עורך דין אגף השיקום

עורכי דין ייצוג מול אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום הוא עורך דין אשר מביא איתו ניסיון בהתנהלות מול משרד הביטחון ותביעות של חיילי צה“ל וכוחות הביטחון. אמנם תכליתו של אגף השיקום היא להעניק סיוע ולרכז את כל הפניות של נכי צה“ל, אך בפועל לא פשוט להתנהל מול הגוף הזה ללא עזרתם של עורכי דין ייצוג מל אגף השיקום.

כאשר אנשי כוחות הביטחון נפגעים במהלך מילוי תפקידם, הם מודעים לכך שמגיעות להם זכויות, אך לצערנו הם ניגשים לנושא בתמימות ועושים את כל הטעויות המביאות לרמיסת זכויותיהם. מה שבהמשך יוצא אכזבה גדולה וטענות קשות נגד אגף השיקום. עורך דין מומחה תביעות אגף השיקום יודע להנחות אתכם, ולנהל את כל התביעה על מנת לממש את הזכויות המגיעות לכם בצורה יעילה ותקינה. ממקרים של פוסט טראומה בצה“ל ועד רשלנות רפואית בצבא.

עורך דין אגף השיקום

עורך דין מומחה תביעות אגף השיקום

אגף השיקום נועד לשרת את נכי צה“ל ולספק להם את מעטפת השירותים הסוציאליים, הפסיכולוגיים והכלכליים, ועוד דרכים שונות בעזרתן מסייעים למי שנפגעו בשירותם הצבאי ומאפשרים להם להשתלב בחברה ושוק העבודה.

במסגרת תחומי האחריות של אגף השיקום הוא מטפל בכל התביעות של אלו שנחבלו במהלך שירותם או חלו במחלות שירות, ולצערנו ישנם מקרים רבים. לחייל שנפגע במהלך תפקידו מגיעות זכויות וכמובן פיצויים, והכל באופן יחסי לחומרת נזק שנגרם לו – אך מה שטוב ויפה בתאוריה, בפועל הוא הליך מתיש למימוש זכויות. ולא מומלץ לגשת אליו ללא עזרתו של עורך דין אגף השיקום.

עוד לפני שמגישים תביעה נגד אגף השיקום, כבר בשלבים הראשונים של הפציעה, כדאי להתייעץ עם עורך דין משרד הביטחון על מנת לדעת איך לפעול. עם התרחשות האירוע על המפקדים למלא דוח פציעה בצבא, טופס תמים למראה. אך לא כולם מבינים את משמעות הטופס וחשיבותו בהמשך הדרך, בעיקר בכל הנוגע להוכחת הקשר הסיבתי בין האירוע שגרם לחבלה לבין הנזק שנגרם.

עורך דין מומחה תביעות אגף השיקום

עורכי דין ייצוג מול אגף השיקום

הליך הגשת תביעה נכי צה“ל דורש את ההכרה הראשונית של קצין התגמולים. קצין התגמולים אינו בוחן את הנזק שנגרם לחייל, ואינו קובע אחוזי נכות – את זה תעשה בהמשך הוועדה הרפואית. תפקידו של קצין התגמולים הוא לבדוק את העמידה בתנאים להגשת התביעה, ולהחליט האם לקבל את התביעה או לדחות אותה.
על פי תיקון 29 לחוק הנכים, שנכנס לתוקפו באפריל 2017, הזכות להכרה כנכה צה“ל היא עבור:
חיילים בשירות חובה, מילואים או אנשי קבע בעלי ותק של פחות מ 6 חודשם בקבע, וחלו או נפצעו תוך כדי השירות.
אנשי קבע ויתר כוחות הביטחון (מוסד, שב“ס, שב“כ וכו‘), רק במידה והפציעה או המחלה קשורה לשירות הצבאי. במידה ואינה קשורה לשירות הצבאי, הם יוכלו להגיש את התביעה למוסד לביטוח לאומי.
במקרה של אנשי קבע וייתר כוחות הביטחון, קצין התגמולים יבחן את זכאותם באופן הבא: במקרה של תביעה בעקבות חבלת שירות, קצין התגמולים ייבחן האם מדובר בחבלה שנגרמה בעקבות פעילות מבצעית, אימון לקראת פעילות מבצעית או אירוע ייחודי לשירות הצבאי.
במקרה של תביעה על מחלת שירות, הוא יבחן האם מדובר באחת המחלות שהוגדרו בחוק, או בתקנות שר הביטחון. המחלות המוגדרות בחוק הן מחלות מחשיפה לקרינה, חומר מסוכן, חשיפה למוצרי דם בעקבות טיפול בתנאי שדה, פגיעה בשמיעה כתוצאה מאמצעי לחימה.שימו לב כי המקראים של פוסט טראומה בצבא מטופלים במסגרת תביעת חבלת שירות ולא מחלת שירות. כמו כן, בשנים האחרונות בוצעה רפורמה וישנו מסלול מקוצר בתנאים מסוימים – התייעצו עם עורך דין אגף השיקום בהקשר זה.

