דחיית תביעת סיעוד

דחיית תביעת סיעוד על ידי חברת הביטוח

דחיית תביעת סיעוד היא דבר שמתרחש כל יום. אנשים רבים מפקידים כספים לטובת הביטוח במשך שנים, מתוך אמונה כי ביום שיזדקקו לעזרת הביטוח הסיעודי הם יקבלו את התמיכה. אך בפועל הם מגלים כי חברות הביטוח, ואפילו הביטוח הלאומי וקופות החולים מערימות עליהם קשיים.

הדרך הטובה להתמודדות עם הבעיה היא להגיש תביעה באמצעות עורך דין לתביעות סיעוד. אתם רוצים שתביעתכם תאושר ולא תדחה. נכון, ישנם דרכים להתמודד עם דחייה, אך מראש נרצה להימנע מכך. ולכן חשוב לעשות זאת עם עורך דין ביטוח סיעודי.

במאמר זה נדבר על תביעות סיעוד, והמקרים של דחיית תביעת סיעוד של קופת החולים או דחיית תביעת סיעוד על ידי חברת הביטוח.

עורך דין לתביעת סיעוד

קצת על חולים סיעודיים

האסוציאציה הראשונה שעולה לנו בראש כאשר אנו מדברים על חולים סיעודיים היא אנשים מבוגרים. ובהחלט רוב החולים הסיעודיים הם אנשים בגיל מבוגר. אך גם צעירים עשויים לחלות או לעבור תאונות שונות, שבעקבותיהן יזדקקו לטיפול סיעודי. וזה יכול להתרחש גם בעקבות מחלות מולדות.

על פי נתוני הביטוח הלאומי יש בישראל למעלה מ 350,000 חולים סיעודיים הזכאים לקצבאות הביטוח הלאומי. עלות הטיפול הסיעודי עשויה להגיע לסכומים גבוהים מאוד, ולא מומלץ להסתמך על הביטוח הלאומי המעניק קצבאות מינימליות. ומסיבה זו רבים מבטחים את עצמם באופן פרטי, דרך קופות החולים או חברות הביטוח.

חברות הביטוח הן עסק לכל דבר, המטרות שלהן הן כלכליות. כמו כל עסק, הן רוצות למקסם את ההכנסות ולצמצם את ההוצאות. מקסום ההכנסות נעשה באמצעות מכירת פוליסות ביטוח. ואילו צמצום ההוצאות נעשה באמצעות מדיניות קשוחה של קריטריונים לאישור התביעה. ולצד המדיניות הקשוחה, נראה כי חברות הביטוח עושות הכל על מנת להתיש את המבוטחים.

ישנה טענה בציבור כי חברות הביטוח פועלות ב“שיטת מצליח“. הן דוחות את התביעות במהירות בתקווה שהמבוטח יוותר. ולכן רבים מבינים כי הם צריכים את עזרתו של עורך דין תביעות סיעוד.

דחיית תביעת סיעוד

דחיית תביעת סיעוד

למרות ההבדלים בין הפוליסות, באופן כללי הדברים מתנהלים באופן הבא: אדם מוגדר כחולה סיעודי על פי ההגדרות הבאות:

  1. כאשר אינו מסוגל לבצע 3 מתוך ששת פעולות היום יום הבסיסיות (קימה, שכיבה, התלבשות, התפשטות, רחצה, אכילה ושתייה, שליטה על הסוגרים).
  2. או תשוש נפש הזקוק להשגחה.

רבים מגישים את התביעות בצורה תמימה, ומצפים כי מייד חברת הביטוח תעניק להם את הקצבה המגיעה להם. אך הם מופתעים לגלות דחיית תביעת סיעוד. וזהו הרגע שבו הם מחפשים עורך דין לתביעת סיעוד.

קרוב למחצית התביעות נדחות באופן אוטומטי, אך לא תמיד הנימוקים של חברת הביטוח באמת מוצדקים. לכן חשוב לבדוק את תנאי הפוליסה ואת הדחייה באמצעות עורך דין המנוסה בתביעות מסוג זה. ניתן לערער על החלטת חברת הביטוח, ובמידת הצורך לפנות לבית המשפט.

