פציעת ברך בצבא

קרע ברצועה הצולבת בצבא

פציעת ברך בצבא היא אחת הפציעות השכיחות של חיילים. היא יכולה להתרחש במהלך פעילות מבצעית, אך גם במהלך אימונים ומאמץ גופני – דברים שעוסקים בהם הרבה במהלך השירות. פציעות יכולות להיות קלות ולעבור לאחר טיפול רפואי ללא מגבלות והשלכות ארוכות טווח, אך לצערנו זה לא תמיד המקרה. לכן יש לקחת זאת בחשבון כבר ברגע התרחשות המקרה ולפנות לייעוץ משפטי באמצעות עורך דין לתביעות משרד הביטחון.

ישנם סוגים שונים של פציעות ברך שניתן לקבל במהלך השירות הצבאי. אחת הפציעות השכיחות היא קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא. אך יכולות להיות גם פציעות נוספות כמו מתיחה או קריעה של גיד או שריר, קרע במניסקוס ועוד. לכל פגיעה ישנם מאפיינים אחרים, טיפול שונה וגם השלכות אחרות בטווח הארוך.

במאמר זה נתמקד בקרע ברצועה הצולבת, כיצד להתנהל מבחינה משפטית וגם כמה מילים על ערעור נכים בהקשר זה.

פציעת ברך בצבא

קרע ברצועה הצולבת בצבא

בואו נתחיל מכמה מילים על מבנה הברך. הברך היא מבנה הכולל שלוש עצמות, הפיקה (בחלק הקדמי), המניסקוסים (הסחוסים שבין העצמות) והבורסה. ואת הברך מיצבים שרירים, גידים ורצועות.

ישנן 4 רצועות מרכזיות בברך – הרצועה הצולבת הקדמית ׁACL, הרצועה הצולבת האחורית PCL, הרצועה הצידית החיצונית LCL, והרצועה הצדדית הפנימית MCL.

קרע ברצועה הצולבת הקדמית – קרע זה יכול להתרחש בתנועה סיבובית של הגוף מעל הברך. לעתים ניתן אפילו לשמור את הרגע שבו הרצועה נקרעת, וזמן קצר לאחר מכן תופיע נפיחות. במקרים של נפיחות חמורה הגורמת לכאב רב מבצעים ניקור על מנת להוציא דם המצטבר באזור. הטיפול בבעיה יכול להתבצע באמצעות פיזיותרפיה ובמקרים מסוימים יש צורך בהליך כירורגי (שחזור רצועה).

ערעור נכים

פציעת ברך בצבא

בסמוך למועד הפציעה יש למלא דוח פציעה בצבא (טופס 141). חלק מהדוח ממלא החייל שנפצע ובו עליו לפרט את נסיבות החבלה, הזמן, המקום, והעדים למקרה. את החלק השני ממלא הקצין שטיפל במקרה ובו הוא מציין את פרטי הפציעה והטיפול שניתן. החלק השלישי של הדוח מיועד עבור המפקד הישיר והחלק האחרון ממולא על ידי מפקד היחידה.

שימו לב שאם הפציעה התבצעה מחוץ לבסיס, למשל כאשר הייתם בחופשה, הצבא נושא באחריות רק במידה וזו הייתה שהייה מאושרת מחוץ לבסיס. מקרה שבו יצאתם מהבסיס ללא אישור מונע מכם לקבל פיצוי.

מלבד דוח הפציעה חשוב שתשמרו כל מסמך רפואי הנוגע לטיפול שקיבלתם. ישנה חשיבות גדולה לטיפול רפואי מיידי, מבחינה משפטית נדרש להוכיח קשר סיבתי בין הפעילות הצבאית לבין הפציעה. יתכן כי אתם סובלים מחבלה קטנה והתעלמתם ממנה, אך לאחר זמן היא תחמיר. וכאשר תפנו לטיפול רפואי במועד מאוחר יותר תהיה בעיה להוכיח את הקשר הסיבתי.

זהו גם זמן טוב להרים טלפון ולהתייעץ עם עורך דין משרד הביטחון.

קרע ברצועה הצולבת בצבא עשוי להוביל לניתוח, אך גם אם אין צורך בניתוח עדיין יש צורך בטיפול הכולל פיזיותרפיה. ללא טיפול אתם תהיו מוגבלים בפעילותכם הפיזית, גם זו הקשורה להמשך השירות הצבאי, וגם בחייכם האזרחיים. ההליך הטיפולי עשוי להיות ארוך וממושך.

