חוברת זכויות נכי צה”ל

חוברת זכויות נכי צהל

חוברת זכויות נכי צה”ל – לצערנו אין לנו חוברת זכויות נכי צה“ל המאגדת את כל הזכויות המגיעות לכם, אך בכל זאת החלטנו לכתוב לכם מדריך קצר המרכז את עיקרי הזכויות. כמובן שאם יש לכם ספקות או שאלות אתם יכולים לפנות למשרדינו או למשרדי אגם השיקום במשרד הביטחון.

נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב - משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים

נציין מראש כי זוהי רשימה חלקית בלבד!

מדריך זכויות נכי צהל

תגמולים וסיוע כלכלי

 

תגמול בסיסי – זוהי קצבה חודשית שניתנת לנכי צהל וכוחות הביטחון שיש להם לפחות 20% נכות. הסכום החודשי עולה ביחס ישיר לאחוזי הנכות. לסכום זה מצטרפת תוספת גיל (החל מגיל 55) ותוספת פרישה

מענק חד פעמי – נכי צה“ל שנקבעה להם נכות של 10%-19% אינם זכאים לקצבה חודשית, במקום זאת ישנו מענק חד פעמי. למשל בעל דרגת נכות של 10% יקבל מענק בסך 59,510 ש“ח (נכון לשנת 2024).

תגמול ימי מחלה (תט“ר) – נכה צה“ל שנאלץ להיעדר מעבודתו כתוצאה ממצבו הרפואי (באופן זמני) זכאי לתגמול ימי מחלה. זכות זו ניתנת לנכי צה“ל שיש להם לפחות 20% נכות. בעיקרון החישוב הוא מכפלת הימים בשכר היומי.

מענקים קבועים – בנוסף לקצבה החודשית נכי צה“ל זכאים למענקים שנתיים (לכל מענק יש תנאים משלו). אלו כוללים מענק הבראה שנתי, מענק שנתי לציוד ביתי, מענק לקירור הבית, מענק לחגים (ראש השנה ופסח) ועוד.

דיור

השתתפות בשכר דירה – זכות המוענקת לבעלי נכות של 50% ומעלה. זוהי עזרה לתקופה מוגבלת עד להשגת מקום מגורים קבוע. משך הזכאות הוא שנתיים, אך יתכנו מקרים בהם זה יותר.

סיוע ברכישת דירה – במסגרת זכויות נכי צהל ישנם מענקים והלוואות אשר נועדו לסייע לרכוש דירה. תחת זכות זו ישנה זכות לזרוע כלכלי ברכישת דירה ראשונה, סיוע בהחלפת דירה שבבעלותך, הלוואה לכיסוי משכנתה.

הנחות בתשלומים ומסים – חשוב מאוד לבדוק אילו הנחות מגיעות לכם. במסגרת ההנחות ישנן הנחות בארנונה, פטור מאגרת רישום משכנתה, הנחה בתשלום חשבון המים, הנחה בתשלום חשבון החשמל.

התאמת דירה למצב רפואי – פגיעה התפקודית עשויה לאלץ את נכי צהל לבצע שינויים בביתים. למשל אם ישנו כיסא גלגלים, צריכים לעשות התאמות רבות וזוהי עשויה להיות השקעה גדולה. ולכן ניתן לקבל מענק חד פעמי.

הלוואה לשיפוץ דירה – אם אין מדובר בהתאמת דירה למצב רפואי, עדיין ניתן לקבל הלוואה לצורך שיפוצים וכל מיני שינויים במבנה.

רכב ונסיעות

 

רכב רפואי – בהתאם לזכאות ניתן לקבל מענק של עד 85% ואת השאר בתור הלוואה. ישנן 6 רמות זכאות, כאשר כל רמה מגדירה את התנאים ומגדירה את הזכאות. אם יש לכם צורך ברכב מיוחד לצורך התניידות, זהו סיוע חשוב מאוד.

במקרים מסוימים ניתן אפילו לקבל רכב רפואי בבעלות המדינה. אך זה מתייחס לנכות של 100%+. במצב זה כל הטיפול והתחזוקה של הרכב יבוצעו על ידי המדינה. לרבות טסט ורכב חלופי כאשר צריך.

תג חניה לנכה – אם נקבעו לכם 30% נכות (ומעלה) בשל פגיעה ברגליים או שאתם סובלים מעיוורון, תוכלו לפנות למשרד התחבורה ולבקש את תג החניה. אלו הם הקריטריונים שנקבעו על ידי משרד הביטחון, אם אינכם עומדים בקריטריונים אלו עדיין יתכן כי תוכלו לעשות זאת דרך אגף הרישוי במשרד התחבורה.