דחיית תביעת סיעוד על ידי חברת הביטוח

דחיית תביעת סיעוד על ידי חברת הביטוח, כמו גם דחיית תביעת סיעוד של קופת החולים יכולה להתבצע בנימוקים שונים, ובדרך כלל הם אחד מחמשת הנימוקים הבאים:

  1. המבוטח אינו עונה על ההגדרה של חולה סיעודי כפי שהיא מופיעה בפוליסת הביטוח.
  2. הפרה של חובת הגילוי – אם הסתרתם מידע מחברת הביטוח לגבי מחלה או מצב רפואי, זהו יכול להיות הנימוק שלהם לדחיית הבקשה.
  3. המבוטח נכנס תחת אחד מסעיפי ההחרגה – חברות הביטוח נוהגות להכניס סעיפים המתארים מקרים שבהם אין כיסוי ביטוחי. למשל מצב סיעודי שנגרם בעקבות פגיעה עצמית או מום מולד אינם מכוסים בביטוחים.
  4. אירוע ביטוחי שהתרחש בטרם ההצטרפות לפוליסה.
  5. התיישנות התביעה – פוליסת הביטוח קובעת את תקופת ההתיישנות לצורך הגשת התביעה, בדרך כלל מדובר על 3 שנים.

עורך דין תביעות סיעוד יבדוק את הפוליסה ויבדוק את הדחייה, וימצא את דרכי הפעולה הנכונות.

דחיית תביעת סיעוד של קופת החולים

דחיית תביעת סיעוד של קופת החולים

בין אם זו חברת הביטוח או קופת החולים, על הגורמים המבטחים לנמק את סיבת הדחייה ואף חלה עליהן חובת ההוכחה. למשל במידה והגורם המבטח יטען כי המבוטח הסתיר מידע רפואי, עליה להוכיח כי הסתיר מידע בזדון. וגם אם היה חסר מידע, עדיין יש מקום לדיון בשאלת הקשר בין אותו מידע לבין המצב הסיעודי. חברת הביטוח קודם כל תדחה את התביעה, אך אם אין קשר אתם צפויים לנצח בבית המשפט.

במקרים רבים סיבת הדחייה היא הטענה שהמקרה אינו מקרה סיעודי. חברות הביטוח בוחנות את רמת התפקוד של המבוטח, ולצורך כל הן ישלחו רופאים לביתו אשר יבחנו את יכולותיו לבצע פעולות שונות. ובמקרים רבים הן גם יעסיקו חוקרים פרטיים על מנת לעקוב אחר המבוטח ולנסות לתעד אותו מבצע פעולות שלכאורה אינו יכול לעשות.

כמובן שהונאת חברת הביטוח אינה חוקית. אך לצערנו אנו רואים כי במקרים רבים הרופאים רושמים דיווחים המזלזלים בקשיים התפקודיים של המבוטח. הם יכולים לטעון כי אין בעיה בסוגרים, למרות כי ברור כי המבוטח עושה שימוש בחיתולים או מוצרי ספיגה אחרים.

דחיית תביעת סיעוד על ידי חברת הביטוח

עורך דין לתביעת סיעוד

כפי שהבנתם חברות הביטוח מערימות קשיים רבים על המבוטחים. ולכן כדאי להגיש את התביעה באמצעות עורך דין לתביעת סיעוד. עורך דין אילן בנימיני ילמד את המקרה, יבדוק את התיק הרפואי ובמידת הצורך ייעזר בחוות דעת של רופאים מומחים לצורך הגשת התביעה או הערעור על החלטת חברת הביטוח.

למשרדינו ניסיון רב בתביעות על נזקי גוף, תביעות סיעוד, תביעת נזיקין עירייה, ביטוח לאומי סיעוד, עורך דין תאונות דרכים, החמרת מצב נכות כללית ותביעות רשלנות רפואית. אילן בנימיני בפייסבוק

מאמרים נוספים..