עורכי דין ייצוג מול אגף השיקום

עורך דין אגף השיקום

לא תמיד קל להוכיח את הקשר הסיבתי בין אירוע שהתרחש בצבא, אולי אפילו לפני זמן רב, ולקבוע כי הוא הגורם לנזק שנגרם לחייל. ולכן חשוב לעשות זאת בעזרתו של עורך דין מומחה תביעות אגף השיקום. הוא יודע כיצד לגייס את כל המומחים ולהביא את כל המסמכים על מנת להוכיח את הקשר הסיבתי.
עורכי דין ייצוג מול אגף השיקום הם דבר הכרחי, גם כאשר קצין התגמולים הכיר בתביעה. זוהי רק המשוכה הראשונה, ועכשיו מחכה לכם עד התנהלות מול הועדה הרפואית, שזהו נושא בפני עצמו.

אילן בנימיני, עורך דין מומחה תביעות אגף השיקום, מסייע לכם בהגשת תביעות וכל ההתנהלות מול משרד הביטחון. אנו מטפלים במגוון נושאים הכוללים עתירה מנהלית אגף השיקום, קרע ברצועה הצולבת בצבא, נכות מוסבת לפי תקנה 9 ועוד מקרים שונים איתם מתמודדים חיילי צה“ל ואנשי כוחות הביטחון.

משרדינו נמצא ברח׳ יגאל אלון 94 ב’, תל אביב. עקבו אחרינו גם בפייסבוק

מאמרים נוספים..

ערעור לועדת ערעורי נכים

ערעור לועדת ערעורי נכים

הפעם אנו רוצים לדבר אתכם על ערעור לועדת ערעורי נכים, הוועדה הקובעת את שיעורי הנכות שלכם, ולכך יש השלכות על סכום הפיצויים שתקבלו. במאמר זה נסביר על הליכי הגשת הערעור, ומתי מגישים ערעור לבית משפט ועדה רפואית. אם הגשתם ערעור או חושבים לעשות זאת, חשוב להתייעץ עם עורך דין ערעור לוועדה עליונה.

דוח פציעה משרד הביטחון

דוח פציעה צהל

דוח פציעה צהל הוא דוח הממולא עם התרחשות אירוע בו נפגע חייל, זהו דוח בסיסי ופשוט, אך יש לו חשיבות רבה. לעתים מדובר בפציעות קלות, וללא גרימת נזק ארוך טווח. אך מנגד, ישנם חיילים אשר נפגעים במהלך השירות הצבאי, והדבר משפיע על המשך תפקודם במהלך החיים, מנכויות ומגבלות פיזיות ועד פגיעות פוסט

דוח פציעה דיגיטלי

דוח פציעה דיגיטלי

נכון להיום עדיין לא קיים דוח פציעה דיגיטלי עבור נפגעי צה“ל. כלומר אין דו“ח פציעה דיגיטלי אותו ניתן למלא בצורה מקוונת. הדו“ח הקיים הוא עדיין מסמך פיזי אותו יש למלא בצורה ידנית. במאמר זה נסביר על חשיבותו של דוח הפציעה וגם איך ממלאים דוח פציעה. אין לראות בדברים תחליף לייעוץ משפטי, מומלץ

עורך דין תביעות משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז

עורך דין תביעות משרד הביטחון במרכז מעניק ייצוג לכל אנשי כוחות הביטחון, מצה“ל והמשטרה, ועד משמר הכנסת והמוסד. טלפון לשיחה עכשיו השירות הביטחוני, בין אם זה במסגרת השירות הסדיר, המילואים או הקבע, מזמן איתו סיטואציות מסוכנות. זוהי המציאות של חיינו, לעתים אנשים נפצעים במהלך השירות, או חולים במחלות הקשורות לשירות הצבאי. אלו

טופס החמרת מצב משרד הביטחון

החמרת מצב משרד הביטחון

מאמר זה דן בנושא של החמרת מצב משרד הביטחון, והוא מיועד עבור מי שסובל מנכות שכבר הוכרה בעבר על ידי משרד הביטחון, אך בחלוף הזמן חלה החמרה בעצימות הפגיעה המוכרת. טלפון לשיחה עכשיו על מנת למנוע בלבול, זהו הזמן להסביר בקצרה מהו ההבדל בין החמרה משרד הביטחון לבין הכרה בנכות או נכות