לימודים ותעסוקה

 

מימון שכר לימוד והכשרה מקצועית – בעלי 20% נכות ומעלה יכולים לקבל מימון. התנאים הבסיסיים הם שהם אינם מקבלים תגמול אבדן כושר עבודה או תגמול מיוחד. וגם שיוכלו לסיים את הלימודים עד שנתיים לפני גיל הפרישה.

דמי מחייה – אם הינכם זכאים למימן לילדים, והיקף הלימודי הוא של 15 שעות שבועיות ומעלה, מגיע לכם לקבל דמי מחייה שיאפשרו לכם להתרכז בלימודים.

חונכות אישית – ניתן לקבל חונך/חונכת המסייעים להשתלבות בחברה, בלימודים או בתעסוקה והתפקוד היום יומי. תכנית החונכות מותאמת אישית לפי הצרכים.

ילדים ומשפחה

 

מענק בת/בר מצווה – נכי צהל שילדיהם חוגגים בת/בר מצווה זכאים למענק בסך 3,000 שקל, זאת בתנאי שהם זכאים לתגמול אבדן כושר עבודה ו/או תגמול מיוחד.

מענק נישואין – נכי צה“ל עם לפחות 20% נכות זכאים למענק נישואין, בתנאי שנערכו לאחר ההכרה בנכות. זה תקף גם לגבי ידועים בציבור שערכו הסכם חיים משותפים. סכום המענק נקבע על פי אחוזי הנכות, כאשר הסכום ההתחלתי (20%-40%)  הוא 2363 שקלים.

השכלה גבוהה לילדים – נכי צה“ל זכאים למימון לימודים עבור ילדים עד גיל 30. ישנם תנאים שצריך לעמוד בהם, והמימון עשוי להגיע ל 40% משכר הלימוד.

חוברת זכויות נכי צהל

חוברת זכויות נכי צה”ל

אנו מקווים שלאחר שקראתם את חוברת זכויות נכי צה“ל, אתם יודעים פחות או יותר אלו זכויות או הטבות מחכות לכם. אך בתור עורך דין משרד הביטחון,  המעניק ייצוג לנפגעים ומלווה בתביעות נגד משרד הביטחון, אני יודע היכן נמצאת הבעיה.

הבעיה נמצאת בהליך הגשת תביעה מול משרד הביטחון להכרה בנכות או מחלת שירות. קודם כל חשוב שמשרד הביטחון יכיר בכך שנפגעתם בעקבות שירותכם הצבאי. לאחר מכן חשוב שיקבעו אחוזי הנכות שאכן מייצגים את הפגימה שנגרמה לכם, ואינם נקבעים בקלות ראש על ידי ועדות רפואיות חסרות רגישות.

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. עורך דין אגף השיקום אילן בנימיני מעניק לכם סיוע בהגשת תביעות נגד משרד הביטחון. נכי צה“ל חרבות ברזל, נפגעי פוסט טראומה, רשלנות רפואית בצבא – אנחנו כאן עבורכם!

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז – כנסו כאן לדף הפייסבוק

 

מאמרים נוספים..

נכי צהל זכויות

זכויות נכי צהל

זכויות נכי צהל | נכי צהל זכויות נפגעתם במהלך שירות המדינה? יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים. אל תוותרו על הפיצויים! לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם לאור המצב – משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק* המשך לבדיקת התאמה *כפוף לכמות מסמכים כאשר מדברים על זכויות נכי צהל, בראש

ערעור לועדת ערעורי נכים

ערעור לועדת ערעורי נכים

הפעם אנו רוצים לדבר אתכם על ערעור לועדת ערעורי נכים, הוועדה הקובעת את שיעורי הנכות שלכם, ולכך יש השלכות על סכום הפיצויים שתקבלו. במאמר זה נסביר על הליכי הגשת הערעור, ומתי מגישים ערעור לבית משפט ועדה רפואית. אם הגשתם ערעור או חושבים לעשות זאת, חשוב להתייעץ עם עורך דין ערעור לוועדה עליונה.

