשר יכול להחזיר את הגלגל לאחור, וגם לא הליך רפואי. אך במידה ואכן מדובר ברשלנות רפואית אכן מגיע להורים פיצוי כספי. במקרה שכזה יש לפנות ל עורך דין

ייצוג רשלנות רפואית בהריון ולידה

עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין רשלנות רפואית בהריון ולידה מומלץ
המלצות
מאמרים
רוצה לבדוק אם יש לך קייס?
חווית רשלנות רפואית ונותר נזק?
יתכן ומגיע לך מיליוני שקלים פיצויים! *
אל תוותרו על בדיקת המקרה!
שכר טרחה רק במקרה של הצלחה!

משרדנו יעניק לכם ייעוץ ראשוני טלפוני חינם

*כפוף לנסיבות המקרה
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button דילוג לתוכן