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדה רפואית משרד הביטחון היא אחד השלבים בעת הגשת תביעה נגד משרד הביטחון. תפקיד הוועדה הוא לקבוע את אחוזי הנכות שיש לכם. זה ישפיע על סכום הפיצויים וההטבות שתקבלו, ולכן ישנה חשיבות רבה להחלטות הוועדה. ומסיבה זו חשוב לעבור הכנה לוועדה רפואית משרד הביטחון. בטרם ההופעה בפני הוועדה, חשוב מאוד להתייעץ עם

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא

פריצת דיסק בצבא היא אחת מהפציעות העלולות להתרחש במהלך השירות הצבאי, כמו גם בלט דיסק בצבא. פציעות בצבא מסוג זה עלולות להיות תוצאה של אירוע ספציפי שהתרחש במהלך השירות וגרם לפציעה, כמו גם תוצאה של מצב מתמשך הנגרם בהדרגה במהלך הפעילות הצבאית; כמו למש לבעת נשיאת משאות כבדים לאורך זמן. ולאחר שהחיילים

קרע ברצועה הצולבת בצבא

פציעת ברך בצבא

פציעת ברך בצבא היא אחת הפציעות השכיחות של חיילים. היא יכולה להתרחש במהלך פעילות מבצעית, אך גם במהלך אימונים ומאמץ גופני – דברים שעוסקים בהם הרבה במהלך השירות. פציעות יכולות להיות קלות ולעבור לאחר טיפול רפואי ללא מגבלות והשלכות ארוכות טווח, אך לצערנו זה לא תמיד המקרה. לכן יש לקחת זאת בחשבון

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא

קרע ברצועה הצולבת הקדמית בצבא היא אחת הפציעות מהן יכולים לסבול חיילים, ולא רק חיילים אלא גם ספורטאים וכל מי שעוסק בפעילות גופנית. קרע ברצועה הקדמית הצולבת גורם לבעיות בהליכה ובעיות בטווח התנועה, ולעתים הטיפול דורש גם התערבות כירורגית. במידה ונפגעתם אתם יכולים להגיש תביעה נגד משרד הביטחון לצורך הכרה כנכי צה“ל.

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה

ערעור על ועדה רפואית עליונה אפשרי רק לגבי סוגיות שהן משפטיות, והוא נעשה בפני בית המשפט המחוזי. אך לפני שנדבר על זה כדאי להסביר על כל צורת ההתנהלות של משרד הביטחון לצורך הכרה בפגיעה במהלך השירות.  טלפון לשיחה עכשיו אם נפגעתם במהלך השירות מגיעים לכם אחוזי נכות וזכויות, למעשה הזכויות נקבעות לפי

נכות מוסבת

תביעה לפי תקנה 9

תביעה לפי תקנה 9 היא תביעה העוסקת בנכות מוסבת. הכוונה היא למקרים שבהם התפתחה נכות כלשהי כתוצאה מהנכות הראשית, ופגיעה באיברים או מערכות אחרות כתוצאה מאבדן האיבר בחבלה המוכרת. טלפון לשיחה עכשיו במילים פשוטות אנו מדברים על נכות ראשונית שהוכרה על ידי משרד הביטחון, והיא זו אשר גרמה להתפתחות בעיה נלווית. לדוגמה

הכרה כנכה צהל

הכרה כנכה צהל

בקרב אנשי קבע חוק הנכים החדש מעורר עניין רב, זאת בשל שינויים רבים שהוכנסו בחוק והם משנים את הכללים לגבי הכרה כנכה צהל. החוק החדש נועד לענות על בעיות שנוצרו מהחוק הישן, אך מצד שני גם יוצר בעיות אחרות. אז מה קורה בעת מחלה בשירות הצבאי או חבלה על פי החוק החדש

ייצוג עורך דין אגף השיקום

עורך דין אילן בנימיני

עו”ד אילן בנימיני הבעלים של המשרד ידוע ביכולותיו לנהל תיקים רגישים ומורכבים שלא פעם הופיעו באמצעי התקשורת. עורך דין אילן בנימיני בעל ידע וניסיון רב בתחום החקירות והחקירות הרפואיות.

בתקשורת
השאירו פרטים
עורך דין עורך דין אגף השיקום מומלץ
המלצות
מאמרים
נפגעתם במהלך שירות המדינה?
יתכן שמגיעים לכם מאות אלפי שקלים.
אל תוותרו על הפיצויים!
לחיילים אנשי קבע ומשרתי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך שירותם

לאור המצב - משרדנו יעניק ייעוץ ראשוני חינם מרחוק*

*כפוף לכמות מסמכים
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
אני כאן כדי לעזור
Call Now Button דילוג לתוכן