ייצוג מול המוסד לביטוח לאומי טלפון

עורך דין המתמחה בסיעוד

עורך דין המתמחה בסיעוד יכול להעניק לכם סיוע במצבים מאוד לא נעימים בהם אתם, או קרובי משפחתכם מתמודדים עם תביעות סיעודיות כנגד הביטוח הלאומי או חברות הביטוח הפרטיות. ביטוח סיעודי הוא דבר חשוב מאוד עבור כל אחד מאיתנו. נכון, כאשר אנחנו צעירים ובריאים אנחנו לא אוהבים לחשוב על הדברים הללו, אבל בסופו

עורך דין תביעות סיעוד

עורך דין תביעות סיעוד

עורך דין תביעות סיעוד עומד לשירותכם בעת הגשת תביעות ביטוח סיעודיות ומימוש זכויותיכם, כמו גם סיוע בהתמודדות מול חברות הביטוח כאשר התביעה נדחית. למרות שעכשיו אנו צעירים ובריאים, בחיים כל אחד יכול להגיע למצב שבו הוא יזדקק לטיפול סיעודי. מתאונות ועד מחלות דמנטיות, סיבות רבות עלולות לגרום לנו להפוך לחולים סיעודיים הזקוקים

עורך דין מומחה לתביעות סיעוד

עורך דין לתביעות סיעוד

עורך דין לתביעות סיעוד מעניק לכם עזרה משפטית ברגעים הקשים בהם אתם זקוקים למימוש זכויותכם בפוליסות ביטוח פרטיות או תביעות סיעוד בביטוח הלאומי.  בחיים לפעמים אנו מגיעים למצבים בריאותיים בהם אנו זקוקים לטיפול סיעודי. עם העלייה בתוחלת החיים הדבר הופך ליותר ויותר שכיח, אך כמובן שגם צעירים עלולים להגיע למצבים אלו בעקבות

עורך דין ביטוח סיעודי

עורך דין ביטוח סיעודי

בין תחומי ההתמחות של נזקי הגוף שבהם מתמחה משרדנו יש גם את תחום הביטוח הסיעודי. עורך דין ביטוח סיעודי מייצג את התובע בתביעת דמי הפיצוי מחברת הביטוח. מומחיות עורך הדין מתבטאת לא רק בהצלחת התביעה אלא אף בהשגת פיצוי גבוה בהתאם לנזק שנגרם. אז אם חברת הביטוח מסרבת לשלם לכם או שהיא

חוקרים פרטיים סיעוד

חוקרים פרטיים סיעוד

חוקרים פרטיים סיעוד נדרשים לצורך הוכחה על חשד להזנחת אדם סיעודי. הגדרת מצב סיעודי נדרשת לצורך קביעת שכר טרחה תביעת סיעוד. במאמר הבא תקראו על הגדרות הסיעוד ועל תביעת סיעוד שכר טרחה של עו”ד רשלנות רפואית בתל אביב ועוד. לפני תביעה מומלץ להביא הוכחות באמצעות חוקרים פרטיים סיעוד וכדומה במאמרנו נדון על

חוק סיעוד בביטוח לאומי

חוק סיעוד

חוק סיעוד ביטוח לאומי מידע – חוק סיעוד ביטוח לאומי מעל גיל 90 ומה אומר חוק סיעוד רמה 1 והלאה? האם יש התייחסות חוק סיעוד החמרת מצב של נפגע שהגיש בקשת סיעוד בעבר ומה המידע שחשוב להכיר לגבי חוק סיעוד דרגות גמלה המוחלפות בכסף. עורך דין חוק סיעוד ביטוח לאומי אילן בנימיני

קצבת סיעוד רמה 6

קצבת סיעוד

קצבת סיעוד בכסף לפי רמות. ניתן לקבל כסף במקום שירות סעד. קצבת סיעוד רמות שונות – כאשר מבקשים קצבת סיעוד ביטוח לאומי יש להכיר את ההבדל בין קצבת סיעוד רמה 1 לבין קצבת סיעוד רמה 4  קצבת סיעוד רמה 5 קצבת סיעוד רמה 6 ומה השוני ביניהן. כאשר רוצים לבקש קצבה של

ייצוג דחיית תביעת סיעוד

עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין דחיית תביעת סיעוד מומלץ
המלצות
מאמרים
פתיחה
1
היי,
שמי אילן בנימיני,
יש לי ניסיון מוכח בייצוג לקוחות במצבים מורכבים.
אני כאן כדי להקשיב לך ולעזור לך למצוא את הדרך הנכונה עבורך.
Call Now Button דילוג לתוכן