עורכי דין ייצוג מול אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום הוא עורך דין אשר מביא איתו ניסיון בהתנהלות מול משרד הביטחון ותביעות של חיילי צה“ל וכוחות הביטחון. אמנם תכליתו של אגף השיקום היא להעניק סיוע ולרכז את כל הפניות של נכי צה“ל, אך בפועל לא פשוט להתנהל מול הגוף הזה ללא עזרתם של עורכי דין ייצוג מל אגף

דוח פציעה משרד הביטחון

דוח פציעה צהל

דוח פציעה צהל הוא דוח הממולא עם התרחשות אירוע בו נפגע חייל, זהו דוח בסיסי ופשוט, אך יש לו חשיבות רבה. לעתים מדובר בפציעות קלות, וללא גרימת נזק ארוך טווח. אך מנגד, ישנם חיילים אשר נפגעים במהלך השירות הצבאי, והדבר משפיע על המשך תפקודם במהלך החיים, מנכויות ומגבלות פיזיות ועד פגיעות פוסט

דוח פציעה דיגיטלי

דוח פציעה דיגיטלי

נכון להיום עדיין לא קיים דוח פציעה דיגיטלי עבור נפגעי צה“ל. כלומר אין דו“ח פציעה דיגיטלי אותו ניתן למלא בצורה מקוונת. הדו“ח הקיים הוא עדיין מסמך פיזי אותו יש למלא בצורה ידנית. במאמר זה נסביר על חשיבותו של דוח הפציעה וגם איך ממלאים דוח פציעה. אין לראות בדברים תחליף לייעוץ משפטי, מומלץ

עורך דין תביעות משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז מעניק ייצוג לכל אנשי כוחות הביטחון, מצה“ל והמשטרה, ועד משמר הכנסת והמוסד. נפגעתם במהלך שירות המדינה? יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים. אל תוותרו על הפיצויים! לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם לאור המצב – משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק* המשך לבדיקת

טופס החמרת מצב משרד הביטחון

החמרת מצב משרד הביטחון

מאמר זה דן בנושא של החמרת מצב משרד הביטחון, והוא מיועד עבור מי שסובל מנכות שכבר הוכרה בעבר על ידי משרד הביטחון, אך בחלוף הזמן חלה החמרה בעצימות הפגיעה המוכרת. נפגעתם במהלך שירות המדינה? יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים. אל תוותרו על הפיצויים! לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון היא אחד השלבים בעת הגשת תביעה נגד משרד הביטחון. תפקיד הוועדה הוא לקבוע את אחוזי הנכות שיש לכם. זה ישפיע על סכום הפיצויים וההטבות שתקבלו, ולכן ישנה חשיבות רבה להחלטות הוועדה. ומסיבה זו חשוב לעבור הכנה לוועדה רפואית משרד הביטחון. בטרם ההופעה בפני הוועדה, חשוב מאוד להתייעץ עם

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא היא אחת מהפציעות העלולות להתרחש במהלך השירות הצבאי, כמו גם בלט דיסק בצבא. פציעות בצבא מסוג זה עלולות להיות תוצאה של אירוע ספציפי שהתרחש במהלך השירות וגרם לפציעה, כמו גם תוצאה של מצב מתמשך הנגרם בהדרגה במהלך הפעילות הצבאית; כמו למש לבעת נשיאת משאות כבדים לאורך זמן. ולאחר שהחיילים

קרע ברצועה הצולבת בצבא

פציעת ברך בצבא

פציעת ברך בצבא היא אחת הפציעות השכיחות של חיילים. היא יכולה להתרחש במהלך פעילות מבצעית, אך גם במהלך אימונים ומאמץ גופני – דברים שעוסקים בהם הרבה במהלך השירות. פציעות יכולות להיות קלות ולעבור לאחר טיפול רפואי ללא מגבלות והשלכות ארוכות טווח, אך לצערנו זה לא תמיד המקרה. לכן יש לקחת זאת בחשבון

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא היא אחת הפציעות מהן יכולים לסבול חיילים, ולא רק חיילים אלא גם ספורטאים וכל מי שעוסק בפעילות גופנית. קרע ברצועה הקדמית הצולבת גורם לבעיות בהליכה ובעיות בטווח התנועה, ולעתים הטיפול דורש גם התערבות כירורגית. במידה ונפגעתם אתם יכולים להגיש תביעה נגד משרד הביטחון לצורך הכרה כנכי צה“ל.

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה אפשרי רק לגבי סוגיות שהן משפטיות, והוא נעשה בפני בית המשפט המחוזי. אך לפני שנדבר על זה כדאי להסביר על כל צורת ההתנהלות של משרד הביטחון לצורך הכרה בפגיעה במהלך השירות.  נפגעתם במהלך שירות המדינה? יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים. אל תוותרו על הפיצויים! לחיילים אנשי

ייצוג חוברת זכויות נכי צה”ל

עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין חוברת זכויות נכי צה”ל מומלץ
המלצות
מאמרים
נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב - משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button דילוג לתוכן