לאחר פציעת ברך בצבא, לעתים הטיפול פותר את הבעיה, אך ישנם גם מקרים בהם החיילים סובלים ממגבלות תנועה ו/או כאבים גם בהמשך. הדבר תלוי בסוג הפציעה ודרגת חומרתה. כלומר יש כאן פגיעה תפקודית ופגיעה באיכות החיים, ולכן עליכם להגיש תביעת פיצויים. במקרה זה עליכם להגיש תביעה נגד משרד הביטחון ואם תתקבל היא עשויה לזכות אתכם בפיצויים ואחוזי נכות.

במקרה של פציעת ברך בצבא, חשוב להקדים להגיש את התביעה על מנת לממש את הזכויות. כך תוכלו להבטיח כי הצבא יישא בעלויות הטיפול והשיקום. את התביעה מגישים לקצין התגמולים באגף השיקום.

קצין התגמולים ייבחן את התביעה ויחליט האם להעביר אותה הלאה אל הוועדה הרפואית, או לדחות את התביעה. לכן חשוב שכבר בשלב זה יעמוד לרשותכם עורך דין נכי צה“ל. כאשר קצין התגמולים בוחן את התביעה הוא נעזר במומחים המנסים לענות על השאלה האם הפציעה היא אכן תוצאה של השירות. ההחלטה היא לא רק עניין של כן או לא, הצבא עשוי לקחת אחריות על חלק מסוים מהפציעה, כלומר לטעון שהיא לא נגרמה באופן מוחלט כתוצאה מהשירות הצבאי. לצורך קבלת ההחלטה הצבא גם יבדוק את ההיסטוריה הרפואית. וכל הדברים הללו עלולים להשפיע על אחוזי הנכות והפיצויים שתקבלו.

קרע ברצועה הצולבת בצבא

ערעור נכים

לאחר שקצין התגמולים יעביר את התביעה אל הוועדה הרפואית, הם יבדקו את המצב ויחליטו על הפיצויים ואחוזי הנכות. חשוב שתילחמו למען הזכויות שלכם. קרע ברצועה הצולבת בצבא עלול לפגוע בתפקוד שלכם, ואתם זקוקים לפיצויים ואחוזי הנכות לצורך ההתמודדות הצפויה לכם במהלך חייכם.

במידה ואתם מאמינים כי החלטת הוועדה הרפואית המחוזית אינה מוצדקת ואינה משקפת את המצב הרפואי והנזק שנגרם לכם, אתם יכולים להגיש ערעור נכים.

יש להגיש את הערעור אל ועדה רפואית עליונה תוך 45 יום מקבלת הודעת קצין התגמולים על החלטת הוועדה. הוועדה תקיים דיון בנושא ובסמכותה לבטל או לשנות החלטות של הוועדה המחוזית.

בין אם מדובר בהגשת תביעה נגד משרד הביטחון או ערעור נכים, חשוב שתיעזרו בעורך דין העוסק בייצוג נכי צה“ל. ללא עזרה משפטית אתם פשוט עשויים להירמס על ידי המערכת. עורך דין אילן בנימיני, עו”ד נכי צה”ל, עומד לשירותכם.

 

עקבו אחרינו גם ברשתות החברתיות.

מאמרים נוספים..

ערעור לועדת ערעורי נכים

ערעור לועדת ערעורי נכים

הפעם אנו רוצים לדבר אתכם על ערעור לועדת ערעורי נכים, הוועדה הקובעת את שיעורי הנכות שלכם, ולכך יש השלכות על סכום הפיצויים שתקבלו. במאמר זה נסביר על הליכי הגשת הערעור, ומתי מגישים ערעור לבית משפט ועדה רפואית. אם הגשתם ערעור או חושבים לעשות זאת, חשוב להתייעץ עם עורך דין ערעור לוועדה עליונה.

עורכי דין ייצוג מול אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום הוא עורך דין אשר מביא איתו ניסיון בהתנהלות מול משרד הביטחון ותביעות של חיילי צה“ל וכוחות הביטחון. אמנם תכליתו של אגף השיקום היא להעניק סיוע ולרכז את כל הפניות של נכי צה“ל, אך בפועל לא פשוט להתנהל מול הגוף הזה ללא עזרתם של עורכי דין ייצוג מל אגף

דוח פציעה משרד הביטחון

דוח פציעה צהל

דוח פציעה צהל הוא דוח הממולא עם התרחשות אירוע בו נפגע חייל, זהו דוח בסיסי ופשוט, אך יש לו חשיבות רבה. לעתים מדובר בפציעות קלות, וללא גרימת נזק ארוך טווח. אך מנגד, ישנם חיילים אשר נפגעים במהלך השירות הצבאי, והדבר משפיע על המשך תפקודם במהלך החיים, מנכויות ומגבלות פיזיות ועד פגיעות פוסט

דוח פציעה דיגיטלי

דוח פציעה דיגיטלי

נכון להיום עדיין לא קיים דוח פציעה דיגיטלי עבור נפגעי צה“ל. כלומר אין דו“ח פציעה דיגיטלי אותו ניתן למלא בצורה מקוונת. הדו“ח הקיים הוא עדיין מסמך פיזי אותו יש למלא בצורה ידנית. במאמר זה נסביר על חשיבותו של דוח הפציעה וגם איך ממלאים דוח פציעה. אין לראות בדברים תחליף לייעוץ משפטי, מומלץ

עורך דין תביעות משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז מעניק ייצוג לכל אנשי כוחות הביטחון, מצה“ל והמשטרה, ועד משמר הכנסת והמוסד. טלפון לשיחה עכשיו השירות הביטחוני, בין אם זה במסגרת השירות הסדיר, המילואים או הקבע, מזמן איתו סיטואציות מסוכנות. זוהי המציאות של חיינו, לעתים אנשים נפצעים במהלך השירות, או חולים במחלות הקשורות לשירות הצבאי. אלו

טופס החמרת מצב משרד הביטחון

החמרת מצב משרד הביטחון

מאמר זה דן בנושא של החמרת מצב משרד הביטחון, והוא מיועד עבור מי שסובל מנכות שכבר הוכרה בעבר על ידי משרד הביטחון, אך בחלוף הזמן חלה החמרה בעצימות הפגיעה המוכרת. טלפון לשיחה עכשיו על מנת למנוע בלבול, זהו הזמן להסביר בקצרה מהו ההבדל בין החמרה משרד הביטחון לבין הכרה בנכות או נכות

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון היא אחד השלבים בעת הגשת תביעה נגד משרד הביטחון. תפקיד הוועדה הוא לקבוע את אחוזי הנכות שיש לכם. זה ישפיע על סכום הפיצויים וההטבות שתקבלו, ולכן ישנה חשיבות רבה להחלטות הוועדה. ומסיבה זו חשוב לעבור הכנה לוועדה רפואית משרד הביטחון. בטרם ההופעה בפני הוועדה, חשוב מאוד להתייעץ עם

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא היא אחת מהפציעות העלולות להתרחש במהלך השירות הצבאי, כמו גם בלט דיסק בצבא. פציעות בצבא מסוג זה עלולות להיות תוצאה של אירוע ספציפי שהתרחש במהלך השירות וגרם לפציעה, כמו גם תוצאה של מצב מתמשך הנגרם בהדרגה במהלך הפעילות הצבאית; כמו למש לבעת נשיאת משאות כבדים לאורך זמן. ולאחר שהחיילים

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא היא אחת הפציעות מהן יכולים לסבול חיילים, ולא רק חיילים אלא גם ספורטאים וכל מי שעוסק בפעילות גופנית. קרע ברצועה הקדמית הצולבת גורם לבעיות בהליכה ובעיות בטווח התנועה, ולעתים הטיפול דורש גם התערבות כירורגית. במידה ונפגעתם אתם יכולים להגיש תביעה נגד משרד הביטחון לצורך הכרה כנכי צה“ל.

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה אפשרי רק לגבי סוגיות שהן משפטיות, והוא נעשה בפני בית המשפט המחוזי. אך לפני שנדבר על זה כדאי להסביר על כל צורת ההתנהלות של משרד הביטחון לצורך הכרה בפגיעה במהלך השירות.  טלפון לשיחה עכשיו אם נפגעתם במהלך השירות מגיעים לכם אחוזי נכות וזכויות, למעשה הזכויות נקבעות לפי

נכות מוסבת

תביעה לפי תקנה 9

תביעה לפי תקנה 9 היא תביעה העוסקת בנכות מוסבת. הכוונה היא למקרים שבהם התפתחה נכות כלשהי כתוצאה מהנכות הראשית, ופגיעה באיברים או מערכות אחרות כתוצאה מאבדן האיבר בחבלה המוכרת. טלפון לשיחה עכשיו במילים פשוטות אנו מדברים על נכות ראשונית שהוכרה על ידי משרד הביטחון, והיא זו אשר גרמה להתפתחות בעיה נלווית. לדוגמה

הכרה כנכה צהל

הכרה כנכה צהל

בקרב אנשי קבע חוק הנכים החדש מעורר עניין רב, זאת בשל שינויים רבים שהוכנסו בחוק והם משנים את הכללים לגבי הכרה כנכה צהל. החוק החדש נועד לענות על בעיות שנוצרו מהחוק הישן, אך מצד שני גם יוצר בעיות אחרות. אז מה קורה בעת מחלה בשירות הצבאי או חבלה על פי החוק החדש

ייצוג פציעת ברך בצבא

עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין פציעת ברך בצבא מומלץ
המלצות
מאמרים
נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב - משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button דילוג לתוכן